Yamaha FZS 600 Fazer (2005)

Vlastník Dhkadan
Vloženo 1.9.2021
Aktualizováno 1.9.2021

Skvělá motorka na rozjezd a dobře dochovaný kus

První dojmy - Super ovladatelná motorka na začátek. Musí se furt řadit, ale s tím jsem před koupí počítal.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky a nenáročné motorkáře na občasné ježdění

Doplňky na motorce - Výhřevy rukojetí
Padací rámy
Přední nerezová mřížka chladiče
Denní led svícení v plexi (nepoužívám v provozu)

Letos jsem začal s motorkou. Jako první moto jsem si pořídil cesťáka Honda Deauville 650, ale bohužel po prvních 25km jsem jí položil, když jsem nedostal přednost. Na první pohled byl lehce odřený bok, ale ve finále se ukázalo hnuté řízení a moto šlo do dražby jako totálka.

Následovalo rozhodování na nové moto. Ve finále jsem zjistil, že předchozí moto bych hned na cestování nevyužil tak jak jsem plánoval. Začal jsem vybírat nové moto, a už z dřívějšího bádání se mi nejvíc zamlouval Fazer Fz6. U tohoto modelu se mi líbí moderní vzhled, ovladatelnost, výkon, dostupnost dílů a dobrá ovladatelnost.

FZ6 jsem chtěl koupit původně v ČR, ale zrovna nic kloudného nebylo k mání dle představ. Představu jsem měl (50-70tis kč, černou, stříbrnou, šedou barvu, rozumný dolozitelný nájezd a servis, a co nejméně kosmetiky a různých zásahu kutilem. Bohužel nic se nedařilo najít, tak jsem zkusil štěstí v Německu a hurá povedlo se!

Jelikož se zabývám dovozem automobilů ze zahraničí, tak jsem zkusil Německý ebay a našel jsem Fazer Fz6, Černého, Nájezd 23tis km, monster samolepky , hrozné tašky na boku, kladné hodnocení prodejce a slušný popis u moto. Začalo dopisování s prodejcem, a vše vypadalo super. Měl jsem to tam od baráku cca 250km což bylo taky ok. Cena byla velice dobrá z 2800€ se povedlo dostat cenu na 2300€. Vzal se přívěs a jelo se pro to!

Při příjezdu jsem byl překvapen. Slušný prodejce, pěkná garáž v dobré lokalitě u domu, motorka na stojanu a šanon s mnoha papíry od moto. Bylo to na první pohled přesně to co jsem hledal! K motorce jsem dostal tři klíče, servisní knihu, protokoly ze servisů a protokoly z TÜV (STK) kilometry absolutně dolozitelné! Chlapík to měl na občasné jízdy a byl první majitel.

Samolepky Monster šli dolů hned na prvním odpočívadle v Německu . Po přijedu jsem hned udělal dovozovou STK a dal papíry na úřad (Středa) . Následovalo čekání do pátku na značky a papíry. Jako první jsem objednal padací rámy, které jsem v pátek namontovat včetně spz, vyleštil jsem hodně zanedbané svody a v sobotu se stihl první sraz v Polákách u Kadaně.

Následující týden jsem udělal olej a filtry a objednal novou přední pneu, zadní byla úplně nová týden před koupí od předchozího majitele z De.

Plánuji ještě přes zimu nové svíčky, vysoké plexi, snížení stupaček pro spolujezdce, a pořídit kufry Givi V37N a zadní kufr pro budoucí občasné cestování.

Zatím mám na moto najeto kolem 600km a jsem velice spokojen. Moto se musí furt točit a musí se neustále řadit, ale s tím jsem počítal před koupí. Jediné zápory pro mě jsou vysoko uložené stupačky pro spolujezdce, a špatně přístupná baterie pod nádrží.

PajaZ900
PajaZ900 napsal 22.09.21 v 01:41

Budeme se vídat v okolí tak hlavně kolama dolu

Paulano
Paulano napsal 08.09.21 v 14:12 10b.

Je to skvělý a moc hezký stroj!

_Michal
_Michal napsal 02.09.21 v 17:33 10b.

Monster tuning nevěští nic dobrého. Ale Fazer přežije všechno!

Čadil
Čadil napsal 02.09.21 v 10:46 10b.

Davcoun
Davcoun napsal 02.09.21 v 07:19 10b.

10 bodů za ty vyleštěné svody