Honda Vision 110 (2020)

Vlastník honsou
Vloženo 2.7.2021
Aktualizováno 17.10.2021

Ideální skútr pro začátečníka, levné a jednoduché přibližovadlo

První dojmy - Vzhledem k papírovým parametrům překvapivě živý a praktický skútr. Jednoduché ovladání i údržba, spotřeba do dvou litrů. Do města ideální. Nízká hmotnost, snadná manipulace.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky nebo ty, kteří hledají nejlepší poměr cena/výkon/spolehlivost.

Doplňky na motorce - Kufr Givi - super.
Plexi Givi - úplně na hovno. Systém upevnění na zrcátkách je na prd, na nerovnostech se to celé klepe.

Ve svých sedmatřiceti letech mě jednou napadlo k cestám do práce (Roztoky - centrum Prahy) využít skútr. Nápad se dostavil během nekonečného stání v zácpě v autobusu MHD (autem je to ještě horší). Mám papíry jen na auto, prvními kandidáty byly Hondy PCX nebo SH. Nakonec jsem narazil na rok starý Vision s 1000 km, pro začátek nebylo co řešit. Dva dny jsem večer trénoval na parkovišti u Tesca, potom na ostro do centra Prahy. Během následujícího měsíce najeto dalších 1000km, v autobuse jsem seděl asi 2x když hodně lilo. Vision má jen 100 kg, lehce se s ním manipuluje, snadno se ovládá. Pohodová cestovní rychlost 80km/h, maximum je tachometrových 100 km/h (takže něco přes 90). Překvapením je spotřeba - zhruba vychází pod 2 litry, učitě ne víc. V praxi to vypadá tak, že jednou za týden natankuju za 150 Kč a jezdím dál. Pod sedadlo se výklopná přilba vejde (W-TEC Vexamo vel. L). Vyměnit olej zvládne každý sám - stačí povolit dva šrouby. Za tu cenu před Visionem klobouk dolů, vše maximálně jednoduché, ale naprostá spolehlivost. Idling stop funguje, ale vzhledem ke klasickým žárovkám (které svítí i při zhasnutém motoru) mi to přijde jako zbytečné trápení baterky, stejně to nic nežere. Kdyby to mělo LED světla, možná bych to používal, startuje to opravdu bleskově a hladce. Jediná výtka je k zadnímu odpružení, přijde mi hodně tvrdé, na dlažebních kostkách je to úlet. Pro začátek na skútru můžu jednoznačně doporučit. Uvažuji o přechodu na PCX nebo SH, kvůli lepšímu odpružení a rezervě v rychlosti. Pokud nechcete, aby vás mimo obec předjížděl autobus nebo kamion, musíte Visiona ždímat na plný plyn.

EDIT podzim 2021
Skútr prodán. Pokud nepršelo, jezdil jsem na Visionu do práce celou sezónu. Spotřeba nepřelezla přes dva litry. V poměru cena/výkon je Vision nepřekonatelný. Pořízeno nové PCX, které je ve srovnání s Visionem živější, nedělá mu problém jezdit stovkou - nehoní vás autobusy nebo kamiony, dá se s ním jet kus cesty po okruhu nebo dálnici. PCX je také o dost pohodlnější, není to takový kostitřas, má širší pneu, což je do města fajn (koleje, dlažky). Z Michelinek na PCXu mám taky mnohem lepší pocit než z čínských pneu na Visionu, ty jsou fakt jen na suchou silnici. Kdybych si Visiona nechal, gumy by byly první věc, co bych vyměnil. PCX je pro mě velký posun v pohodlí a jistotě, nicméně po prodeji Visiona jsem na něj musel samozřejmě ještě jednou tolik přihodit. A taky se o něj budu muset víc bát.

Závěrem tedy můžu Visiona jen doporučit. Pokud nejezdíte po rychlých okreskách nebo naopak v centrech měst na dlažkách a kolejích, poslouží Vision úplně stejně jako jakýkoliv 2x dražší skútr.

honsou
honsou napsal 04.07.21 v 18:54

Díky za komentáře a tipy. Givi plexi po předchozím majiteli je laciné, klepe se a hlavně je stejně krátké, hází mi to vzduch pod helmu na krk, i když jsem s ním zkoušel hýbat. Už to řešit nebudu, objednáno pcx, Vision půjde na protiúčet, dokud je jako nový. Snad jsem udělal dobře, SH má určitě lepší odpružení, ale posez u pcx mi přišel pohodlnější.

pajapaja
pajapaja napsal 04.07.21 v 10:17 8b.

dobrá volba a sh můžu doporučit

zimirekm
zimirekm napsal 04.07.21 v 07:20 9b.

Ahoj. Za me origo plexi bylo mnohem lepsi. V konbinaci krytu rukou a dekou od Hondy jsem s nim jezdil i v zime, kdyz byly suche silnice. Rovnez jsem priplatil a mel origo kufr kvuli stejnemu klici. Odpada pak cinkani klicu a odreni laku pri jizde. Ale jinak fakt spotreba jako babetta a do 80 km/h to jelo porad. Spotrebu zarovek jsem snizil pouzitim led zarovek v cele palubce, osvetleni spz a zadni svetlo. Hlavni zarovku nemuzes kvuli homologaci svetla. Zarovky v blinkrech s pouzitim rele na led blinkry.

MaloPes
MaloPes napsal 02.07.21 v 21:22 10b.

Paráda, dobrá volba!!! Ať slouží..mám pro něj slabost a dlouho byl ve hře...

Myschan
Myschan napsal 02.07.21 v 09:07 10b.

Výborná volba do města. A za ty peníze