Honda CRF1100L Africa Twin Adventure Sports (2020)

Vlastník FuJoe
Vloženo 15.6.2021
Aktualizováno 26.12.2021

Neúnavný svižný cestovatel se schopností jet i offroad.

Yamaha Tenere 700: Moc vysoká. Příliš mnoho kompromisů. Dost drahá na to, co člověk dostane.

První dojmy - Po pěti minutách jízdy bylo rozhodnuto.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty, kteří rádi cestují na větší vzdálenosti v jednom nebo ve dvou a chtějí jezdit i lehčí offroad.

Doplňky na motorce - Padáky Touratech, rozšíření stojánku SW Motech, tankpad, plotna a top case Honda, chrániče páček Barkbusters

Motor je fantastický. Dá se jet dost ostře i na absolutní kochačku. Podvozek drží, nic se nevlní, do zatáček jde výborně i bez kontra řízení. Při kochačce mám spotřebu pod 4,5 a při svižné jízdě lehce přes 5. Jede výborně po dálnici stejně jako na rozbité okresce nebo polní či lesní cestě.
Displej nabíhá hodně dlouho, ale pro jízdu není nutný, takže startuji a odjíždím ještě před naběhnutím displeje. Ovládání vypadá krkolomně, ale ve skutečnosti je velmi jednoduché.
Největší mínus je váha a cena. Jinak je to super motorka.

Po první necelé sezóně jsem na Africe najezdil 10 000 km a neměnil bych. V létě jsem byl v Rumunsku, kde jsem jel místa, na kterých bych se s původní Tenerkou určitě vysypal. Africa jela jako po kolejích, motor vše pobral i v hodně nízkých otáčkách a podvozek držel výborně i na kamenitých cestách v Maramureši.
Za mně je to vynikající motorka a moje jediné dvě výhrady jsem zmínil výše.

LuigiCB1300
LuigiCB1300 napsal 23.06.21 v 19:07 10b.

a mas manual nebo dct?

PAVEL1250
PAVEL1250 napsal 16.06.21 v 21:00 10b.

Moc pěkná

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 16.06.21 v 09:26 10b.

Paulano
Paulano napsal 16.06.21 v 07:23 10b.