ČZ 250/485 (1982)

Vlastník Radek2107
Vloženo 23.2.2021
Aktualizováno 28.9.2021

ČeZeta. Jedna je málo. Koupí dalšího výkovku ze Strakonic jsem posunul hranici svého masochismu o stupeň výš.

První dojmy - První dojmy? Těžké popsat. Na motorce jsem ujel zatím všehovšudy necelý kilometr, abych se při koupi přesvědčil, že to vrčí, řadí a pohybuje bez pomoci lidské síly. Kupodivu naskočila hned, i přes vysloveně stoletý benzín původem ještě z Maďarska. Pak už nebránilo nic obchodu a motorka byla naložena na vozík, aby se o 200 km dál ocitla v jiné garáži.

Motorku bych doporučil pro - Jen pro nadšence dvoutaktů ze Strakonic :)

Prvotně, zahlédl jsem inzerát na FB, kde někdo prodával ČZ 250 a přitom vypadala přesně jako bráchova 175/487. Jen mi neštymoval ten kulatý motor. Co to je za bastl, ptal jsem se sám sebe. Internet a kniha Báječná léta s Čezetou mě vyvedly z bludu. Tak ono se to tak vyrábělo...každopádně jsem po třech týdnech přemýšlení udělal rozhodnutí, že tu motorku musím mít. Když se mě ptají proč, neumím odpovědět, neexistuje racionální důvod. Další překážkou se jevilo svolení manželky, abych zabránil neshodám, kdybych byl motorku natvrdo přivezl a ženu tím postavil před hotovou věc. Odpor byl menší, než jsem očekával.
Kontaktoval jsem prodejce, vypůjčil si vozík a s bráchou jsme si udělali 200 km výlet do Budějovic. Stav motorky byl lepší, než jsem očekával. Je v originál stavu, žádné bastl úpravy, navíc elektrika plně funkční - svítí, bliká, troubí. I chromy vcelku dobré. Nebylo nad čím moc přemýšlet, pán udělal ještě drobnou slevu.
Jaro se blíží, v garáži se oteplí a já si budu mít s čím hrát. Musí přijít údržba, výměna zpuchřelých pneumatik atd. Motorka vzhledově zůstane tak, jak je (myšleno jako patinovka, bez zásahu lakýrníka). A to méně příjemné, totiž byrokracie. Motorka je dovoz z Maďarska.
A jaká písnička mi teď zní hlavou? Walk like an Egyptian...

Sema
Sema napsal 21.02.24 v 20:28 10b.

Moc pěkný a hlavně zajímavý stroj.

Targus
Targus napsal 21.01.24 v 10:24 10b.

Máš to super!

Včera jsem "odměnil" tvého spolubojovníka (ČZ 350) přirovnáním jeho "tříkule" ke značkovému krumpáči poté, co jsem "maturoval" na vylisování ložisek z rozety. Dnes jsem již uklidněn a počítám, že po obědě půjdu lechtat nervy opět a znovu. My. co máme nákazu kříšení vraků v krvi, asi už jiní nebudem.
Přeji ti co nejméně času stráveného v nevytápěné garáži!

A samé hezké zážitky v sedle strakonické pomsty!

Czendura
Czendura napsal 05.03.23 v 07:35 10b.

Fyro
Fyro napsal 25.02.23 v 21:55 10b.

zelinar22
zelinar22 napsal 23.11.21 v 11:07 10b.

krása