ČZ 250/485 (1982)

Aktualizováno 28.9.2021

Deník motorky
Nalezeno 19 záznamů

• První jízda v roce 2024

Ano, sice je ještě únor, ale sluníčko, bezvětří, suché silnice a teplota +9 stupňů neodbytně posilovaly chuť projet se na motorce a zároveň odzkoušet nově nainstalované vape (viz minulý záznam v deníku). Fajn okruh v ok

Vloženo: 20.02.2024
    Uskutečněno: 18.02.2024
  • Instalace VAPE

Prostě to muselo přijít. Vylepšení motorky zapalováním VAPE. Ano, není to zadarmo, ale vzhledem k tomu, že na motorce hodlám jezdit a pokud možno méně se v ní hrabat, jsem nakonec zainvestoval. První dilema: odstříhat n

Vloženo: 20.01.2024
    Uskutečněno: 20.01.2024
  • Setkání sběratelů historických vozidel Činěves

V sobotu jsem vyrazil "na čumendu" do nedaleké Činěvse, kde se konalo setkání veteránů. Hezká akce, spousta motorek i zajímavých aut. Jen škoda, že jsem hel sám, nebylo s kým pokecat.

Vloženo: 01.10.2023
    Uskutečněno: 30.09.2023
  • Sušice a Strakonice

Po návratu z Litvy (cestopis bude publikován) motorka odpočívala, bylo pouze potřeba opravit pár nedostatků a drobných závad, které se objevily během motodovolené s ČZ gangem. S bráchou jsme dostali nápad navštívit naš

Vloženo: 27.09.2023
    Uskutečněno: 10.09.2023
  • Pekařova brána v Českém Ráji

Slunečné počasí na den čarodějnic jsem musel využít k dalším testovacím kilometrům. Jako cíl jsem si vybral Pekařovu bránu v Českém Ráji. Tato oblast není nazývána Českým Rájem zbůhdarma. Je tam krásně. Lehkou vadou na k

Vloženo: 30.04.2023
    Uskutečněno: 30.04.2023
  • Lechův kámen u Kouřimi

Motorka je stále ve fázi testování po GO a následném složení. Před pár dny jsem si naplánoval výlet, který skončil fiaskem. Po deseti kilometrech přestala vypínat spojka, takže jsem se horko těžko za pazvuků vycházejícíc

Vloženo: 19.04.2023
    Uskutečněno: 16.04.2023
  • Chybami se člověk učí.

Hned v úvodu musím napsat, jaký jsem trouba. Doslova nadržený na první start jsem hned po po kompletaci motor musel nahodit, ale v té euforii jsem naprosto zapomněl na to, abych do motoru nalil olej. To jsem si naštěstí

Vloženo: 12.03.2023
    Uskutečněno: 02.03.2023
  • Každý den v garáži a je hotovo

Události nabraly nečekaně rychlý spád. Od p. Padalíka se vrátila zrepasovaná klika a výbrus. Kolega z bývalé práce mi přislíbil pomoc se složením motoru. Bývá to často tak, že nejde všechno na první dobrou. Zkušebně jsme

Typ: Oprava
    Vloženo: 21.02.2023
    Uskutečněno: 21.02.2023
  • Motor ven a další zimní údržba

Jak jsem již napsal v posledním záznamu, motor těžce ochořel a bylo potřeba vytáhnout jej z rámu. Garáž není vytápěná, přesto jsem se musel přinutit začít na stroji pracovat, aby byl připraven na sezónu 2023. Postupně j

Typ: Oprava
    Vloženo: 28.01.2023
    Uskutečněno: 28.01.2023
  • Moto Velo muzeum Přerov nad Labem (XXI.)

Věc první: s motorkou už jsem pár kilometrů najezdil, ale stále mi bylo divné, že ač 250, tak nechce tahat tak, jak jsem očekával. Převody mně přišly oproti 477 strašně dlouhé. Po jedné projížďce mně to nedalo, sundal js

Vloženo: 24.05.2022
    Uskutečněno: 21.05.2022
  • Zřícenina kaple i kaktusy u dálnice (XIX.)

Slunné počasí jakoby přímo vyzývalo k vyvětrání motorky. Kam a na čem na krátký výlet? Inspiraci jsme nabrali u cestovatele Michala Prskavce, který společně s přítelkyní Růženkou cestuje po světě a také má krátká videa K

Vloženo: 31.10.2021
    Uskutečněno: 31.10.2021
  • elektronické zapalování

Původně jsem měl v plánu koupit VAPE, se kterým mám dobré zkušenosti ze své 477, ale napíši to upřímně. Odradila mne cena. Proto, když jsem dostal doporučení na toto zapalování, jsem neváhal a pořídil ho. Nahradí kladívk

Vloženo: 17.10.2021
    Uskutečněno: 09.10.2021
  • Toulání se Turnovskem

Náhoda tomu chtěla, že místo rodinného výletu jsem mohl vytáhnout Čízu a pokochat se krásami krajiny kolem Trosek. Nechtělo se mi se nikam hnát, ani jet daleko. Co se stočit směrem k Turnovu? Však proč ne. Od nás jsem

Vloženo: 28.09.2021
    Uskutečněno: 26.09.2021
  • Zavírání šoupátek Mšeno

Opravdu nastala doba ukončit sezónu? Ve Mšeně si to místní veterán klub myslí a proto uspořádal tradiční rozloučení. Mám to téměř za rohem - 35 km není moc. Dohodl jsem se sestrou, která potřebuje jezdit a jezdit, aby zí

Vloženo: 19.09.2021
    Uskutečněno: 19.09.2021
  • Namaž to! - lokální sraz v Teplýšovicích

Dokud to jde, tak vymetu srazy Jaw a Čezet, to jsem si řekl. Náhodně jsem natrefil na pozvánku na akci Namaž to! Tak proč ne, projedu se po mnou oblíbených silničkách, protáhnu Kleopatru a vůbec. Cestou jsem se zastavi

Vloženo: 19.09.2021
    Uskutečněno: 18.09.2021
  • Jawa sraz v rodišti F. Janečka

Na srazy běžně motorek nejezdím často. Přesto mi to nedalo a rozhodl jsem se jet na dlouho avizovanou akci - Jawa sraz v rodišti F. Janečka v Ledcích na Královéhradecku. Volba stroje nebyla těžká. Na Kawasaki se to nehod

Vloženo: 13.09.2021
    Uskutečněno: 04.09.2021
  • Cesta na Moravu - zátěžový test

Motorku nemám zatím tak odzkoušenou, jak by bylo třeba. Napravit to měl víkendový výlet k Jirkovi, členovi moravské sekce našeho gangu :-) . Původně jsem chtěl jet na Kawě. Čekalo mne zhruba 230 km. Jirka musel být nat

Vloženo: 08.08.2021
    Uskutečněno: 08.08.2021
  • skanzen v Kouřimi - první výlet na Kleopatře (XVII.)

Papírovací anabáze byla úspěšně dokončena, české doklady vydány. Chtělo to jen možnost Kleu ozkoušet na nějakém kratším výletě. Tato možnost se naskytla včera, po dohodě jsme se rozhodli navštívit Skanzen lidových staveb

Vloženo: 20.06.2021
    Uskutečněno: 19.06.2021
  • Krok za krokem k legalizaci

Ne, toto povídání nebude o legalizaci marihuany. Pár postupných kroků po koupi. Motorka sice vypadá pěkně, ale pár vad se samozřejmě našlo. :-| Při krátkých zkušebních projížďkách kolem baráku jsem je odhalil. - klou

Typ: Reportáž
    Vloženo: 16.05.2021