KTM Duke 790 (2019)

Vlastník JKJ
Vloženo 26.12.2020
Aktualizováno 29.12.2020

lehká, obratná a zábavná a je asi i úsporná

Motorka koupena od FIRMA:Racetool (Praha 4-Hodkovičky) - v pohodě

Triumph Street Triple RS: menší, nemá quickshit dolů, nemá náklonové ABS, prodejce neměl testovačku a motorka byla jen na objednání
Yamaha MT-09: těžší, hůře ovladatelná, a nezaujal motor
Kawasaki Z900: pocitově těžší a hůře ovladatelná, neměla moc elektroniky

První dojmy - sednu a jedu; motorka je proti 390 o něco těžší, ale pohodlnější a pořád platí, že kam se podívám, tam to jede, je s tím zábava a má dost výkonu

Motorku bych doporučil pro - Pro někoho kdo chce zábavnou motorku, podle mne ji zvládne i začátečník - je lehká, ovladatelná a má možnost spousty možností, takže třeba v Rain módu je za mne totálně nezáludná, jen bych doporučil jiné pneu než Maxxis.

Doplňky na motorce - padáky SW-Motech, brašna na sedlo spolujzdce, ochrana víka motoru a spojky, gumové špunty do os kol

Jízda - jednoduché ovládání, velmi obratná, dost výkonu a s quickshifterem je člověk hodně rychlý protože může kdykoliv řadit nahoru i dolu
Motor - výkonu dost a je i zábavný
Podvozek - nikdy nezklamal a nikdy jsem neměl potřebu nastavení
Brzdy - super plus má vypínatelné ABS jak vpředu tak vzadu, takže kdyby někdo chtěl...
Pneu - tak tohle je jediná věc, která mi nevyhovuje, Maxxis nejsou sportovní, takže na příští sezonu půjdou pryč a vyměním asi za S22 nebo Pirelli
Cestování kolem komína taky v pohodě, dálnici bych nedoporučil i když jsem na ní už 50km v kuse ujel, ale fouká to jako na každém naháči. Jinak víkendový výlet jsme v pohodě, brašna na sedadlo spolujezdce má 36l a to mi stačí.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 28.12.20 v 23:55 10b.