KTM Duke 790 (2019)

Vlastník Nitro69
Vloženo 30.9.2020
Aktualizováno 30.5.2021

Super hravá, dravá radost jezdit

Motorka koupena od FIRMA:Trojan Moto (Nový Hradec Králové 8

KTM 1290 Super Duke R: Protože je 790 na moji výšku nižší hravejsi a ovladatelnejsi, časem pak přejdu na 1290 třeba ?

První dojmy - Úplně super, hned jak jsem si na ni sedl a ujel par km jsem si uvědomil, ze mi hodně vyhovuje. Libi se mi na ni úplně vše, jedine co se mi nelíbí jsou docela drahé doplňky na moto ale je to novka takže na kterou nejsou v dnešní době

Doplňky na motorce - Padáky do os, tank protec nálepky, a do budnoucna riditka, výfuk, padáky atd
Nově rozeta od supersprox a gel. Sedlo -20mm powerparts

Duka 790 jsem si vybral protože už mě nebavilo jezdit na supersportech předtím jsem měl Srada, Hondu F3 a R6 která byla taky super, ale jedna babka mi nedala přednost a sestřelila mě takže R6 na kaši a po zotavení jsem přemýšlel co dal chtěl jsem si udělat dovolenou a hodně mě lákalo KTM vyzkoušet a jejich 2V. Bohužel v te době neměli na půjčeni 790 ale jen 1290 tak jsem sebral odvahu ? a půjčil si SDR 2017 model a mužů říct ujel jsem na něm cca 3000 za dovolenou(Rakousko, Slovensko) a byl jsem nadšen. No a pak už jsem věděl, že až si budu pořizovat něco bude to určitě nějaký Duke.

Uběhl rok myslím měl jsem našetřeno a začalo rozhodování mezi KTM 790, 1290 a pak tu byl ještě Street od Triumphu.
KTM v HK mělo test day tak jsem zkoušel 790 a 1290 byl největší problem pro mě rozhodnout se mezi nima. Triumph šel pak stranou jelikož KTM se mi líbilo víc jejich dvouval a i v plném vybavení vycházel levnější než Triumph. Na testovacím dni jsem se konečně rozhodl 790 vyhral díky tomu, že je nižší na mých 168 ideál hravejsi, lehčí než SDR a 2019 rok mě přišel nový na 210 tis. SDR 2017 na cca 260 tis. myslím takže bylo rozhodnuto a další den jsem si byl 790 rovnou vyzvednout.

Mám na něm najeto něco přes 8000 km. Musím říct, že mi Duke 790 neskutečne sedl je pohodlný da se na něm cestovat byl jsem zas na dovolené Švýcarsko, Rakousko kde sem si jejich cesty moc užil na Dukoj (teda až na jejich debilni rychlosti kde snad všude maj 60-80 max... a všude jsou s měřákama). 790 je suprove ovladatelný je lehký cca 189kg což je úlet díky všem systémům a elektronice kterou má si člověk opravdu muže užívat jen jízdu hlavně v dnešní době a provozu kdy mi to už parkrat vytrhl trn z paty kdy klasika lidi buď nedávají blinkr odbočují jak se jim zamane a zpětná zrcátka jsou pro ne velká neznáma... Po cca 2 měsících jsem se konečně naučil klopit na koleno u duka mi prislo ze to šlo samo když porovnám třeba s R6.

Shrnutí jízdní vlastnosti za mě pecka, cestování na pohodu jedine co dálnice atd. rovinky jak to nemá plexi se nedá moc jezdit tak do 150km/h to jde pak už mě to sere. Město je taky v klidu jasný trochu to cuka, ale je to dvouval a mě osobně to nějak nevadí. 790 Duke je prostě Scalpel který je fakt dělaný na řezání zatáček což mu jde hodně dobre a vy si užijete neskutečnou srandu ;p co se tyče nějakých oprav po 8000km zatím nic jedine co teklo mi těsnění u spojky vyměněno na reklamaci takže pohoda ted mě bude čekat další pravidelný servis... předpokládám ze to bude stát nějaký větší peníz je to KTM ale co už, jo a pneu jedine co tak pneu mizí rychlosti blesku ?.

Na závěr snad jen Duka si doopravdy užívám jsem hodně spokojen, ze jsem se rozhodl takhle a pořídil si 790 na CZ silnice atd úplně stačí. Ride safe

Ozzy_
Ozzy_ napsal 22.02.24 v 09:57 10b.

Pecka

Ozzy_
Ozzy_ napsal 22.02.24 v 09:56

Na blbnuti idealni stroj, jen mi to prijde, ze je clovek porad jednou nohou na krchove, kdyz blbne na okreskach

Takze idealni na okruh, a pak zas dava smysl ten SS Tohle idealni do Sosnovy, kde je posaz jedno, naopak, na tomhle tam bude nejlip. Ale na velkej drom uz je to podle me na nahaneni se se SS spatne.

Kazdopadne krasnej stroj a uzivej.

JACOBO25
JACOBO25 napsal 02.04.21 v 21:13 10b.

cechradovan
cechradovan napsal 02.10.20 v 16:22 10b.