Yamaha YZF-R6 (2003)

Vlastník harwey10
Vloženo 2.12.2020
Aktualizováno 1.9.2021

Stara dobra Yamaha YZF R6?S predchozim karburatorovym modelem jsem najezdil 35 tis. km, tak jsem vedel, ze chybu neudelam.

První dojmy - Prvni jizda probehla ve 4*C po 4 lete nedobrovolne pauze kvuli nutnosti mit kde bydlet? Pocity byli pozitivni co se tyce motorky, pocasi zadna slava?

Tim, ze jsem drive vlastnil predchozi karburatorovou verzi rok vyroby 2001 a najezdil s ni 35 tis. km, tak jsem vedel, ze ji chci znovu a to v modernejsim provedeni a hlavne strikacku. Trosku me prace se syticem na predchozim modelu vadila, coz u vstrikovani odpada. Dalsi “strasak” na predchozim modelu byly praskajici vlozky ve valci, coz me zaplat pan buh minulo, ale jsem rad, ze na modelu 2003 by to melo byt vyreseno. Co me trosku stve je rozmer predni pneumatiky, ktera je nestandartne 120/60 R17 - bohuzel s timto rozmerem neni prilis velky vyber pneumatik. Tento neduh yamaha odstranila az v roce 2005 s modelem s up side down vidlicemi, kde je jiz standartni rozmer 120/70 R17. Motorku jsem koupil pred par dny, takze uz neplanuji zadnou vyjizdku, ale za to se tesim az ji dam do “pucu” pres zimu?S predchzim modelem jsem se podival do Rakouska na Grossglockner takze cestovat se na tom da. Dokonce se mi podarily sehnat bocni drzaky brasen original yamaha za smesnych 990 Kc na yshop.cz - drive za to yamaha chtela 5 tis. Kc. Planuji si koupit pro cestovani brasnu 90 l od SW Motech Speedpack.
Motorku jsem si koupil na jizdu kolem komina a obcasnou navstevu okruhu v Sosnove a v Moste.

Po zkusenosti s Hondou Transalp, kdy jsem si rikal, ze bych chtel vice cestovat jsem si uvedomil, ze to byla fajn motorka na tyden v roce na dovolene, ale zbytek sezony jsem se trapil. S R6tkou planuji byt spokojenej celou sezonu a uprit si pohodli jednou za rok na dovolene.

Uz se tesim na novou sezonu az dam motorku do kupy a zase si zacnu uzivat kazdou vyjizdku po predchozim slapnuti “vedle” s cestovni motorkou..

Edit. 1.9.2021

Chtel bych zrekapitulovat letosni sezonu, i kdyz doufam, ze jeste nekonci. Na to, ze se Nam narodila dvojcatka a ja si myslel, ze budu na motorku koukat z povzdali, tak jsem stihl najet necele 4 tis. km. Motorku jsem koupil za 55 tis. a asi 15 tis. jsem dal za “spotrebak” - musim rict, ze za tu cenovku luxusni svezeni a nevim, co bych motorce vytknul. Do provozu a na obcasnou navstevu okruhu je 88 kW plne dostacujicich - jo kdyby byla retezovka na vymeny, tak bych dal o dva zuby vetsi rozetu, aby jela vice od spodu. Maximalku jsem zatim nemel potrebu zkouset, takze jestli by trosku klesla, tak by me to opravdu netrapilo, stejne kdyz se tam objevi “dvojka” na tachometru, tak je to o pruser v provozu, takze je slava, kdyz clovek sem tam jede 230 km/hod.
Jedina zavada, jestli se to da tak rikat, byla baterka - motorka normalne startovala, ale zhasinaly budiky, s tim, ze se vynulovaly tripy a hodiny - jinak motorka slapala bez problemu. Co se tyce pneu, tak doporucuju Bridgestone S21 - fungujou skvele jak v provozu okruh a jsou za dobrou cenovku - nahradily je “S22jky”.
Asi nemam momentalne za co vymenit na moje jezdeni uplne super motorka. Pokud bych premyslel o zmene, tak jedine prikoupit Crf 1000 l a R6tku si nechat na okruh/okolo komina.

Jon5
Jon5 napsal 10.01.21 v 19:50 10b.

Tichá závist. Je moc pěkná. Užij si to

harwey10
harwey10 napsal 05.12.20 v 13:09

Ahoj Kluci, dekuju za komentare . Zaplat pan buh, ze jsem si mohl zase neco koupit a vratit se zpatky. Clovek by si rekl ze, ted to prodam a az budu mit hotovou rekonstrukci, tak si hnedka neco koupim, ale ty prachy se spatne shanej, me to trvalo asi tri roky..
Jsem rad, ze jsem si koupil znovu SS - ta motorka umi vsechno, kdyz neni clovek narocnej

Velos
Velos napsal 05.12.20 v 12:43 10b.

Tak koukám že opět zpátky v sedle . Ať slouží ke spokojenosti.

cebeer
cebeer napsal 05.12.20 v 06:42 10b.

Zkušenosti s motorkami máš slušné a je vidět, že Tě to táhne k SS . Mě to neopustilo ani po šedesátce. Přeji štěstí na cestách a hodně zábavy.

context
context napsal 02.12.20 v 20:51 10b.

Krásná R6 přeji hodně najetých km bez nehod a dlouhou sezonu v r. 2021 a kolama jenom dolů