Yamaha YZF-R6 (2003)

Vlastník Sunshine1
Vloženo 11.8.2019
Aktualizováno 21.6.2020

Po babičce co jsem měl předtím konečně motorka co má koule, a umí to dát najevo!

Motorka koupena od Westmoto Plzeň - Zkrátka bazar. Prodejce se k ničemu nehlásí, o motorce nic neví a ohání se slovy "já nevim, já sem jen prodejce" (A beztak dovozce v jedné osobě). Hláška je to po doktorovi z Německa nesměla chybět :D Smlouva sepsaná stylem jak leží a běží, ale to mi bylo celkem jedno protože u ojetiny člověk nikdy neví, beztak ani on. Ale za ty prachy nešlo odolat.

Kawasaki ZX-6R Ninja: Žádný kloudný kus zrovna nebyl na prodej
Honda CBR 600RR: R6 za lepší peníze zvítězila.
Suzuki GSX-R 600: Žádný kloudný kus zrovna nebyl na prodej a nebo na můj vkus drahé

První dojmy - Pár prvních kilometrů byl poměrně nezvyk, po naháči jsem si nemohl zvyknout na pozici a posez, co jsem nečekal byla ovladatelnost, nádherné dávkování a nástup výkonu. Do 8tis je to kotě co si chce hrát, v 10tis se to probere, chytne druhou mízu, a od 12tis už to je na mě nesmysl a myšlenka vletět s tim do zatáčky je pro mě aktualně dost děsivá :D

Motorku bych doporučil pro - Motorka je vhodná pro piloty které mají již něco naježděno, eventuelně pro ty kteří mají rozum v hlavě a nebudou se pouštět do velkých akcí hned do začátku, ale motorka sama o sobě je hodná a s rozumem asi proč ne.

Doplňky na motorce - Padáky, pancéřové hadičky, rolny v barvě motorky, lámací CNC páčky, gripy Domino, výfuk Leo Vince, led blinkry a menší držák SPZ.

V plánu je ještě přidat časem Gipro které mi tam poměrně schází, ještě by přišel v úvahu tlumič řízení, ale to se uvidí třeba časem.

Po nahaté mašině jsem dostal chuť zkusit něco s kapotama, a jelikož v naší partě tak mají všichni SS tak nešlo jinak :)

Motorka mi padla do ruky co se týče ovladatelnosti. Nečekal sem, že ta motorka bude padat tak lehce a zkrátka krásně padla do ruky. Brzdy nejsou nijak přehnaně kousavé, ale přesto to brzdí jako čert když je potřeba. Nástup výkonu motoru krásně linearní, a když člověk nechce letět jak střevo tak se dá jet i poměrně "výletním" tempem a motorka je krásně hodná.

Podvozek bych si možná představil trochu tvrdší, ale to si myslím, že bude aktualně spíš nastavením tlumičů, trochu si s tím pohrát včetně nastavení na mou váhu a bude to paráda. Oproti GS500E co jsem měl předtím si libuju nad tím, jak je velký zavazadlový prostor do kterého nacpu všechno co potřebuju, a nemusim už nic tahat po kapsách jak nímant, něco co jsem od SS nečekal :D

Po koupi jsem nazul pneu Pirelli Diablo Rosso II a zatím se zdají super, ačkoliv můj strach a pud sebezáchovy je silnější a tak mi ještě bude nějakej pátek trvat než je skutečně využiji plnohodnotně.

Edit: 03/2020

Tak nám pomalu začíná venku pěkné počasí a já mám nachystáno na novou sezonu. Přes zimu proběhlo pár kosmetických úprav a zalakování veškerých šrámů které motorka měla, převážně se jednalo o kousky laku kde byl potřeba rozstřik (viz fotogalerie a třeba podsedlovka), lakováno a pečováno od Mistra Budiny, kdo zná ten ví.
Rovněž bylo přídáno pár polepů aby to nebyla taková tuctovka, zakázkové lakování zadního blatníčku, a ještě jeden malej polep přijde na přední blatníček
Jinak samozřejmě klasický servis typu kapaliny, filtry a omrknutí brzdové soustavy. Až bude teplo ještě nechám zkouknout pro jistotu rozvody a ventily které sice pravděpodobně budou v pořádku, ale pro klid v duši... :)

Edit: 06/2020

Tak konečně došlo na rozhození motoru a omrknutí jak to vypadá. Rozvody v naprostém pořádku a s velkou rezervou. Nicméně bylo nutné udělat ventily, teď už konečně motorka krásně vrní jako kotě :) (čímž nechci říct, že předtím tomu tak úplně nebylo :D )