Honda CB 500X (2019)

Vlastník Pchv
Vloženo 10.11.2020
Aktualizováno 10.11.2020

Ideální pro začátečníka. Klidná, nezáludná, úsporná.

Motorka koupena od FIRMA:Auto Jarov (Praha 3-Žižkov) - Osoba prodejce od začátku nebudila důvěru, dokonce mi i do telefonu lhal. Chtěl jsem ale barvu, kterou měli skladem pouze tu, tak jsem to protrpěl až k prodeji

První dojmy - První dojmy super. Od prodejce jsem ráno vyjel a vrátil se domů skoro za tmy. Sice stažená prdel, ale úsměv po celou dobu

Motorku bych doporučil pro - Komu se líbí, kdo nepotřebuje nebo nechce trhat asfalt a rekordy, pro začátečníky jako já.

Doplňky na motorce - Origo Honda - padací rám, vyhřívané rukojeťi, blastry, zásuvka, hlavní stojan.
Rozšíření zrcátek swmotech
Čína - širší hrazda na navi, kryt motoru, rozšíření bočního stojanu.
Nosiče a boční brašny Kappa

Před asi jedenácti lety jsem s kamarády letěl do Indie, kde jsem si půjčil Enfielda a poprvé v životě sedl na motorku, když jsem opouštěl půjčovnu v Karol Bagh v New Delhi. Najeli jsme tam asi 3 tisíce. Po návratu mě vůbec nenapadlo, že bych si udělal papíry a pořídil motorku. Loni jsme výlet do Indie zopakovali. Už nejsem takový střelec, tak jsem si před tím udělal áčko. Tentokrát mě ježdění na Himálayanu v Indii tak strašně chytlo, že jsem po návratu už z hlavy nepustil myšlenku pořídit něco i doma.
Kromě autoškoly a 5 tis. v Indii jsem byl úplný začátečník.
Ani jsem moc dlouho nevybíral.
CB500X byla pro mě jasnou volbou ihned. Sem tam myšlenky přeskočily na jiný stroj (tu Interceptor, tu Suzuki Sv650) ale vždy jsem skončil u cébéčka.
Toliko úvod ?
Z loni nabízených barevných variant se mi nejvíc líbila bílá. Kdybych kupoval teď, vezmu černo červenou, ta se fakt povedla.
Hned první kilometry jsem se motorkou sžil. Výkon je pro mě dostačující. Jezdím zatím sám, na manželku jsem si zatím neteoufnul (myslím jako svézt ji..). Neměl jsem zatím nikdy pocit, že bych potřeboval silnější motor. Předjíždění v pohodě. Dálnice v povolených rychlostech taky bez problémů. Nejvíc jsem ji vytáhnu na 160 ale to už jsem měl blbý pocit já i motorka.
Co je skvělé, je ovladatelnost. Klopi se do zatáček krásně lehce. Brzdy na váhu a sílu motorky taky v pohodě. Jednou jsem musel krizově brzdit a v 90 km za hodinu zaflekovala parádně. Jezdím 98% silnici, ale těch pár polňaček, co jsem si dal, zvládla levou zadní.
Fakt můžu tuhle motorku doporučit.
Největší klady:
Univerzálnost
Nízké náklady (pořízení, provoz, servis)
Ovladatelnost a nízká váha
Pro mě design - mě se prostě strašně líbí
I pro prcky (mám 173 a nemám problém)
Pohodlí (teď myslím posez, sedlo píšu v záporech)
Uveze toho hodně ?

Co vidím jako zápory
Zrcátka - pokud se rádi díváte na svá ramena, je to ok, jinak je vidět hovno. Řešil jsem nástavcem swmotech
Displej - na přímém slunci je to blbé, odráží se nebe a je špatně čitelný
Sedlo - po 300 km mě bolí prdka, přemýšlím, že investuji do gelového sedla.

Po první sezóně jsem z ní hodně nadšený. Najeto mám necelých 8 tis. Těším se na jako. I když..toto píšu 10.11. a dneska jsem na ni jel do práce, byl jeden stupeň a úplně v pohodě.

Fazerrli
Fazerrli napsal 19.11.20 v 18:58 10b.

Tak to prase je boží
Tak ještě motorku nikdo neotestoval, universální stoj i na kdejaké prasečinky

Pedl
Pedl napsal 17.11.20 v 19:10

Prase pasažér

Šmod
Šmod napsal 15.11.20 v 14:37 10b.

Máme to podobný kámo, zatím 5 tk a spokojenost. Za mě zrcátka dobrý, mám o 10 cm víc. Rám jsem dal sw motech a za dva dny mi padla nalevo na pumpě a vůbec nic, jen 1 cm odřené barvy padáku, takže funguje Ok. Sedlo vidím stejně, těch 300 km za den a poposedávám. Ta ať ti slouží !

KALUP
KALUP napsal 14.11.20 v 22:42 10b.

to je zápal

Sylver
Sylver napsal 14.11.20 v 18:27 10b.

Příběh super, motorka taky Ale já nevím, jestli bych si ji koupil z obchodu, kde mi prodejce lže a nesedí mi, asi ne. Ale nesoudím... Hlavně ať to jezdí!