Jawa RVM 500 (2020)

Vlastník Johny_R
Vloženo 3.10.2020
Aktualizováno 7.10.2020

Vloženo: 03.01.2023, Uskutečněno: 03.01.2023, Stav tachometru: 15000 km, Zhlédnuto: 124x

Životnost gum, aspoň na mém stroji je tak těch 15 000km. Zadní guma by ještě něco dala, ale jak jsem zjistil, tak přední byla na svém minimu.
To je první motorka, kde mě odešla přední guma dřív než zadní. :)
A protože nemá cenu dělat věci napůl, je jasné že se vymění tedy celá sada.
Dlouho jsem váhal co vybrat. Současné pneu jsou fajn, ale na blátivém povrchu to dost klouže a nejede. Špalky zase nechci, takový offroad jezdec zase nejsem. Takže něco co by na blátě bylo lepší a asfalt by to brzy neodpravil. Chtěl jsem Anakee wild, ale četl jsem více recenzí, kde mě trochu zaskočila udávaná životnost. Takže po delším studování jsem vybral Pirelli scorpion rally STR a uvidíme. Teď je vhodný čas navštívit servis, takže jsem sundal kola, ráno je dal na přezutí a odpoledne bylo hotovo. Montáž kol jsem ještě neudělal, ale to půjde už samo.
Demontáž je jednoduchá, konečně jsem si důkladně prohlédl jak je to udělané a super - lehké materiály, precizně provedeno, kola těsněná gufery s prachovkou, u rozety pak O kroužkem... fakt moc hezká práce. Takže co šlo jsem očistil, vyčistil, gufera před montáží namažu a pak se těším na silnice i mimo ně, sbírat poznatky s chování nových gum.

Milan1963 (273) napsal 05.01.2023 v 22:37

Mám na Jawě 660 vpředu Mitas , výdrž 20 tisíc je normální. Zadní dala asi 18.
Tak jsem zvědavý, co budeš říkat na nové obutí.

Kire640 (21) napsal 04.01.2023 v 09:26

Jsem zvědav, jak budeš spokojený. Já jsem na Transalpa nazul Heidenau K60, tak jsem také zvědavý

1 reakce

Johny_R
Johny_R 05.01.2023 v 08:18

To jsem také zvědav. Na ty K60 jsem chvíli také koukal, ale nakonec mě z toho celého výběru zbyly ty Pirelli.
Tak jsem zvědav na Tvé zkušenosti, ať Ti to jezdí ke spokojenosti.

• Ventily

Ahoj po dlouhé době všem a doufám, že zimní čas bude ubíhat rychle, ať můžeme své stroje zase rozjet po silnicích a vydat se do všechno koutů světa... dokud to ještě jde. A aby to lépe utíkalo a i lépe a spolehlivěji je

Typ: Údržba
    Vloženo: 14.02.2024
    Uskutečněno: 14.02.2024
  • nový SW ECU Euro4 v2

Ahoj všem, tak konečně je motorka vybavena správnou verzí SW, která ji přísluší. Minulá verze fungovala, co se týče chodu motoru a reakce na plyn, velmi dobře, ale vzhledem k tomu že byla určena pro Euro5 a já mám Euro4

Typ: Údržba
    Vloženo: 17.08.2023
    Uskutečněno: 17.08.2023
    Tachometr: 19500km
  • Filtr paliva 2 - kdo šetří má... akorát nervy. :-P

Ahoj všem a přidávám další zkušenost a zároveň i varování. V minulém příspěvku jsem psal jak jsem úspěšně vyměnil na RVM svíčky a palivový filtr, který jsem vzhledem k nedostupnosti originálu a ceně zvolil doporučovaný

Typ: Oprava
    Vloženo: 06.08.2023