Jawa RVM 500 (2020)

Aktualizováno 7.10.2020

Deník motorky
Nalezeno 30 záznamů

• Ventily

Ahoj po dlouhé době všem a doufám, že zimní čas bude ubíhat rychle, ať můžeme své stroje zase rozjet po silnicích a vydat se do všechno koutů světa... dokud to ještě jde. A aby to lépe utíkalo a i lépe a spolehlivěji je

Vloženo: 14.02.2024
    Uskutečněno: 14.02.2024
  • nový SW ECU Euro4 v2

Ahoj všem, tak konečně je motorka vybavena správnou verzí SW, která ji přísluší. Minulá verze fungovala, co se týče chodu motoru a reakce na plyn, velmi dobře, ale vzhledem k tomu že byla určena pro Euro5 a já mám Euro4

Vloženo: 17.08.2023
    Uskutečněno: 17.08.2023
    Tachometr: 19500km
  • Filtr paliva 2 - kdo šetří má... akorát nervy. :-P

Ahoj všem a přidávám další zkušenost a zároveň i varování. V minulém příspěvku jsem psal jak jsem úspěšně vyměnil na RVM svíčky a palivový filtr, který jsem vzhledem k nedostupnosti originálu a ceně zvolil doporučovaný

Typ: Oprava
    Vloženo: 06.08.2023
    Uskutečněno: 06.08.2023
    Tachometr: 19500km
  • RVM - výměna svíček, palivový filtr

Ahoj všem a hodně pěkných dní na všech silnících a strojích. Dlouho se nic nedělo, žádné psaní, žádný záznam..jen se jezdí a tankuje benzín, foukají gumy, až mě to snad ani nebaví. Ale ono bude co dělat. Na 350 klepou

Vloženo: 20.06.2023
    Uskutečněno: 20.06.2023
  • Výměna pneu

Životnost gum, aspoň na mém stroji je tak těch 15 000km. Zadní guma by ještě něco dala, ale jak jsem zjistil, tak přední byla na svém minimu. To je první motorka, kde mě odešla přední guma dřív než zadní. :) A protože

Vloženo: 03.01.2023
    Uskutečněno: 03.01.2023
  • POZOR - ECU chyba

Ahoj a krásný nový rok všem. Venku panuje pomalu jarní počasí a tak to vytáhlo nejen hmyz z jeho úkrytů, ale jak jsem se sám přesvědčil, tak i spoustu kolegů na jednostopých stojích. Já jsem se těšil a chtěl jsem řádně

Vloženo: 01.01.2023
    Uskutečněno: 01.01.2023
  • ECU tuning

Ahoj a všechny zdravím do posledních dní roku 2022 a přeji do nich, i do něj nových co nás čekají v roce 2023, hodně bezpečných a radostných kilometrů. Když je zima a nedá se moc jezdit, tak pokud to je možný, věnuji ča

Vloženo: 27.12.2022
    Uskutečněno: 27.12.2022
  • Konec sezóny se blíží...Návštěva JAWY a firma MV MOTO

Ahoj všem a přeji do podzimních dní suché a čisté silnice a příjemné teploty. Konec sezóny 2022 se nám pomalu přibližuje, ale dokud nebude sníh, sůl a led na silnici, dá se přeci jen jezdit. Letošní rok jsem nejezdil t

Vloženo: 14.10.2022
    Uskutečněno: 14.10.2022
  • Podzimní olejomalba...

Ahoj a do sychravých podzimních dnů zdravím všechny příznivce jedné stopy. Čas hlavní sezóny je sice pryč, ale dokud to aspoň trochu jde, tak proč bychom se netěšili a to hlavně jízdou na našich strojích. Na RVM mám na

Vloženo: 22.09.2022
    Uskutečněno: 22.09.2022
  • Potah sedla, plexi, zkušenosti... a dotaz na kolegy.

Ahoj zase po nějaké době a zdravím všechny příznivce jedné stopy. Dlouho jsem nic nevymýšlel, teď jen jezdím jak to jen jde, ale po uplynutí nějakého času mě to stejně nedá a tak jsem ještě zapřemýšlel, co na RVM vylepš

Vloženo: 21.06.2022
    Uskutečněno: 21.06.2022
  • 2022 - nový převod, první start, nové páčky...

Zdravím všechny příznivce a kamarády do nového roku a přeji hodně šťastných a bezpečných kilometrů, nejen v sedle jednostopých strojů. Konečně jsem se odhodlal a dostal k tomu, že jsem se poprvé v tomto roce dotkl koly

Vloženo: 13.03.2022
    Uskutečněno: 13.03.2022
  • vzduchový filtr - čištění

Ahoj všem. Sezóna je pomalu na konci, najeto takřka 9000km a tak jsem se rozhodl vyčistit, nebo vyměnit vzduchový filtr. Měla by to být běžná operace, tak jsem byl zvědav, jak to půjde. Demontáž probíhá následujícím zp

Vloženo: 03.11.2021
    Uskutečněno: 03.11.2021
  • Těleso je k zemi přitahováno silou...

Ahoj všem a i když počasí je zase ve fázi, kdy nám dává najevo že sezóna pomalu končí, tak i přes to přeji hezké dny a snad i ještě parádní kilometry na jednostopých strojích. Podařila se mě takové zlá, zlomyslná... nep

Vloženo: 14.10.2021
    Uskutečněno: 14.10.2021
  • Cestování 2021

Ahoj a přeji Vám hezké dny s neméně hezkými kilometry na našich strojích. Na RVM jsem se snažil jezdit co čas a možnosti dovolily a i když to bylo fajn, bylo to pořád nějak málo. Shodou okolností se mě nakonec uvolnil j

Vloženo: 24.08.2021
    Uskutečněno: 24.08.2021
  • A pokračujeme s výbavou...

Ahoj, tak uplynul nějaký čas a doprava mě oznámila, že je na cestě další balíček. Tentokrát trochu větší, dražší a to více jsem se na něj těšil. Tyhle doplňky nebyly jen na parádu, ale především na užitek, což mám radě

Vloženo: 01.08.2021
    Uskutečněno: 01.08.2021
  • Další doplňky...

Ahoj, na Aliexpressu se poměrně úspěšně zvětšuje nabídka doplňků pro naše RVM a tak jsem zase něco objednal, co by mohlo být nejen zajímavé, ale i praktické. Konečně se objevily padací rámy, větší plexy, kovová mřížka

Vloženo: 16.07.2021
    Uskutečněno: 16.07.2021
  • Sekundární převod 2

Ahoj všem a informuji Vás o dalším vývoji kolem převodu na zadní kolo. Tak nějak jsem oměřil řetězová kola, s rozetou mě pomohl svým měřením kolega a tak jsem dal dohromady jejich rozměry. Náčrt pastorku je takový rychl

Typ: Odborný servis
    Vloženo: 27.06.2021
    Uskutečněno: 27.06.2021
  • Hrátky s převodem

Přeji krásný čas všem a píšu o dalším experimentu, do kterého jsem se vrhnul. RVM jezdí vesele a bez problémů, jen ve srovnání s J650 jsem dumal nad tím, jestli by nešla dynamika naložené RVM trochu vylepšit, aby se to

Vloženo: 15.06.2021
    Uskutečněno: 15.06.2021
  • Druhá garančka, brzdy

Ahoj všem a jsem tu zpět, s další várkou informací, ohledně diskutovaného modelu RVM by Jawa. Protože počítadlo překročilo 3000km, musel jsem se vydat na druhou garanční prohlídku. Tomu předcházela anabáze ohledně servi

Vloženo: 19.05.2021
    Uskutečněno: 19.05.2021
  • Přídavná světla

I když světla na RVM jsou docela fajn, především to dálkové, tak při nočních cestách mě potkávací světlo úplně neuspokojuje - svítí hezky rovně, ale co je za rohem, respektive za zatáčkou a kterému výmolu se lépe vyhnout

Vloženo: 30.03.2021
    Uskutečněno: 30.03.2021
  • První cesta 2021 - doplňky

Ahoj všem a zdravím Vás do nového roku. Ten nám začal sice tak nějak podivně, chvíli je něco otevřeno, pak zavřeno, odpoledne neplatí co platí ráno, ale silnice, cesty a pěšinky jsou na zemi pořád, benzín do nádrží také

Vloženo: 02.03.2021
    Uskutečněno: 02.03.2021
  • Baterie RVM

Ahoj, byl na mě vznesen dotaz, jaká je v RVM baterie. A protože se to bude hodit v budoucnu i mě, až budu kupovat novou a třeba i někomu z kolegů, tak sem píši jaký model to je, respektive sem dám i její fotky. Parametr

Vloženo: 06.01.2021
    Uskutečněno: 06.01.2021
  • Novinky Colove

Ahoj, dnešní záznam bude jen krátký a bude se týkat informací, které jsem obdržel. Zásadní nejsou, spíše jen tak pro informaci. Nějaké jsem už někde zmiňoval, něco je nového. Výroba: 1) ke konci roku 2020, bylo vyro

Vloženo: 05.01.2021
    Uskutečněno: 05.01.2021
  • Konec sezóny 2020

Rok 2020 je nenávratně za námi a ať byl jaký byl, věřím že z něj přetrvají především ty hezké a příjemné vzpomínky. Já, abych měl těch hezkých vzpomínek co nejvíce a protože počasí zase tak moc zimní není, jsem se rozho

Vloženo: 01.01.2021
    Uskutečněno: 01.01.2021
  • Kufry

Ahoj a krásné svátky všem. Zima je krásné období, tedy pokud je venku sníh, dá se v něm hezky válet, jezdit na lyžích, běžkách, stavět bunkry...ale v tomhle deštivém a jen lehce chladném počasí, kde sníh není, mráz není

Vloženo: 26.12.2020
    Uskutečněno: 26.12.2020
  • Podzim

Ahoj všem. Tak ještě se snažím jezdit co čas a počasí dovolí a mám najeto cca 2300km. Koukal jsem na předpověď že by to ještě mělo jít, tak snad se to povede. Kromě všeobecného chladu cesty znepříjemňují vrstvy napada

Vloženo: 09.11.2020
    Uskutečněno: 09.11.2020
  • Co je dobře, co je špatně...

Ahoj, tak pár dní zase uplynulo a i když počasí není zrovna letní a moto výletům přející, tak pokud je slušné obleční, dá se vesele jezdit dál. A protože ve skříni, shodou okolností něco takového mám, mohl jsem i nadále

Vloženo: 19.10.2020
    Uskutečněno: 19.10.2020
  • 1500km - další poznatky

Ahoj všem, bylo pár hezkých dnů a tak než začne období dešťů, stálo za to je využít tak jak čas a možnosti dovolily, abych najel zase pár kilometrů. Podařilo se mě přetočit počítadlo přes 1500km a tak chci napsat pár pos

Vloženo: 12.10.2020
    Uskutečněno: 12.10.2020
  • RVM by Jawa a okolní svět

Tento zápis nebude ani tak moc o technice, spíše o tom, kde se tento motocykl vyskytuje a pod jakým jménem tam jezdí. Sám v tom mám trochu guláš, výrobcem je Tibet Motor...ale fabrika se snad jmenuje Colove, model i v

Vloženo: 07.10.2020
    Uskutečněno: 07.10.2020
  • Prvotní seznámení

Čeho se na téhle motorce bojím, je to že to není Jawa. Jawa, ta se dala vždycky lehce rozebrat. Ať to byl Pionýr, 250, 350, 650.. všechno to bylo pár drátů, šroubů, motorka byla rozložená za chvíli. RVM 500 je moderní

Vloženo: 03.10.2020
    Uskutečněno: 03.10.2020