Jawa RVM 500 (2020)

Vlastník Johny_R
Vloženo 3.10.2020
Aktualizováno 7.10.2020

Vloženo: 17.08.2023, Uskutečněno: 17.08.2023, Stav tachometru: 19500 km, Zhlédnuto: 144x

Ahoj všem, tak konečně je motorka vybavena správnou verzí SW, která ji přísluší.
Minulá verze fungovala, co se týče chodu motoru a reakce na plyn, velmi dobře, ale vzhledem k tomu že byla určena pro Euro5 a já mám Euro4, hlásila chyby a také byla příčinou občasného vynechávání na nízké otáčky, pokud byl motor studený.
Nyní je úspěšně nahrána nová verze pro Euro4 a já mám za sebou nějakou stovku km, abych to mohl zhodnotit, aspoň nějaké první dojmy.
Motor nyní běží hladce a plynule i za studena (i když v tomhle počasí...), reakce plynu v nízkých otáčkách na první převodové stupně je velmi dobrá. Je možno jet na jedničku i dvojku hezky plynule - dovedu si představit i jemnější odladění, ale oproti původnímu stavu je to super.
Jednotka nehlásí žádné chyby.
Na verzi pro E5 byl rozdíl mezi režimem SPORT a SAFE. Teď mě připadá, že tam žádný rozdíl není, aspoň doposud jsem žádný neobjevil. Chod motoru je stejně plynulý jak na SPORT, tak i SAFE - je v podstatě úplně zbytečné režimy přepínat. Uvidím jestli časem něco nepoznám, ale pochybuji.
Průběh výkonu se zdá být stejný, spotřeba také, uvidím po více km.
Za mě ale rozhodně spokojenost a konečně bych toto mohl finálně doporučit pro lidi co mají RVM Euro4 a trápí je ucukanost motoru.
Hodně šťastných a bezpečných km.

• Ventily

Ahoj po dlouhé době všem a doufám, že zimní čas bude ubíhat rychle, ať můžeme své stroje zase rozjet po silnicích a vydat se do všechno koutů světa... dokud to ještě jde. A aby to lépe utíkalo a i lépe a spolehlivěji je

Typ: Údržba
    Vloženo: 14.02.2024
    Uskutečněno: 14.02.2024
  • Filtr paliva 2 - kdo šetří má... akorát nervy. :-P

Ahoj všem a přidávám další zkušenost a zároveň i varování. V minulém příspěvku jsem psal jak jsem úspěšně vyměnil na RVM svíčky a palivový filtr, který jsem vzhledem k nedostupnosti originálu a ceně zvolil doporučovaný

Typ: Oprava
    Vloženo: 06.08.2023
    Uskutečněno: 06.08.2023
    Tachometr: 19500km
  • RVM - výměna svíček, palivový filtr

Ahoj všem a hodně pěkných dní na všech silnících a strojích. Dlouho se nic nedělo, žádné psaní, žádný záznam..jen se jezdí a tankuje benzín, foukají gumy, až mě to snad ani nebaví. Ale ono bude co dělat. Na 350 klepou

Typ: Údržba
    Vloženo: 20.06.2023