Suzuki DL 650 V-Strom (2020)

Vlastník Pavel93
Vloženo 6.7.2020
Aktualizováno 6.9.2020

Na živo vypadá mnohem lépe než na obrázku. Je pohodlná, motor nezáludný a zvuk příjemný.

Motorka koupena od FIRMA:Global Moto (Hradec Králové)

Honda NC 750X: Nelíbil se mi zvuk motoru a sedlo bylo jak prkno.
Yamaha Tracer 700: Přišla mi spíše pro menší postavy, taková hračka.
Kawasaki Versys 650: Největší konkurent. Sedlo mne tlačilo na nádrž a pro spolujezdce jen taková oblá pecka. Motor citelně více vibroval oproti Suzuki.
CF Moto 650 MT: Velmi dobrá cena ale naživo měla špatné slícování plastů + posez mi nevyhovoval.

První dojmy - První jízda byla od prodejce domů. Po vlastní ose 100km. Jel jsem opatrně, přece bych ji hnedka nechtěl mít odřenou. Do ruky mi padla hnedka, ovládací prvky jsou tam kde mají být a ovládání je intuitivní.

Motorku bych doporučil pro - Co sem psát. Pro mě a lidem kterým sedne.

Doplňky na motorce - Centrální stojan ( SW motech)
Padací rám (Givi)
Nosiče AL kufrů (Kappa)
Al kufry s vnitřními taškami (Alu Milánek)
Výztuha zadního nosiče (Marselus)
Rozšíření stojánku (Marselus)
Vysoké Plexi (Givi)

Suzuki DL-Vstrom 650 XT.
Více než rok jsem pokukoval po náhradě mé staré Kawy ER- 6F. Byl jsem s ní spokojený ale na moji postavu opravdu nebyla. Po ujasnění, že právě chci něco vyššího (cenduro) abych se na to poskládal a ne moc rychlého. Hleděl jsem i na pohodlí spolujezdce aby občasné výlety po okolí byli příjemné pro nás oba.
Na jaře v Brně jsem na motosalonu omrknul a poptal se na výše zmíněné stroje.

U stánku Kawy bylo narváno ale protlačil se davem a sednul jsem si na Versyse a zdála se mi v pohodě.
Motor jsem už znal a vzhled se mi moc líbil. Šedá Se barva byla opravdu nádherná. Objednal jsem si tedy předváděcí jízdu. I když říkali, že se vibrace zmenšili tak moc rozdíl oproti ER jsem nepocítil. Sedlo tlačí jezdce na nádrž a nutí tedy furt poposedávat a ten doslova bobek pro spolujezdce nijak neohromil.

Hondu jsem ani neprojel, na motosalonu se mi už nezdál posez i když motor bude nesmrtelný.

Yamaha Tracer 700 byla na motosalonu už modernizovaná. Byl jsem se na ní podívat v Hradci ale ještě nepřišla na salon. Měli tam akorát starší model jako doprodej za skvělou cenu. Bohužel mi přišla spíše jako naháč a na mě byla malá.

Cf Moto neohromilo vzhledem ani zpracováním.

Suzuki mi padla do oka už na motosalonu. Posed byl pohodlný a pro spolujezdce jednoznačně největší sedák. Pročetl jsem tedy recenze a zajel se na ní podívat do Global Mota v Hradci. Tam jsme si o ní s prodejcem popovídali a když jsem viděl verzi XT s pletenými koly tak musím říci, že bylo rozhodnuto. V černé barvě se zlatými koly byla skutečně nádherně sladěna ale týden předtím prodali poslední kus. Tak tedy zbývala modrá nebo žlutá. Kawu jsem měl oranžovou a přitahovala pozornost kdekoli a výraznout barvu jako je žlutá už jsem nechtěl. Tak jsem sáhnul po Modré. Na slunci je neskutečně nádherná a není už tolik do očí bijící.
Najeto mám zatím 300km a jízda s omezením není až tak otravná ale i při přejetí traktoru je potřeba si to hodně rozmyslet. Po 800 km už budu moci točit o trochu více tak to bude o něco lepší. Motor je uhlazený a oproti Kawě jede jen s mírnými vibracemi a přijdou mi i o trošku delší rychlosti.
Po sezoně doplním další info.

JardaBar
JardaBar napsal 13.07.20 v 22:41 10b.

Dobrá volba.

runda
runda napsal 11.07.20 v 14:08 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 10.07.20 v 14:22 10b.

valasek
valasek napsal 09.07.20 v 08:00 10b.

Ať přináší jenom samé skvělé zážitky

Vencanator
Vencanator napsal 08.07.20 v 20:29 10b.

Super volba, sám jsem ji nedávno zkoušel a líbila se. Dobrý posed, pružný motor téměř bez vibrací a s nízkou spotřebou (když se moc netahá, tak mi jela i za 3,6l ). Přitom umí i pelášit. Jen škoda, že letošní model ještě nemá LED osvětlení, to by snad neměla chybu. Oproti Versysu je to jako nebe a dudy. Ten mi taky vůbec nesedl. Okolo 3 tisíc otáček se motor při přidání plynu třepe jak ratlík a navíc celkově hrozně brzdí motorem, na nějakou plynulou jízdu bez cukání to opravdu nevypadalo... No každopádně ať dobře, dlouze a hlavně bez nehod slouží.