Yamaha FZS 600 Fazer (2001)

Vlastník Yuri_CZ
Vloženo 10.11.2019
Aktualizováno 16.8.2021

Moje první silnější motorka na kterou jsem přesedlal s MZ 150 a 251 a je se mnou do dnes a ještě dlouho bude.

První dojmy - taková jaká jsem si ji pamatoval z autoškoly , přátelská , poslušná ale oproti MZ 150 pekelně rychlá :)

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníky co chtějí přesednout z něčeho menšího , motorka je poslušná krásně se vede , a odpouští i nějakou tu chybu , brzdy jsou velmi efektivní.

Doplňky na motorce - nějaké ty blbosti , USB dobíjení , kamera , držák na mobil , v plánu je teploměr vzduchu.

Fazera jsem si vybral právě proto že jsem na něm jezdil autoškolu na skupinu A .
Ihned v autoškole jsem si Fazera oblíbil , padl mi do ruky , dal se předvídat dobře se na něm jelo , brzdy byli krásně nalaďěné.
Potom jsem vybíral silnější motorku a vzpomněl jsem si právě na Fazera , rozpočet byl omezený tak jsem zvolil první řadu ještě se zaoblenými světly .
Projel jsem bazar na výběr jich pár bylo ale vše mimo mojí cenu (no táta od rodiny ) až na pár kusů , jeden mi padl do oka kvůli barvě a že měl nosič kufrů a celkem slušný stav .
Zavolalo se kamarádovi sedl jsem za něj a jelo se pro motorku, testovací jízda v pohodě , žádné nedostatky jsem neodhalil ( krom nějakých šrámů ale kosmetika , co čekat od 17 let staré motorky ) hlavní je že motor běžel krásně , dohodly jsme se i na slevě.
Jelo se domů ale i když mě to svádělo přeci jen se jelo opatrně , nechtěl jsem aby moje první jízda na silnější kubatuře byla poslední.
Následoval servis , výměna oleje , kapalin , pár km jsem ještě odjezdil ale moc ne ( kupoval jsem koncem žáří).
Čekalo se na léto , ale jelikož loni byla zima mírná vyjel jsem i o silvestru a pak od března už se zase jezdilo.
Mezitím jsem se rozjezdil a s motorkou sžil , je vyšší takže do zatáček to chce trochu více nahnout ale zvykl jsem si na to rychle , stejně jako na to jak zatáčky projet čistě.
No a koncem května následovala i první nehoda kdy do mě zezadu narazilo auto které nedobrzdilo , motorka to odnesla naštěstí lechce , popraskaná podsedadlovka , blikry , víko , maska , blatník škrábnutý , já sám jsem to naštěstí odnesl jen zhmožděným kontníkem jak jsem opouštěl po nárazu motorku .
Ale díky MMB servisu se opravila do krásného stavu a kosmetické šrámy které byli předtím jsou pryč.
Celé řešení trvalo skoro dva měsíec a tak jsem zase sedlal MZtu , koncem července jsem ale už zase jezdil , dokoupil se kufr a jelo se i na první delší výlety , Fazer se dá krásně naložit bagáží což mě příjemně překvapilo.
Za ten rok co jí mám se mi na ní nic nepokazilo , letos přes zimu mám v plánu poladit nějaky mouchy kdy se hůře vrací pístky a hlavně špatně svítí světla které nechám poslat na renovaci , tohle je jediné mínus které jsem u motorky našel že jak padne tma nedá se s tím bezpečně jet.
Našel jsem návod jak zprovoznit obě dvě lampy ale zatím jsem se k tomu ještě nedostal , budu to muset udělat jak se paraboly vrátí z renovace.
Spotřebou se člověk pokud to nehonní jak čert vejde okolo 5 - 6l

Tak máme spolu 3 roky , moto má najeto 72 000 km a šlape jak hodinky , závady za ty tři roky víceméně žádné, hučelo ložisko na předním kole takže oprava doma svépomocí , při tom výměna i zadku , repas brzd , výměna gumiček v brzdach a vyčištění brzdicu.
Letos seřízení ventilů a kontrola rozvodů , servis řekl že jsou ok a naprosto v klidu vydrží 20 000 km kdy se znovu budou dělat ventily .
Takže fazer šlape dal jak hodinky , takže vyvracím mýtus že 50 - 60 000 km je na motorku moc , stocit to na 40 000 km nikdo nic nepozná s toto si myslím je kámen úrazu z dovozobych motorek.

Letos v zimě je v plánu kontrola tlumičů výměna oleje a jejich seřízení přijdou mi měkčí ale nevím kdy je kdo naposledy kontroloval tak nechám na další sezónu udělat.

cebeer
cebeer napsal 13.11.19 v 15:16 10b.

Na tohoto Fazera nedám dopustit. Mám na něj jen dobré vzpomínky. Ať slouží. Hodně štěstí na cestách.