Kawasaki ZX-6R Ninja (2008)

Vlastník sudič10
Vloženo 4.6.2019
Aktualizováno 6.4.2021

zábavná, krásně ovladatelná oranžová bestie

Suzuki GSX-R 600: nebyla vhodná k dispozici a tahle ninja si mě získala oranžovou barvou

První dojmy - mám najeto jen pár km, nemám ještě noty, ale je to neskutečný skok oproti SV650N 35kw, pomalu si zvykám na čtyřvál. Neskutečně mě ta jízda na ní baví, ale seznamování bude dlouhý

Chtěl jsem zkusit kapotu čtyřválec, dříve jsem měl dvouhrnek SV 650N uškrcený na 35kw, vybíral jsem mezi GSX-R a R6. Nekonečný brouzdání na inzerátech mě donutilo se jet podívat na první zelenou ninju, která se mi na fotkách moc nelíbila, ale na živo to bylo uplně něco jiného.
Když jsem viděl tuhle oranžovou krásku, tak nebylo co řešit. Na živo vypadalo výborně no a tak se vezla domů. Od listopadu mi stála v garáži a jen se na ní díval. Před pár dny jsem se na ní poprvé kousek svezl a jsem odvařenej jak to jede a funguje to v zatáčkách... nic se nevrtí jako na naháči.
Pohodlí ani spotřebu neřeším, ale jsem zvědav jak se budu cítit na delší cestě. Zvykání z naháče bude dlouhý jak jsem již psal, ale netřeba nic uspěchat abych to někde neroznejtoval :D
Doplňky: Laďák yoshimura - neskutečný zvuk! Pneu dojedu po původním majiteli a pak bude dlouhé přemýšlení co obout. Dál plánuji snad jen ledkové blinkry dozadu a jinak nechám původní. Motorka je krásná už taková jaká je.
Další postřehy rád přidám jen co budu mít najeto alespoň 1000Km.

Sezona za námi a vzhledem k tomu, že jsem si dodělal rozšíření až na začátku srpna, tak jsem toho moc nestihl, ale něco přeci jen...

Jak jsem zmiňoval výše motorka předčila mé očekávání a ježdění se supersportem dostalo uplně nový rozměr, ať už je to chování motoru, tak podvozku, který mi naprosto vyhovuje. Nejlépe sem jí otestoval po cestě Písek-Bavorov-Prachatice-Volary-Lipno a pak zpět přes Krumlov a následovovala cesta přes oblíbený úsek Týn nad Vltavou -Nové dvory u Písku kde mimochodem padlo i první kolínko.

Na rychlost se dá zvyknout až nebezpečně rychle, ale hůře se pak hledají brzdné body. Nicméně jak nastartuji motor, tak je ihned pod helmou rohlík a čistá hlava.

5.4 2021 Rozhodl jsem se napsat dalších pár postřehu po odjetých několika tis km na této fantastické motorce. Letos jsem se rozhodl obout na moto Dunlop sportsmart TT a po krátkém vyzkoušení jsem z nich nadšený jak fungují s kombinací této motorky, jen jsem zvědavý jak budou mizet :D
Myslím si, že jsem motorku stinul poznat dokonale a nemohu na nít najít nic co by vadilo. Výkonu je víc než dost a na hranu motorky se na silnici stejně nikdy nedostanu. Co mě neustále překvapuje jsou brzdy... jsou krásně ostré a předvídatelné, několikrát už mě zachránili od maléru. Zkusil jsem trošku změkčit předek po domluvě s mechanikem, tak uvidíme jestli jako laik poznán nějaký rozdíl. Rád bych motorku vyzkoušel na okruhu a zjistil výkonostní rozdíl oproti jiným "šestkám".

Stále přemýšlím nad přepákováním a power comanderem, ale to uvdím časem.

Toto není žádná rozsáhla recenze motorky, spíše popis pocitů z ní.
Děkuji za přečtený.

NiLu
NiLu napsal 06.04.21 v 18:11 10b.

Parádní Ninja, ta oranžová je fakt nádherná! Máš to moc hezky napsaný a je vidět, že tě Ninja fakt baví. Jen tak dál a přeji hodně šťastných km v sedle téhle krasavice.