renocar_unor

Kawasaki ZX-6R Ninja (2007)

Vlastník Dany_86
Vloženo 7.2.2017
Aktualizováno 8.2.2017

Hmmm můj první čtyřválec, a můj první supersport, celkem hodně změn na jednou po tom co jsem pokaždé sedlal nahatýho dvouvála.

První dojmy - Co mě to popadlo říkám si ještě při zkušební jízdě, vždyť se na tom nedá ani sedět, je to tvrdý, nepohodlný, neumím na tom zatáčet, to je ale divná kobyla. Tak proč to kupovat? Stejně 200 po rovinkách nejezdíš. Ale co chtěl jsi změnu, chtěl sis zkusit konečně čtyřválec a přeci když čtyřválec, tak přece jedině japonskej supersport. Při nejhorším to za rok teda prodáš. OK, rozhodl jsem se, že tomu dám šanci a kupuju. Po týdnu si pro ní jedu a i při cestě domů si pořád říkám, co jsem si to koupil, je to nepohodlný ještě víc než jsem si myslel, žere to víc než jsem si myslel a jede to víc než já vůbec potřebuju, tahle koza mě asi zabije. No ok, chce se to s tím trošku asi naučit, nevzdávej to ... Cca o měsíc později celej rozlámanej si už takhle kropim svoje oblíbený zatáčky, úsměv od ucha k uchu a řvu si do přilby "ty krááávooo, to je nejlepší mašinka co jsem kdy měl". Ninja byla perfektní volba ;)

Motorku bych doporučil pro - Pro lidi co dávají přednost sportovní jízdě.

Doplňky na motorce - zatmavené plexi, přepáčko SBK

Koupě byla v celku klasika, přijedu zamiluju se už na první pohled u brány ještě cca 20 metrů od motorky, pak ji chvilku důležitě obcházím, kecám s prodávajícím o historii toho co nabízí, takže se dozvídám, že moto je koupený v ČR někdy v prosinci 2007, že s tim první majitel lehce šlehnul na mokru někde před přechodem na pravou stranu a ukazuje mi všechno co a jak (vše krásně opraveno a nic není poznat, jen malý důlek na plastu asi od šroubu jak to lehlo), takže přístup prodávajícího jak má být. Všechno se mi zatím líbí, takže poprosím o nastartování a ejhle motorka samozřejmě nestartuje :D Kluk říkal, že mu to ještě nikdy neudělala, ale že letos (chápejte byl už červenec) na ní byl jen jednou. Vzhledem k tomu, že měla úplně nové gumy a poserproužky byli asi 5 cenťáku z každé strany, tak tomu docela věřím a říkám si pro sebe OK, aspoň ukecám slevu. Klučina to nakopnul s pomocí vedle stojící čtyřkolky a už si ševelil motor, krásně čistej zvuk nic neklepalo ani nic jinýho. Takže hurá na zkušební jízdu. Ta musela vypadat komicky, pže na moc supesportech jsem vážně neseděl, jelikož si nerad půjčuju cizí motorky, ale jo přežili jsme oba (já i ten kluk co ji prodával :D). Odjíždím s tím, že si to ještě rozmyslím, že se mám jet kouknout ještě na jednu a že zavolám do konce týdne. Už jsem nikam nejel, druhý den volám, že ji beru a že už se mi na druhej konec republiky nechce :D.

Taaak jooo mám ji doma, papíry vyřízené a může se na ní legálně jezdit. Prvních pár set km pěkně zvolna tahat a zvykačka. Vracím se pořád vysmátější a vysmátější. Dalších pár set km začínám tahat víc a víc a už se vracím jenom vysmátej na maximum :D Jedu poprvé na okruh a jsem nervózní jak nikdy, ale OK, první jízda toho dne zase opatrně, druhá už začínáme zatápět, třetí mě málem sestřelila na předním kole ta pirelli angel co si tam původní majitel dal, ale naštěstí nic tak hroznýho co by se nedalo v pohodě ustát. Jede se poslední čtvrtá jízda, kde v nájezdu ve "velký" rychlosti do zatáčky a podřazení na poslední chvíli mě málem sestřelila ta zadní pirelli angel.
OK druhej den objednávám silnější lepidla. S tím jsem ale počítal, že jak se trošku na tom naučím, tak angely půjdou dolů.

Co se techniky týče každý asi zná. Brzdy jsou krásně čitelný, stačí brzdit jedním prstem, případně na okruhu dvěma. Motor se dá používat třeba po městě cca okolo 4 tis, na osmi začíná pomalu postupně ožívat, ale pořád to je nuda, pak 10 tis začíná tahat a od 12 vystřelí jak splašená. Mám sériový výfuk a zvuk, když jsem v sedle taky super, řve jak baba při znásilnění. Kámoš sice říkal, že nic moc když jsem od něj odjížděl, ale ten podle mě hovno slyší a vůbec tomu nerozumí :D
Podvozek pro sportovní jízdu, tady není co k němu dodat, pro delší cestování to vážně moc není, ale dovedu si na tom představit, že 300 denně na pohodu by asi šlo přetrpět. No a do offroadu si to dobrovolně asi nikdo brát nebude :)
Posed je ryze supersportovní, mám 185 cenťáků a na moto je pevný sportovní přepáčko, takže stupačky jsou ještě o něco výš, což znamená, že jsou nohy zalomený do fyzicky téměř nemožného úhlu. Vím, že to umožňuje si víc vysednout, ale v křeči od bolesti se pak vysedá blbě :D, i když čím víc jezdím, tím víc si na tu zvykám. Neee, že by to míň bolelo, ale spíš se mi otupujou nervový zakončení, tak to tam asi nechám ... a asi taky proto, pže stejně nemám to originální přepákování :D
Co se spotřeby týče, tak řeknu jen, že na ní nezapomněli a dali ji do základní výbavy a to ne zrovna tu nejmenší, ale asi nějakou extra příplatkovou ;) Ale tu nikdy u moto neřeším, jak se musí na benzínku, tak se prostě jede ;) 17 litrová nádrž je dokonale přesně vypočítaná na to, abych dojel 30 km na okruh, tam si dal cca 60 km a dojel 30 km zase domů s čerstvě rozsvícenou rezervou.

Od července do půlky října jsme spolu stihli natočit ještě krásných 5000 km, ke konci začal trošku za studena klepat motor, ale už je to opraveno. Na konci sezony jsem nechal udělat kompletní servis, takže, ventily, všechny náplně, filtry, svíčky, ... no všichni to znáte ;)
Kluk od kterého jsem ji koupil sice říkal, že to taky nechával dělat po koupi, ale já chci mít vždy jistotu sám za sebe.

Takže jak to shrnout. Ninja asi není pro každého, jízda na ní opravdu bolí, ale těch pár hodin co denně člověk dokáže vydržet v jejím sedle opravdu stojí za to. A i když budete celý rozlámaný, budou Vás bolet zápěstí, lokty a záda, tak stejně se Vám nebude chtít nikdy zpátky do garáže ;) Ninja prostě není o polykání kilometrů, ale užívání si ryzího požitku z jízdy, zatáček, rychlosti a o adrenalinu, který Vám napumpuje do žil. A vo tom to přece je, ne ;)

Ranger
Ranger napsal 03.12.19 v 21:55 10b.

pěkná zelená žaba :)

Dany_86
Dany_86 napsal 15.02.17 v 09:53

Ahoj díky oběma ;)

Tak ona Aprilka musí být taky zábavná mašinka ;) taky jsem po ní kdysi pokukoval ;)

tak at to jezdí ;)

Dawe323
Dawe323 napsal 14.02.17 v 08:55 10b.

Dočetl jsem do konce a mam chuť si jit koupit ninju. A to jsem se zarekl, ze ss uz nikdy. At slouzi a dela jen radost. 10b.

Delta
Delta napsal 14.02.17 v 08:46 10b.

Dany_86
Dany_86 napsal 12.02.17 v 09:42