renocar_unor

Kawasaki ZX-6R Ninja (1997)

Vlastník Ninja73
Vloženo 10.7.2012
Aktualizováno 15.1.2014

Je to moje první silnější motorka, na které se takřka učím. Zatím sem s ní moc nenajezdil, ale jsem s ní velmi spokojen. Je to Kawasaki Ninja ZX-6R 1997 nebo jak jí říkám " Zelenina" Koupil jsem ji 17.3.2012 od uživatele Nimeth

První dojmy - :O .. supr vzpomínky 28.10.2013 šla do světa - prodej kolegovi.. sice už není moje, ale aspoň bude občas na očích ;)

Sice je to babička, ale pěkně zachovalá a v kondici :D Svoje kola zatíná na okrese jediná, kawasaki zelená... Velmi se mi líbí že tyto starší ročníky jsou mnohem robustnější. Sice se to velmi odráží na váze, ale to mi zase až tak nevadí. Na 6-ti kilo to jezdi moc pěkně. Moc hezký a plynulý příchod výkonu. Podle mého to mělo v sérii slabší brzdy a ještě pár drobností, takže jsem po koupi udělal pár " úprav ". : mám tam upravené brzdy ( + pancéřové hadice PP tuning), 5-ti směsové sportovní gumy od Metzeleru (Sportec M5 Interact ) .. DynoJet jet kit na karbece stage 3 (seřízený a naladěný na výfuk + KaN vzduchový filtr).. iridiové svíčky.. Zlatou did řetěžovku i rozvoďák.. DOT 5,1 brzovku.. mám závodně upravené tlumiče.. (jak předek tak zadek, + nastavení na váhu), GP výfuk ..řezané svody.. Dal jsem nový olej Power 1racing + olejový filtr... Dal jsem si tam nové rukojeti v barvách Ninja a tankpad na nádrž. Mám přeleštěné světlo do křišťálového lesku-na zakázku. Teď svítí o moc líp. Ještě sem si koupil i proužky na ráfky. Minulý majitel tam v roce 2001 dával nový 7-mi vrství lak na zakázku. I po těch letech je pro mě velmi atraktivní. Po těchto úpravách je motorka na silnici klidnější, svižnější a do zatáček se moc hezky klade..Na brzdě jsme naměřili 116 HP ( původně 104 HP). Je to pro mě super stroj. Někdy bych chtěl určitě silnější a asi i o poznání mladší, ale zatím je to pro mě víc než dostačující a určitě bych chtěl aby zůstala v rodině.

Najety další nějaké ty kiláčky. Takže o zkušenosti a zážitky víc. Jedno odpoledne dokonce kolem 200km na jeden zátah, přičemž měla Ninja příležitost mi dát najevo, že ty prachy a práce co jsem do ní vrazil stály za to. Odvděčuje se mi, kde se to jen dá. Nejlepší je asi na tom ta změna ovladatelnosti oproti sérii. Není těžké si na to zvyknout, asi jako si zvyknout na vícevrstvý voňavoučký toaleťák.. Je možná pořád ještě brzo a kilometrů ještě poměrně po skromnu, ale stroj je to "srdcervoucí".. Rád jsem jí zmíněný servis dopřál, páč si to rozhodně zaslouží. Těším se na další km s touto krasavicí a věřím že budou ještě záživnější než ty nastávající.

Další hodiny a hodiny v sedle této víc než úžasné Japonské kobylky .. Ty pneumatiky co jsem tam hodil stojí opravdu za to.. Je to s nimi sto a jedna, oproti předešlým.. Je jasné, že se na tom podepisují i další úpravy, ale ty gumy jsou prostě super.. Drží jak přikované .. Z vlastní zkušenosti doporučuji pořídit raději Metzeler než třeba Dunlop či Mischelin.. Je to sic starší kousek, jak je vidět na vzhledu.. Ale motorově je v té nejlepší kondici.. Už teď se těším na další kilometry..

12.8.2012
Kilometry přibývají, zážitky se stupňují a já musím poděkovat své Zelenině.. Je to stroj s neskutečným potenciálem, kdy rád objevuju co vydržíme.. Více a více se do toho zažrávám a každou zatáčku jedu o trošku niž a každou rovinku o trošku rychlej.. výborně si na ni zvykám... Je to prostě NINJA se vším všudy..

Jde vidět, že to opravdu není stroj na pohodli a na to aby stál v garáži, ale stroj určený k tomu aby mu pilot šlapal na krk a zkoušel kdo více zvládne.. Zatím jsem na Zelenině žádnou chybu nenašel, za to na sobě jsem jich zaregistroval opravdu moc.. :D Pořád se mám co učit a motorka mi to dává vždycky vyžrat, když už jsi moc myslím, že všechno umím..

Měl jsem tu čest sedlat:
ZZR 600 - 1993
Honda NRS 125 - 1999
Honda Foresight 250
Hornet 600 - 2005
Aprilia Dorsoduro 750 - 2011

Každá z těchto motorek má něco vyjímečného.. Ale ze všech nejvíce mi prostě sedí ta moje.. :) A navíc už jsem k ní po tom všem, tak nějak přirost.. !!

adosq
adosq napsal 05.07.15 v 16:14 10b.

Moc pekna

Ninja73
Ninja73 napsal 14.03.14 v 21:38

Díky moc ;)

Myššák
Myššák napsal 13.03.14 v 21:31 10b.

super stroj mam to same potreboval bych nejake rady

Ruzis
Ruzis napsal 27.02.14 v 21:57 10b.

Pekna

Zbyněkm
Zbyněkm napsal 03.04.13 v 10:17 10b.