Honda Vision 110 (2012)

Vlastník Haski
Vloženo 29.4.2019
Aktualizováno 26.7.2021

Spořivá, lehká, levná, mrštná, ale vhodnější spíše do města. Na rychlejší delší přesuny to není, aby Vás třeba kamion nedojel.

Honda PCX 125: Vodou chlazený motor, podle mě je vhodnější na delší cesty než do města.
Honda SH 125: Dražší, vodou chlazený motor výkonnější a velmi podobná Vision 110
Yamaha NMAX: Moc jich není, něco jako PCX.
Suzuki Address 110: Velice podobná Vision 110, ale věřím spíše motoru Honda.

První dojmy - Přivezli jsme ho po ose, jel jsem asi 140km na jeden zátah a ... naprosté nadšení, super stroj, ta lehkost. Skvěle to upaluje 90-100kmh dle tacho (ten trochu proměřuje asi 5-7kmh), do kopce od Lubence na KV to jelo lehce přes 80kmh tacho. Víc jak 100kmh to prostě nejede ani z kopce, což nevadí, ale nepříjemně zasahuje nějaký omezovač a začne vás přerušovaně tahat za prdel. Jel jsem vlastně skoro pořád naplno, spotřeba asi 3l/100km (182cm, 90kg). Protože jsou řidítka trochu níže, trochu to odnesli záda a ramena, ta mě docela bolela i druhej den...uff.

Motorku bych doporučil pro - Pro ty, co chtějí jezdit lehce po městě :-)

Výběr skútra pro nezkušenou manželku. Líbí se jí Vespa, ale pak zjistila cenu ojetiny i nového stroje a rozumě řekla, možná někdy jindy.
Dlouho jsem vybíral (od ledna) nějakou hojně prodávanou kvůli ND, takže Honda PCX125, SH125, Vision110 (ale kvůli výkonu jsem se jí tolik nevěnoval), Yamaha NMAX125 těch moc není, XMAX je už vážně moc MAX. Ostatní mě nějak extra nezaujalo.

Nejdříve jsem pokukoval na cenu okolo 40k, kde PCX jsou téměř všechny padlé a jeden překupník okolo Slaného to tak i tvrdil, rv. 2016 ani jeden plast nepasoval (pry hnuté jen lešení), řekl jsem, rozhodne jízda, ale po projetí padal balanc na levou stranu, darebák, prý určitě něco s předním kolem (tohle je ale buď hnutej rám nebo tlumiče). Tak tohoto člověka z garáže u baráku už fakt ne. Jinak PCX dobrý, určitě na dálky lepší, ale do města myslím, že je vhodnější SH nebo Vision, tyhle bych zase nebral na dálky.

Pak jsem to trochu přehodnotil, že spíš zánovní co třeba SH125 2017 ABS za 62000,-, pěknej asi 4500km, ale viděl jsem i za 55000,- s 1500km, ale vše výhodné mi zmizelo před rukama.

Pak sem juknul na Vision, novej stojí 56000,-, říkám hmmm...naposledy jsem přehodnotil a novej ani zánovní to nebude a vlastně tedy spíš ten nejlevnější...výkon šel stranou, manželka by ho stejně neocenila.
Trochu risk, ale bílý Vision110 rv.2012 s 32000km, ještě s tím předním 14" kolem, na testovací projížďce jezdí vcelku dobře, nikam nepadá, motor tichej, variátor asi taky, žádná vražda, ale pár šrámů má, trochu koktá (vynechává) za studena motor, startér jasný taky se protáčí (i později po vyčištění té převodky)
Jestli to manželka někam odhodí, nebude to aspoň tolik bolet...teda mě určitě ne .

Servis:
nový olej asi 0,6l woow (výměna je po 4000km, takže měnit asi po 2000-3000km), svíčka z Hondy Transalp 700, fajfka taky, ale dám novou, Filtr je OK, těsnění vstřiku OK, startér je nejspíše měněn, je jak novej).

Umyl jsem to a pak začala svítit kontrolka motoru. Blikala pořád. Po lehkém přidání plynu se to hltilo, koktalo a plynule rozjet, byl problém.
Později jsem zjistil, že to byly kabely k tomu čidlu v sání (asi čidlo teploty), to už bylo asi opravované a konektory mi při mytí vypadly a ty jsem napojil zpět. Vyřešila se kontrolka, ta se pak už nerozsvítila a i ten problém s plynem.

Trochu byl problém koktání či vynechávání motoru jen za studena, než se to ohřálo !!??
Problém byl u klapky, kde je boční vrchní konektor na solenoidový ventil... vysvětlím v deníku.

Ano má to plastový šroubek na volnoběh nebo spíš volnoběžnou směs. Každopádně přitahováním se ubírají otáčky a naopak (určitě štelovat až po úplném zahřátí)...od úplného utažení povolit cca. 1,5-2ot. (spíš podle sluchu volnoběhu).

Manželka včera 10min kroužila na parkovišti a je vidět nejistota. Tohle ale snad časem rozjezdí, baví jí to...a kupodivu i mě.

ps. ve dvou to taky jede a naprosto v pohodě, spíš je v limitu zadní pérování.

pajapaja
pajapaja napsal 22.06.21 v 19:40 8b.

goes
goes napsal 02.05.19 v 12:48 10b.

Haski
Haski napsal 02.05.19 v 10:20

Díky

Jarda40
Jarda40 napsal 29.04.19 v 21:01 10b.

Hezký, tak ať to jezdí a Gábi přibývají km na kontě.