Suzuki DL 650 V-Strom (2019)

Vlastník Trenažér
Vloženo 24.3.2019
Aktualizováno 3.10.2019

Motorka úplne vyhovujúca mojim požiadavkám, čo sa týka veľkosti, vzhľadu, výkonu. Výborný pomer cena vs. výkon a výbava

Motorka koupena od Styx Vráble - úplne pohodový predajca, na čom sme sa dohodli, to bolo dodržané. Prajem Styxu Vráble veľa spokojných zákazníkov.

Kawasaki Versys 650: treba držať v otáčkach
Yamaha Tracer 700: vzhľadom k mojim dlhým nohám pre mňa nedobrý posed
Honda NC 750X: pravá päta položená na výfuku

První dojmy - S motorkou sa postupne dolaďujeme do dokonalého súžitia, keďže som po dlhoročnej motoabstinencii.

Motorku bych doporučil pro - určite pre ľudí s dlhými nohami ako ja

Doplňky na motorce - Givi padáky, držiak kufra+ platňa, kufor V47 NNT, deflektor Loster S1, hlavný stojan

Po dlhoročnej odmlke na dvoch kolesách som sa minulý rok rozhodol tento stav zmeniť. Začal som v hľadaní svojho nového dvojkolesového vozítka na pohodové cestovanie- cestovné enduro, najprv všeobecným prehľadom o dostupných modeloch u jednotlivých značiek, potom po zúžení výberu na jednotlivé značky a typy návštevou u jednotlivých predajcov, vyskúšaním posedu, čítaním a pozeraním pomaly všetkých existujúcich testov, recenzií, článkov, videí... Nakoniec po viac ako polročnom rozhodovaní padol verdikt na Suzuki V Strom 650, ktorý mal pre mňa, ako človeka s problémovým chrbátom, najpohodlnejší posed a bola to voľba rozumu. Skúšobné jazdy som s motorkami neabsolvoval. Motor z Yamahy Tracera 700 je z MT 07 a známa stálica, Hondu NC 750 X som po posede a päte pravej nohy na výfuku už neriešil, k Versys 650 som sa už po posede na "Stromčekovi" akosi fyzicky nedostal, no a nakoniec motor Stromčeka 650 je už dlhoročne známy a so svojími parametrami pre moju pohodovú jazdu úplne stačí. Potom však na prelome rokov prišlo predstavenie farieb V Strom 650 a jeho XT a po prvom videní XT v bielomodrej kombinácii, už nielen rozum, ale aj moje vnútro povedalo, že toto bude ono, moje nové dvojkolesové vozítko. Musím však povedať, že motorka nie je vôbec fotogenická, v skutočnosti vyzerá oveľa lepšie ako na fotkách, čo som zistil až pri jej preberaní v Styxe Vráble. A tak už som viac ako mesiac hrdým majiteľom tejto krásky.

Za sebou mám len 2 jazdy, najazdené zatiaľ len nejakých 210 km, čiže ešte veľa chýba do konca zábehu, no moto je úplná pohodka, aj do tých 5.000 otáčok krásne ťahá. Po rozhýbaní sa je manipulácia s ňou ako s kolobežkou. Zákruta vľavo? Pomyslím si, že chcem ísť vľavo a moto sa tam krásne položí. Viac určite doplním po najazdení ďalších kilometrov, keďže aj takéto recenzie mi dosť pomohli pri rozhodovaní. A mimochodom, môj problémový chrbát po jazde, akoby som vyšiel od fyzioterapeuta. A drží aj po vyprchaní adrenalínu.

1.000 km
Motorka je po prvej prehliadke. Doposiaľ úplná spokojnosť.
Po najazdení 800 km je možné motor točiť do 7.500 otáčok (tu už počuť aj krik motora) a je to oveľa lepšie v prudkých stupákoch aj napriek tomu, že motor ťahá pekne aj v nižších otáčkach. Vibrácie v spektre do 7.500 otáčok necítiť, aspoň mnou nie sú vnímané. Sedlo je ako gauč v obývačke,síce zatiaľ max. na jeden šup len 240 km, ale za chvíľu prídu aj dlhšie jazdy, len čo sa vyprší a nemyslím si, že by bol akýkoľvek problém na druhý deň opäť sadnúť do sedla a dať znova 400- 500 km.
Jazdím prevažne kopce a zákruty, časté radenie hore- dolu (mimochodom, to je to pravé "orechové" s touto moto), no motorka má aj tak solídny dojazd na nádrž.

5.500 km
Zvuk motorky z výfuku postupne dospel a navyše pri brzdení motorom dolu kopcom pri pomalších rýchlostiach si krásne buble.
Až po zhruba hodinke na naháči sa úplne ukázalo a uvedomil som si ako Stromček vie chrániť svojho jazdca a aký je pohodlný. Pokiaľ si niekto bude myslieť a tvrdiť, že V Strom poskytuje slabú ochranu jazdca spredu, nech si to vyskúša ako ja- previezť sa na V Strom a potom osedlať naháč.
A točiť motorku aj nad 7.500 otáčok je nádhera, ide krásne za plynom, avšak jednak to nie je nutné, vzhľadom na záťah už v nižších otáčkach a na môj štýl jazdy na kochačku. Ale niekedy predsa len treba vymiesť sadze z komína.
Sedlo sa svojou pohodlnosťou nepokazilo.
Ináč, zobral som už aj "batôžtek", ktorý jazdí na vlastnej moto a jeho reakcie? "batôžtek" cítil vzadu vibrácie motora, avšak pohodlie na druhej pozícii je aj napriek tomu. Nevadí, aj tak jazdíme každý na svojom stroji ;o)
Dokúpený hlavný stojan, dá sa nájsť tuto na motorkari.cz 1.800 Kč, spolu s dopravou na Slovensko niečo málo cez 80 € a stojan je veľmi dobre vyrobený.

K terénu.
Motorka zvláda v pohode ľahší terén. No na mojej poslednej ceste ma zaviedla moja navigačka na lesnú cestu, pritom mala nastavené vyhnúť sa nespevneným cestám, no a na tejto lesnej ceste plnej štrku, blata sa odrazu predo mnou objavilo stúpanie s viac ako 20-timi stupňami a 10-15 cm veľkými voľnými kameňmi. Vrátiť sa skoro 10 km alebo pokračovať? Taká malá hamletovská otázka sa vynorila v mojej mysli. Motorka to zvládla bravúrne a so sériovým obutím, stačilo len pekne popracovať so spojkou a plynom. Predpokladám, že zasahovala aj trakčná kontrola, ale to nebolo času sledovať. Čiže, aby som to zhrnul, motorka zvláda v pohode aj náročnejší terén.

runda
runda napsal 17.04.19 v 16:41 10b.

mildafleck
mildafleck napsal 31.03.19 v 10:30

Vstrom to je klasika tyhle barvy jsou pěkné

lukasg
lukasg napsal 25.03.19 v 21:01 10b.

dobrá volba

Trenažér
Trenažér napsal 25.03.19 v 20:32

Vďaka

Hunyady
Hunyady napsal 25.03.19 v 17:48 10b.

Moc pěkná barevná kombinace. Ať máš ze stromku radost .