Honda CRF1000L Africa Twin (2018)

Vlastník Afikim
Vloženo 10.1.2019
Aktualizováno 2.7.2023

Stala se členem rodiny koncem listopadu 2018.Takže by se dalo říci takové potěšení od Ježíška a Santy Clousů dohromady

Motorka koupena od Casbolt Honda Christchurch - Výborná dohoda a servis. Prodej proběhl bez problémů a prodejce mi vyšel ve všem vstříc

Honda NC 750X: V porovnáni s Africou není nad čím přemýšlet. Navíc NC se pro mne zdálo prostě malé...

První dojmy - Původně jsem chtěl NC750X ale před koupí jsem si chtěl projet i jiné motorky abych měl s čím porovnávat. O Africe jsem toho četl hodně ale o koupi jsem neuvažoval protože jsem tolik peněz za motorku utratit nechtěl. Po testovací jízdě na NC jsem byl vcelku spokojený, je to prima motorka. Když jsem si ale pak projel Africu a zeptali se mě jak se mi líbí, řekl jsem že já vůl na to vůbec sedal ;-)

Doplňky na motorce - Originál Honda Panniers (postranní kufry)
centrální stojan
padací rám od RD Moto (horní i spodní)
alarm
držák na mobil (na navigaci)
kufr Givi Maxia V56N s brzdovýmy světly, nosičem a opěrkou pro spolujezdce
Vyhřívané rukojeti Oxford
Vyhřívání sedla + úprava (mě?čí a jiný design)
12v zásuvka
Zvýšení plexi (podomácku vyrobený)
Radar detector
Mlhovky future eyes

Měl jsem možnost projet i DCT verzi a musím říci že ten automat funguje dokonale. Na druhou stranu při jízdě na motorce bez spojky a bez řazení se z mého pohledu vytratí polovina toho, co dělá jízdu na motorce zážitkem. Zvolil jsem tedy klasiku manual.

8.1.2019: Má najeto již (teprve) 2700 km. Včera jsem se vrátil z dovolené. Byla to taková zatěžkávací zkouška a musím říct že prošla perfektně. Už jsme si na sebe všichni tři (já, motorka, partnerka) zvykli a včerejších 550 km bylo super. Až ta bolest sedacích partií.

Klady:
*Ovladatelnost perfektní
*Pohodlný vzpřímený posed (První motorka na které se nehrbim)
*zrychlení
*vzhled
*univerzálnost
*zvuk
*spotřeba (4,5l až 5.0l / 100km)
*uchycení originálních postranních kufrů a onelock system

Zápory :
*Vadil mi kryt výfuku o který se opírá pravá pata ale cca po 1000 km jsem si zvykl a už o tom ani nevím nebo sedím jinak
*Ochrana proti větru - to pořeší vyšší plexi
*Dojezd na nádrž - ujede kolem 400 km ale s tím že posledních 60 km svítí hladové oko. Takže abych nebyl ve stresu, hledám benzínku když ujedu 300 km nebo musím hlídat abych natankoval před výletem, protože benzínky se tady občas hledají těžko...
*V základní výbavě není centrální stojan, tempomat, vyhřívané rukojeti, 12v zásuvka a další výbava která by měla být v dnešní době standartní.
*praktičnost postranních kufrů

Po cca 5000 km
Vše v pořádku a nemám žádné problemy, naopak, užívám si každý kilometr.
Někdo psal že jsou malé originální stupačky. Pro mě velikost ideální a to mám nohu č.11.
Přidal jsem vyhřívané rukojeti, vyhřívání sedla (natažení se čalouvníkovi nepovedlo sice na jedničku ale prý si to časem sedne, tak uvidíme), a zásuvku na dobíjení telefonu za jízdy.
Nepraktičnost bočních kufrů jsem vyřešil k mé částečné spokojenosti síťkou a několika háčky. Viz foto v galerii.
Jediné co mi moc nevyhovuje je zamykání řídítek. Když stočím řídítka na opačnou stranu, motorka je víc stabilněší na nerovném povrchu. Ale to může být jen můj subjektivní názor.

Afikim
Afikim napsal 27.01.19 v 21:56

Díky
jen to není Středozemně ale Nový Zéland

nobady
nobady napsal 25.01.19 v 08:14 10b.

Krásnej stroj a pěkný fotky se Středozemě !

5157
5157 napsal 17.01.19 v 07:30 10b.

Moc pěkná. Hezky sis jí vymazlil doplňkama ať to jezdí 10b

Kajuša
Kajuša napsal 17.01.19 v 06:40 10b.

krásná motorka,už aby bylo jaro

Dus0
Dus0 napsal 15.01.19 v 17:41

Problem z prevodovkou sa riesi velmi jednoducho. Jedna automat a jedna manual. No a po roku zistis ze automat ma dvojnasobok km. Mam adventure a ta motka ma sere vzdy ked na nej nesedim. Inak super.