BMW R 1250 GS Adventure (2021)

Vlastník Frenkie65
Vloženo 16.11.2018
Aktualizováno 23.9.2023

Moje 3. GS.Po 1200 ADV LC 2015 jsem se rozhodl pro změnu.

Motorka koupena od FIRMA:CarTec Ostrava (Ostrava - Moravská

První dojmy - První a zatím poslední jízda od prodejce domů a kolem komína zkouška režimů, mimo enduro.200 km.Nikdy jsem si ji nevyzkoušel,ale věděl jsem do čeho jdu.Nemohl jsem se dočkat ale naštěstí 25.2. bylo hezky,tak kvaltem pro ni.

Motorku bych doporučil pro - Mám 190 cm,110 kg,takže mi vyhovuje.Je to naladěno na dálky,takže je asi vhodná pro ty,kteří tyto touhy mají.A já ty touhy mám.Takže u mne dobrý.

Doplňky na motorce - Z výroby je full.Doplněno pouze zvýšení řidítek a kryt chladičů.Kufry jsem již měl z předchozí moto, stejně tak jako rozšíření stojánku,navigaci,tankvak,držák mobilu,toolbox.Takže od Ališa jsem si tam dal ochranu sedel,která by v létě měla i chladit.Nejspíš dovybavím zvýšeným plexi...Takže vyšší kouřové plexi Marathon ergo od Wunderlicha je nainstalováno.Taktéž stavící,sklopná řadička SW-Motech a nějaké kapsičky do rámu a za deflektory.No a nedalo mi to,takže už jsou doma i rámečky na zvýšení kufrů.

Celou zimu hlava v pejru z rozhodování,jestli do toho jít nebo ne.Přeci jenom docela raketa.O jiné moto jsem vůbec neuvažoval.Malinko jsem pokukoval po Ducati Multistrada Pike Peaks1260.Byla krásná nabídka rok staré,skoro nejeté.Ale jezdím jinak a doba řetízková pro mne skončila. Původní myšlenka byla využít akce v BMW koupit do konce roku 1250 se zvýhodněním.Jenže jsem se dozvěděl,že přichází facelift a jelikož kufry,kterých se týkalo to zvýhodnění již mám,tak jsem nakonec šel do faceliftu 2021.Jak to tak u mne bývá,tak místo HP s černými koly z toho nakonec byl Triplblack.Kombinaci trikolóra a zlatá kola vymyslela Honda pro Africu,tak jim to nechám.Stejně nic pro mne...Motorka už měsíc v Showroomu a doma skoro prázdná (C 400 GT) garáž.Ano,jsem baworákem ulovený Helmut,ale nestěžuju si .Předpověď počasí na 25.2. výborná a předzvěst covid uzávěry učinily rozhodnutí o dovozu domů.
I po tolika měsících neježdění jsem okamžitě poznal rozdíl mezi 1200 LC a 1250.Vlídný chod motoru,mírné vrnění a pro mne fajn zvuk.Absence zvuku kovadliny při řazení na 1 mi připadala nenormální.Zvýšení výkonu o něco málo KW jsem neřešil.Stejně záleží na joudovi mezi sedákem a řidítkama.Moto má pneu Michelin Anakee adventure a ty znám a mám je v oblibě.Hodně fajn je i absence konektoru pod sedlem.Vše lze navolit bez připojování.No a ještě musím zmínit to vícestupňové vyhřívání gripů-konečně...Takže moto je doma.Naházel jsem na ni to co jsem sházel z 1200 a ještě mi něco zbylo .Překvapil mne i light packet.Docela nářez...Moc jsem na ní zatím neodjezdil,tak snad poznatky později.Je to moje 1. funglofka,tak si to hodně užívám a "já su tak šťastné"....
Takže plním,co jsem slíbil.Letos skoro 14.000 km.Le Grande des Alpes,kde mne Mich29 jenom jemně vzpomněl ve svém cestopisu.Asi moc chrápu ...Taky jsme kukli na hrob Nikoly šohaje v Koločavě když už tomu teda bylo 100 roků co ho zamordovali.A nakonec jsem to prásknul přes Maranello na Sardinii a Korsiku.Sardoška parádní.Nemám k čemu přirovnat.Připadalo mi ,že mne samotného pustili na trať obřího slalomu a do něho vložili slalom speciál.Korsiku jsem byl nucen zkrátit a pouze jsem ji klikatě přejel.Ale vrátím se.Jen vyřešit ten nepotřebný přejezd ze srdce Evropy do Livorna a pak zpět.Ještě musím vzpomenout na neskutečnou svítivost natáčecího světlometu.Pořád jsem neměl kde to pořádně vyzkoušet.No a nakonec jsem valil ten přejezd z Livorna domů a od Udine po tmě,v dešti.

Frenkie65
Frenkie65 napsal 23.09.23 v 22:35

No, tak jsme zase o kousek dál...Na jaro 22 jsem si nachystal Řecko přes Bulharské hory, bo o nich v tej pjesničce Milionář zpívá Nohavica...Tak jsem vyjel.Ve Sv. Heleně jsem se potkal s týpkem na 1250 GS ,dali jsme drink a nakonec jeli spolu až na Peloponés a Balkánem zpět...No a taky jsme si řekli, že bychom mohli poslat moto na podzim do Malagy a dát Maroko...To jsme taky udělali...Teda Maroko 2x (viz moje cestopisy), pak v roce 23 Potrugalskem do Barcelony.No a nakonec z Barcelony přes španělské a francouzské Pyreneje domů...Motorky absolutně bez problémů...Jen jsme řešili gumy a servis...No a letos jsem to ještě dal do Chorvatska a v srpnu s Mich29 do Moldavska (bez nemoků)...Píšu,že 25.9.23 ještě bouchnu to Orlí Hnízdo,GG a Stelvio, na kterém jsem ještě nebyl...No a budeme mít za 3 sezóny nalítáno na GSA 1250 ADV cca 57 tkm...Bez závad...

MaraSeby
MaraSeby napsal 03.12.22 v 11:26 10b.

Pecka, ať to jezdí Jsme podobné postavy a řeším originál plégo asi za větší. Jsi s tím spokojený? Díky, Mara

mirosku
mirosku napsal 09.10.21 v 12:54 10b.

Tak aj ty máš rovnaký vkus ako ja a teda skvelý

scenic74
scenic74 napsal 22.09.21 v 18:42 10b.

Ahoj priatelu, tak ako dopadla prvá sezóna na novej motorke?

namot
namot napsal 06.06.21 v 19:39 10b.

Ahoj, pěkná volba barvy, taky jsem po ni koukal, ale odradilo mě čekací doba, a tak jsem bral Rallye, aspoň má vyšší zdvihy, a v Rumunsku se budou hodit. Tak ať slouží a pořád kolama dolů!