BMW R 1250 GS Adventure (2022)

Vlastník Viki73
Vloženo 13.2.2024
Aktualizováno 7.3.2024

Má vše co jsem čekal a ještě mnohem více.

Motorka koupena od BMW Dexheimer - Velmi vstřícný včetně záručního servisu.

První dojmy - První dojem byl opravdu rozpačitý...

Motorku bych doporučil pro - Doporučil bych jí každému, kdo chce zažít ten divoký pocit, kroutící moment, že se musíte fakt držet, když už to nevydržíte a otočíte plynem na max? Taky těm, co chtějí cestovat a nebýt každý večer unavený, je fakt dobrá, pohodlná, jen ale pořád motorka, nečekejte pohodlí křesla obýváku... Komu ne? To se nedá napsat, byl to můj sen a když si chcete a můžete sen splnit, tak vás nic nezastaví ?

Doplňky na motorce - Všechno co považuji za pěkný, funkční, bezpečný, povolený ( nechcete mít problémy kvůli nějaké blbosti), dávající na téhle mašině smysl.
Každý podle svého...

R1250GS Adventure jsem si vybral, protože už nějakou zkušenost se značkou BMW mám.
Před tímto motocyklem jsem měl R1200GS z roku 2006 a ještě dříve R1150GS z roku 2002 a předtím samé japonce.
Člověk by řekl, že to nebude velká změna a opak byl pravdou.
První sezónu jsem si znovu zvykal, něco bylo lepší a něco mne trochu uvádělo do rozpaků.
Musím napsat, že je to první a asi poslední( cena byla strašná ),úplně nové GS a nemůžu se tedy vymlouvat na předchozího majitele, že nedělal potřebný servis atp., vše bude jen a jen moje práce.
Jak jsem napsal v úvodu, rozpačitost byla dána hlavně ovládáním, nejdříve mi neseděl ovladač blinkrů, mě prostě vyhovovalo to původní pravý a levý palec, to je samozřejmě subjektivní názor.
O ovládání menu se zmiňuje asi každý, jen už pak ale ne každý napíše, že je to otázka hodiny v sedle a pak už jde samo, je to logické, jen si to člověk musí osahat, jako všechno. Bezproblémové spojení přes Bluetooth, ať helma a nebo mobilní telefon a androidem.
BMW Cradle považuji za zbytečnost, s mobilem všechno funguje a taky si myslím, že Google mapy jsou lepší.
Co ale musím popsat je dojem z převodovky .
bylo to tak surové a hlučné řazení, že jsem v prvních km jel zpět do BMW.
Technik všechno zkontroloval a s úsměvem se mě zeptal, jestli už jsem měl někdy úplně nové GS..
Měli tam na půjčení GS na kterých bylo najeto jen cca 1.500km a tak jsem nasedl a srovnával...
No, abych to řazení nějak uzavřel, asi ve 2000km už šlo všechno krásně, včetně rychlořazení a teď, teď mám najeto 15.000km a převodovka je perfektní.
No, prostě to chtělo čas...
Za dvě sezóny jsem projel okolních 12 států a nikdy jsem si to tak neužíval, absolutní spolehnutí na zátah motoru a když už udělám chybu, někde to přepálím, motorka opravdu pomůže, ať už duální brzdy a nebo nastavení podvozku ESA. Gumy z výroby jsem koupil znovu asi po 9.500km, jezdím Michelin Anakee .
Dokoupil jsem pár doplňků pro odlišení od ostatních a taky z důvodu, že jsem měl pocit, že mají smysl.
Zvýšení řidítek a posunutí k jezdci, všechny kufry , kratší páčky a ostatní drobnosti.
Co je na motorce fakt bomba je vyhřívání rukojetí a sedel, všechno v několika stupních a když už zmoknu, tak je to fakt super teploučká lavice...( Loni v Dánsku den a půl v lijáku a z rukavic se kouřilo)
Tuhle motorku miluju, její obrovská nádrž na 30 litrů dává pocit, že na palivo nemusíš myslet každý den,to nemluvím o spotřebě, ta se pohybuje průměrně kolem 4,8l/100km
Doporučil bych jí každému, kdo chce zažít ten divoký pocit, kroutící moment, že se musíte fakt držet, když už to nevydržíte a otočíte plynem na max.

Viki73
Viki73 napsal 18.02.24 v 20:26

Děkuju a taky hodně pěkných sezón, ať už na čemkoliv Myslím třeba tu Afričanku...

memeth
memeth napsal 15.02.24 v 14:58 10b.

Super motorka, super postřehy. Vše je přesně tak jak říkáš. Ať slouží a vozí tě ještě hodně dlouho a hodně daleko