Triumph Tiger 800 XR (2018)

Vlastník mekky32
Vloženo 6.10.2018
Aktualizováno 8.9.2019

Anglický gentleman se vším všudy. Moje první dospělá motorka

Motorka koupena od FIRMA:CARTec motor (Triumph, Suzuki) (Br - Vstřícné jednání, rozumná a rychlá dohoda = nemohl jsem odejít bez motorky :-) díky Marku

Honda CRF1000L Africa Twin: Byal mojí první volbou, měl jsem ji půjčenou na celý víkend a nerad jsem se s ní loučil. Krásná motorka, na cokoliv, ten zvuk - boží, ale ještě jsem do ní asi nedorostl. Jelikož začínám po xx letech, tak jsem z ní měl respek. Ale neviděli jsme se naposled
BMW F 850 GS: Taky moc krásná motorka, určitě by vyhověla vše mým požadavkům a očekáváním, ale s výbavou co bych chtěl mimo můj budget

První dojmy - Konečně ji mám doma, nemůžu se nabažit, ať to babí léto skončí až v prosinci - mějte se mnou strpení, je to moje první opravdová motorka a je krásná. Při zajíždění zatím na půl plynu, takže zatím na kochačku, ale pak ...

Motorku bych doporučil pro - Provšechny !! Pohodlná a univerzální motorka. Krom těžkého terénu snad na cokoliv :-)

Doplňky na motorce - Zatím jen padáky od outback motortek - líbily se mi jak sou bytelné a i dobře vypadají - s panem Fialou co to v česku zastupuje taky super domluva - určo mohu doporučit (http://www.motorkaruvpruvodce.cz/outback-motortek/padaci-ram-triumph-tiger-800-xc/) a pak rozšíření stojánku SW-motech - prostě klasika (http://www.sumotobrno.cz/www-webreal-cz-sumotobrno/eshop/8-1-SW-motech-dle-MOTO/144-3-Tiger-800-800-XC/5/1152-rozsireni-stojanku-Triumph-Tiger-800)

Jak už jsem napsal, po 25 letech opět motorka a začátek vlastně od nuly. Moc mě lákala cestovní endura, zejména tedy ty s teréními ambicemi, nicméně s mými limitovanými zkušenostmi si na teréní vyjíždky zatím netroufám. Proto jsem po půlročním vybírání (vyzkoušel jsem krom HONDY a BMW také YAMAHU, KAWASAKI, SUZUKI, SWM) zvolil cenduro se silniční orientací - tedy variantu Tiger 800 XRT, ikdyž jsem do poslední chvíle zvažoval variantu XCA. Pořád mám trochu výčitky, že jsem měl jít radši do XCA

Od prvních kilometrů cítím obrovskou stabilitu a pohodlí - měl jsem z toho strach, přece jen 95 PS pro nezkušené jelito jako jsem já, ale je to super. Díky nízkému těžišti dobře manévrovatelné i v nižsích rychlostech. Výbava max, jediné co ve výbavě motorky chybí je quickshifter, ale věřím tomu že puristi jezdí bez něj a já si jej taky dokupovat nebudu.

Co určitě zaslouží řešení je asi zvuk - takže až dozajedu, budu určo zvažovat upgrade výfuku.

13.10.2018
Dnes upgrade řadičky, no nevypadá krásně ?

Nejen že vypadá, ale i funguje báječně dnes prubnuto 200 km a super

matopp69
matopp69 napsal 19.04.19 v 14:54 10b.

Perfektní volba, jsme na tom stejně! Nech slouží.

fotograf
fotograf napsal 07.04.19 v 19:05 10b.

Dobrá volba, krásná barva, zábavný točivý motor a ta výbava

speroure
speroure napsal 23.02.19 v 00:24 10b.

Pěkné anglánské cendurko! Přeji mnoho spokojených km!

NXram
NXram napsal 27.11.18 v 07:11 10b.

také jsem na ni koukal ... velmi zajímavá motorka A pokud budeš jezdit po silnici, myslím, že XCA nevyužiješ, proto já také nekoupil verzi R u KTM. Užívej si jí a stejně jednou dojde na výměnu a pak už budeš na vše koukat zase jiným pohledem

Pete23
Pete23 napsal 04.11.18 v 22:23 10b.

krásná