Yamaha TDM 850 (2000)

Vlastník PeKu84
Vloženo 23.1.2018
Aktualizováno 26.1.2018

Univerzální moto dobře se na ni cestuje,dá jezdit i sportovně a brousit stupačky a lehkého terénu se neboji :) je to TDM:)

První dojmy - Vypadá mladší než ve skutečnosti je,má dobej krouťak takže při kochací jízdě se nemusí tolik radit a když se vytočí tak má solidní zvuk.

Doplňky na motorce - Od předchozího majitele už měla LED blinkry a zadní světlo.Já doplnil kufr,turistické
plexi,PLA nosiče kufru,zásuvku 12V a co je nejpodstatnější kontrolka oleje

Proč jste si vybral tento stroj?
Po 11 letech ježdení na MZ etz 150 to chtělo změnu:) Původně jsem chtěl Transalpa 650 ale když proběhla testovací jízda tak mi to přišlo nemastný neslaný,proste mi nesedla.Pak mi kolega poradil tdm a když jsem ji viděl na živo tak sem ji musel mít:)

Letos spolu začínáme šestou sezonu a za tu dobu najely cca 30000t.km takže můžu říct že doporučeni se vyplatilo.

Kde se motorka cítí nejlépe?Nejlépe na silnici,ideální cestovní tempo je kolem
100-110km/h. Dálniční přesuny se dají přetrpět ale při rychlosti nad 140km/h mi fouká do helmy,asi je to tím turist plexi a mnou (192cm) ale vypadá lip a o to přeci jde:)
zato na okresce je to ideální do zatáček se překlápí jedna radost a drží stopu i když je to na hraně a brousíte stupačku a špičku boty.Podvozek je trosku měkči ale zase na ty naše tankodromy se to hodí ale dá kompletně nastavit takže si tam každý najde co mu vyhovuje.

Abych se přiznal tak nejsem moc zastáncem cestováni kolem komína toho jsem si užil na MZ už dost, takže pokud nemá výjezd aspoň 100km tak to nemá cenu tahat z garáže.Moje výlety jsou cca 400km a nejdelší byl vykoupat se v Attersse a podívat se na horskou cestu Postalm v Rakousku na otočku za jeden den cca 1000km

Co se týče motorky tak se nedá jinak než téměř dokonalá, za celo dobu jen 3 závady:
První bylo palivové čerpadlo,pořad po otočeni kličku cvakalo klidně i desetkrát za sebou a pak už nechtěla startovat vůbec.Bylo boj ho sehnat ale nakonec po podařilo starší a dvě sezony zatím maká.
Druha byla gufero vodní pumpy,nedá se sehnat samostatně pro tdm 850, pouze cela vodní pumpa za raketu jako prase (nova).podařilo se mi zjistit ze je stejný jako z v-maxe takže pohoda
Třetí podařilo se mi štípnout při otáčeni kabel od náhonu tachometru ale jen zaletovat přetáhnout bužírku a hotovo
OLEJ OLEJ OLEJ-kdo měl nebo má dtm 850 ví o čem to je!!! osobně to kontroluju při každý zastávce pro benzin,i když mam kontrolku dodělanou tak bych řekl je to poslední záchrana za jízdy a pokud jen blikne zastavit a dolit! a pokud už svítí tak je to...
Spotřeba oleje aspoň u moji je dost nevyzpytatelná,ujedu za den cca 400km a nesežere to nic a za dva dny jedu do práce 40km a chyběj dvě deci.ale v průměru to vychází na 0,2l na 1000km.TDM neumírá na olej ale na majitele kteří na to se.rou !!!

Je to motorka hodna nezákeřná pohodlan a pokud ji date servis jakej je potřeba tak je to v pohodě a není se čeho bát.

Slávek-TDM
Slávek-TDM napsal 29.01.18 v 09:43 10b.

Tak hotovo.

Slávek-TDM napsal 28.01.18 v 16:56

Jsem rad, zes profil doplnil o text a par fotek. Chvalim.
Co se tyce plexi a foukani do helmy, kup si deflektor. Mel jsem ho na TDM900 a fungoval skvele.
Hodnoceni opravim z PC, pres mobil mi to nejde..

jezeveCZ
jezeveCZ napsal 27.01.18 v 12:07 10b.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 26.01.18 v 21:11 10b.

Slávek-TDM napsal 24.01.18 v 07:45

Nejnovější komentáře . Nejnovější komentáře . Nejnovější komentáře .

Jakej tohle ma smysl???