renocar_unor

Honda GL1800 GoldWing (2003)

Vlastník Maranel70
Vloženo 16.10.2017
Aktualizováno 18.8.2022

Majestátna, veľká, krásna skrátka jedna báseň.

Motorka koupena od Súkromná osoba

Harley Davidson FLHTK Electra Glide Ultr: Na HD demo truck som jazdil na verzii \"LOW\" a tá bola pre mňa jako ďelaná, vzhľadom k tomu, že sa robí len tretí rok tak jazdené sú v cenách pre mňa nedostupných a originál Electra vzhľadom k mojej výške radšej nie.

První dojmy - Prvý dojem, kedy ju prvýkrát položím. 167 cm výška a 60 kg v najedenom stave asi nebudú ideálne miery jazdca. Ale žiaden problém stačí sa pohnúť a váha sa stráca no a potom predvídať a byť v strehu hlavne pri jazde po meste.

Motorku bych doporučil pro - Pre radosť každému, kto si splní sen ako ja. Neodkladajte plnenie si svojich snov, lebo zajtra už môže byť neskoro. Možno vám tá motorka nesadne, tak ju jednoducho predáte, ale aspoň si nikdy nepoviete aké to mohlo byť keby som si ju kúpil.

Doplňky na motorce - Nejaké ledky vzadu na kufroch, chrómové doplnky viď foto.

Láska k motorkám začala u mňa keď som mal asi 5 rokov, stačilo mi u známych sedieť na Jawe 90 točiť s riadidlami a "vrčať" ani jesť som nemusel. Oprava jesť som musel to bolo a je u mňa vždy na prvom mieste. Z tých čias mám dokonca stále doma fotku prvého goldwinga odfoteného na strojárskom veľtrhu v Brne. Mohol to byť rok 1976. Samo , že som to nefotil ja, ale brat. No a potom to išlo rýchlo Pionier, MZ 150, FZR 1000 Exup, CBR 1000f, CB 1000 F Big One (nádherný stroj). Potom dlho dlho nič prvý byt, prvé dieťa, druhý a tretí byt, druhé dieťa a potom konečne po 10 rokoch GSR 600 a následne VT 750 C Shadow. No a potom dom a tretie dieťa. Celé tie roky som po Goldwingoch pokukoval a striedavo sa sám seba presvedčoval, že to je resp. nie je pre mňa vhodný stroj. Našťastie mám takého výborného kolegu, ktorý stále do mňa hučal nech ho kúpim a nešpekulujem, že aj tak budem stále o ňom snívať. No a potom ako začali okolo mňa pomaly zdravotné problémy mojich rovesníkov povedal som si kedy , keď nie teraz. Hľadanie trvalo dlho, ale nakoniec som našiel tú moju. Jeden majiteľ 10 rokov na Slovensku a predtým 4 roky majiteľ dealer Hondy v Berlíne. Kilometrov 58000, stav slušný, zdá sa, že bola stále garážovaná. Motor tichučký, všetko funkčné, spiatočka, tempomat, nastavovanie podvozku, hudba, automatické vypínanie blinkrov. Poriadne som ju vydrhol, navoskoval a vyleštil a zrazu ako nová. Na jar nové pneu, pretesniť teleskopy, skontrolovať ventily a podvozok. Prvé rady získané tu na fóre a od Richarda Winga. A zrejme aj výlet do Prešova k Richardovi na kompletnú kontrolu. Najazdených zatiaľ pár sto kilometrov a ako hore píšem jedna báseň. A možno aj prvá skúsenosť, hneď po kúpe som nastavil zadný tlmič úplne dole - v pohode (som predsa krpec), ale keď som ho včera trošku pridvihol mal som pocit takej väčšej istoty v ovládaní, tak neviem či to malé posunutie ťažiska môže mať vplyv, alebo si to iba namýšľam. Každopádne budem pokračovať v experimentovaní s tlmičom naďalej. Ďalšie skúsenosti pridám po najazdení väčšieho počtu km. Tak žiaľ po zdravotných problémoch a poklese mojej hmotnosti už aj tak malej na GW musela ísť preč. Neľutujem jej kúpu je to výborný stroj a aspoň si nebudem vyčítať, že som to na nej neskúsil.

Kandelábr
Kandelábr napsal 24.12.20 v 21:54 10b.

Je to parádní stroj ten tvůj Goldwing

Čadil
Čadil napsal 24.03.18 v 19:40 10b.

TA JE NÁDHERNÁ

Maranel70
Maranel70 napsal 27.10.17 v 23:38

Ďakujem všetkým za krásne komentáre a prajem vykúrené garáže a veľmi krátku zimu.

Kenap
Kenap napsal 21.10.17 v 10:15 10b.

Nádherný parník. Hodně pohodových km v jedné stopě! S tou geometrií má Richard pravdu. Jezdím hodně s baťůžkem,tak i často předělávám nastavení zadku. Mám 1500 tak ve dvou foukám na 400kpa,pokud jedu sám tak 250-300kpa.Je to ale o pocitu každého řidiče.Jinak zdravím Trnavu! Sloužil jsem v Rimavské Sobotě s Julo Blažkem z Trnavy,ohromný kámoš.Ahoj.Kenap.

boneshaker
boneshaker napsal 21.10.17 v 10:07 1b.

Motorkáři.sk není sú?