Honda GL1800 GoldWing (2005)

Vlastník Jslastan
Vloženo 25.9.2018
Aktualizováno 26.9.2018

Indominus Rex - najlepší priateľ motorkára

První dojmy - Ako hovoria všetci majitelia "Zlatého krídla" - kto si raz na ňu sadne a odvezie sa, už neujde svojmu osudu. Je to ako splnený detský sen o tom ako sa stať kozmonautom... nie námorníkom, nie pilotom ... kozmonautom. Odviezť sa na ňom do obchodu alebo na dovolenkový trip 2600 km ... to je úplne jedno. Jediné čo vám zostáva aj po zosadnutí je ľahký úsmev na tvári.

Doplňky na motorce - Nosič na kufri..

Ako začať...?? No na motorkách som už čo-to najazdil..prešiel kus sveta a myslel som si že ma už nič neprekvapí... a neprekvapilo. Goldwing je proste motorka presne taká ako o nej snívate... spoľahlivá, silná, krásna, užitočná. Odvezie v pohode dvoch ľudí na 14 dňovú dovolenku po Balkáne... odvezie aj nákup.. odvezie aj prevezie. Dať Šturec na "kolienko" sa tiež dá aj keď je to už asi smiešny pohľad.
Ako povedal kamarát - Goldwing je športovo-turistický špeciál...
Jazda je v každom režime pokojná, presná, bezpečná.. okrem mohutného záťahu 6 valcového boxeru cítite aj adekvátny brzdný účinok, ktorý dá zabrať aj predným končatinám v prípade intenzívneho brzdenia. Podvozok je pracovne nazvaný "Diamond" kvôli jeho zložitému tvaru. Jeho súčasťou je aj ceľková montáž motora, ktorý sám o sebe je diamantom a to nielen parametricky, ale aj vzhľadom.
Nízko položené sedadlo dovoľuje riadiť tento mohutný stroj s váhou 400 kg aj ľuďom s priemernou postavou (170 cm ?). Plochý motor umiestnil ťažisko nizučko nad cestu, čo umožňuje robiť v malých rýchlostiach aj pomerne zložité manévre .. napríklad 270 stup. zákrutu so stúpaním nad 14%..a to s plne naloženou motorkou a ľadvinkou .
Ako som už spomínal na brzdy sa viete spoľahnúť v akejkoľvek situácii.. brzdenie z kopca, prudké brzdenie, pribrzdenie v nečakanej zákrute.. protiponorovací systém je geniálne vyladený. Robí dojem akoby sa predok ani len trochu neponoril ani pri intenzívnom brzdení (čo samozrejme nie je celkom tak, ale skoro).
Ako som už naznačil motor je vrcholným dielom Hondy v tejto kategórii .. plochý 6 válec s protibežnými piestami .. vyladený takmer geniálne a je mu skoro úplne jedno akú rýchlosť máte zaradenú.. na 5 v pohode aj po meste 50-60 či 140 po diaľnici.. Nebudem sa hrať na machra na recenzie radšej prikladám záznam spotreby.. od 5,8 do 6,8 (pri dlhodobej jazde 140kmh po diaľnici, plne naložený a dvaja na palube). Vzhľadom na objem 1832 cm3 nie zlé .. skrátka tento motor je skvost.
Posledná vec ktorá ma vôbec neprekvapila je pohodlie.. dve kreslá, adekvátne hydraulické odpruženie s nastaviteľnou tvrdosťou a prirodzená poloha jazdca a spolujazdca robia zážitok z akejkoľvek cesty.. či už okolo komína alebo pri diaľkových presunoch .. 700 či 1.000 km denne nie je veľký problém.. 2-3 krát zastaneš natankuješ, káva, hambáč a ráno si tu a večer ďáááleko na juhu za hranicami EU..
Odkladacie priestory nám postačili natoľko, že niektoré veci sme ani nepoužili počas dvojtýždňovej dovolenky.. čo vám budem hovoriť šak na to sú fotky..

Jslastan
Jslastan napsal 29.03.19 v 14:56

No utiekol rok od kupy a nabehlo par desiatok tisic km... absolvovali sme cestu po Balkane, EU a prilahlych obciach ... jedine mozem povedat ..nie je to GoldWing ale GoldKing ... proste konecna v kategorii cestovnych motocyklov .. Goldwingaci drzte sa ...

jarizz
jarizz napsal 28.09.18 v 21:05 10b.

Vítej do klubu, hezky si jí užívej.
jarizz

versys2007
versys2007 napsal 27.09.18 v 07:09 10b.

Varo
Varo napsal 26.09.18 v 15:26 10b.

mr-norris
mr-norris napsal 26.09.18 v 11:41 10b.

Krásna recenzia, krásna motorka, krásne zážitky