Kawasaki KLE 500 (2000)

Vlastník Frčaldo
Vloženo 11.6.2017
Aktualizováno 15.5.2018

Po dlouhém brouzadní po netu jsem se nakonec rozhodl pro KLE .. zatím sním nemam moc zkušeností tak napíšu alespon počateční pocity.

První dojmy - První dojmy ač jsem se toho bal jaké budou tak super. Po zkušenostech s Fazerem, FZR 600 , GSXR , XT , Xt660 , TT , RM, RMZ atd jsem chtěl klidovku :-) A hlavně na legalní ježdění :D :D :D takže jsem se mrknul po nečem co ma 35 kw a našel jsem :-)

Motorku bych doporučil pro - Pro zručeného človeka :-) který se nebojí si něco na mašině udělat :-) Pro někoho kdo nechce enduro jen do lesa a nechce silnici. Protože KLE je 50 % tak a 50 % tak. Prostě kompromis :-)

Doplňky na motorce - Laděný vyfuk future s éčkem Kufr , velký plexi , hlavní stojan sw mototech , blastry atd

Jednoho krasného dne jsem doma nadhodil , že bych potřeboval nutně jestě nějakou motku na kterou sednu a jedu oproti jawce :D Ze začatku to doma nevypadalo moc dobře , ale čím víc jsem o tom kecal tím víc chtěla mit už klid :D Tak jsem se jako na jednu jel podívat , že nevím jestli jí koupim ( už od začatku to bylo jasny ) :D Drahé polovičce se moc KLE nepozdavalo ... kvuli zastaralému vzhledu , ale po příjezdu domu když viděla stav .. řekla '' neni tak hrozna jako na fotkach '' dost o domací situaci :D Každopadně moje milá má řidičak na 35 KW tak jsem slibil , že nekdy taky projede

Jelikož by jsme chtěli být takový dobrodruzi a někam někdy vyjet a nevedet vlastně kam , ale legalně tak jsem začal koukat po nějakym enduru .. jak jsem psal po zkušenostech z XT atd jsem chtěl nějakou pohodovku ... Brouzdal jsem tady na motorkařích a koukal na zkušenosti .. prý nebrzdí , prý žere ... nevim nepřijde mi teda.

I přes to spousty zkušeností byli spíš kladné ... tak jsem říkal zkusím to. Na netu se udava , že je hrozné sedlo ... Vyřešeno předchozím majitelem .. vypodoložené . Že nema centralní stojan .. opět vyřešeno SW mototech ...

Motorku si přivezl bejvalej majitel z DE minulý rok na podzim , že na ní bude jezdit. Duvod prodeje byl , že má špatna kolena a že se mu na ní špatně leze ... tak si koupil čtyřkolku. Je fakt , že KLE je vysoké hodně.

Po kupující Akci kdy jsme sjeli rovnou na EVI a na poštu pro plnou moc jsem jel domu. Pořad jsem na ní koukal po cestě

Stav byl opravdu A+
Rozlestěna , bez nalepek ( myslel jsem že byla lakovana , ale ne jsou videt mapy po nalepkach ) Krasna řetezovka , krasny kotouče , destičky perfektní . Dostal jsem jestě filtr a destičky. Sedlo krasny už upraveny jak jsem psal. Na řiditkach pomocny tacho na počítaní denního najezdu , teploty atd.

Když jsem ji doma vyndal z auta nastartoval a projel se jen tak v uličce .. a najednou problem .. z filtru tekl benzin přímo na vyfuk. Tak už jsem začal byt nasrany , že se stím budu zas srat. :-/ no nedalo mi to tak jsem sundal nadrž sedlo a mrknul se na karburatory .. pravý po nastartovaní bez plynu flusal benal do filtru :-/ tak jsem je sundal - přistup perfektní ! Jednoduchy karburatory atd.

Mrknul jsem na membranu , jehlovej ventil atd nepřišel jsem na nic , že by bylo neco poškozeno. Vše jsem profoukl a složil a zazrak už 20 km ( zatím ) a nic. Tak jestli to bylo že zimu stala nebo nevim ..

To zná asi každy jak přiveze motorku a cokoliv se stane tak hned sleduje co je v haji a co by mohlo. Trošku mě vydesilo jestě , že po 20 km projíždce kolem komína jsem cca 30 minut po zdechnutí našel na okynku u motoru kakaovej flek ! tak už přemyšlím zas , že bude v haji tesnění pod palicí :-/ no netlakuje ani se nehřeje olej vypada čisty voda nemizí .. tak jestli jak se to schladilo ? uvidime budu sledovat .

Každopadně k jizdním vlastnostem
Nemužu zatím za moc soudit protože na ní mam fakt najeto malo - páč nemam zase pořad řidičak :D ( ale už se na tom pracuje a snad do mesice ho mam v kapse ) první dojmy jsou takove , že motorka je pohodlna ( s upravenym sedlem ) vejška je bomba , me se to prostě libí .. i když mam 175 cm . Předek 21 kolo zadek 17 mne to vyhovuje .. Sice mam zatím na hoven gumy , po dovče pořídím Enduro gumy. Ze začatku jsem se smal jak je uzka , ale ono to taky není tak špatny .. ona se ovlada jak kolo to je perfektní. Nebyl jsem zvyklej že se neotačí maska :D tak to chvilku trvalo :D ale jde to Lidi nadavají na brzdy , ale asi takove lidi co maji doma zmrzlinu co brzdí na fleku. Tady jsou brzdy super .. brzdí krasně. když to srovnam s jawou :D Krasně všechno chodí , řezení plynule , lanka jdou krasně , plyn se super vrací .. protostě zatím jsem z toho nadšeny. A myslím že to není počateční nadšení protože z nekterých motorek jsem byl špatny už od začatku ...

Nikdy jsem nemel řidičak na velkou mašinu od 18 do 25 ( ted 35 ) kw vždycky jsem jezdil na černocha , ale už je čas byt zodpovedny ( a hlavne je žampionu čím dal víc ) nedělat problemy. Tak proto KLE Velkou motorku si dodělam příští rok

Shrnutí
Motorka je prostě dobra , jak ovladatelností , vejškou ( spusta lidi odsuzuje vysokou motorku , ale me to prostě baví ) brzdy , řazení atd super .
Nejlepší na tom je , že človek jede po lese na par tis otaček a jede jak z jednobuchem a najednou rupnou saze na silnici da ji za uši a při 10 tisicích jede jak hovado se zvukem silničního dvouvalu :D fakt je to prostě slušné svezení. Nehledě na to , že pokud je člověk trošku zručný tak si uděla všechno .. Ja když jsem neco dělal říkal jsem , že to je převlečena jawa :D možna jednodušší .. na všem rysky , karburatory jednoduchy .. prostě motorka dělana pro lidi a ne pro servis. Je to hooodně podcěnovaná motorka za super prachy. Když človek prostě pomine ten vzhled té přední masky tak me se i libí.

Časem chci stavět na cestak pořadněj padaky , přidavné světla , kufry atd. Už jsem koupil vetší plexi za super price tak časem budu pokračovat a informovat o všem co dělam :D Časem doplnim i nějaké info

Edit 14.7.2017

Tak 250 km zamnou
Sedačka na prd stejně, psal jsem že je ok , ale po 70-80 km je to jiný než po 10 po vesnici :D

Z těch 250 km najeto cca 150 s přítelkyní a docela v pohodě cestování až na ten zmiňovaný můj posez

Koupil jsem si maly tankvak od Oxfordu na telefon atd. Doporučuji za tu cenu je super.

První defekt uchází přední kolo, ale to není žádné dramo. Zkusil jsem si alespoň jízdu v lese když na terén ještě nemám gumy. Musím říct že je budu muset co nejdříve pořídit protože to kle není v lese vůbec špatný!

Až přijdu na to jak přidat nějaký článek k motorce tak se trochu rozepisu o nějakých aktuálních věcech. Toť vše:)

Frčaldo
Frčaldo napsal 22.06.17 v 14:36

Děkuju pánové, ani jsem takový ohlas nečekal. Radim se k těm , kteří tvrdí, že je to podceňovana motorka . Je teda vysoka , sedlo nic moc. Ale zbytek mi dost vyhovuje. Ze začátku jsem byl překvapen z plynu. Zvyklej ž jednouchu že vezmu a jedu . Za ji jsem vzal a nic až po chvilce jsem zjistil , že plyn je dlouhý asi půl kilometru a že musím zabrat víc:)

Ladis71
Ladis71 napsal 18.06.17 v 22:11 10b.

Je to hodná a spolehlivá motorka. Není dokonalá, ale která je bez chyby. Spotřeba je okolo těch 5l. Mám to vyzkoušený. Ať taháš, nebo jedeš v klidu. Je pěkná. Přeju mnoho šťastných kilometrů.

dedek7610
dedek7610 napsal 15.06.17 v 19:00 7b.

ahoj kamarad ji ma uz 5let a jen spokojenost ,tak at se ti dari take tak jinak pekny stroj)

zzzmrzlinar
zzzmrzlinar napsal 14.06.17 v 10:41 9b.

KLE jsem měl ze všech svých motorek nejraději, výorně promyšlená motora a dílensky nesrovnatelně lepší než novější motorky.

A s tou spotřebou a brzdama jsi to taky odhalil správně, je to kravina jak cyp, motorka brzdí naprosto dostatečně, s těmahle zdvihama se tam nic kousavějšího stejně nehodí a spotřeba je kolem pěti až děláš co děláš, že to žere devět jsou kecy debilů co si to rozštelovali, když jakože tůůning.

Sedlo je nejlepší to z těch nejstarších, lavice, tam si můžeš ppoposednout kam chceš a je ti nejlépe, ty vybrané na starších verzích jsou horší.

rider81
rider81 napsal 13.06.17 v 16:01 10b.

pěkná mě se tyhle starší mašiny líbí jsou to ještě poctivý kladiva...