Triumph Tiger 800 XC (2015)

Vlastník Racing.angel
Vloženo 7.5.2017
Aktualizováno 14.5.2019

Po několika nezdařilých expedicích s názvem „Hon na tygra“ , které se táhly dlouhé měsíce, byla šelmička konečně ulovena ... Snížek je doma!

Tímto bych chtěla moc poděkovat všem, kteří se výprav účastnili nebo byli cennými rádci – velké díky!

Motorka koupena od plžík (Karlovy Vary) - Super jednání od prvního mailu až po odvoz motorky :-)

Triumph Tiger 800 XC: Pro Tigříka jsem byla rozhodnutá od první chvíle a jediné, co jsem vybírala, byl rok. Původně jsem chtěla 2012 – 2014, částečně i kvůli financím, ale nakonec dopadlo vše jinak a vůbec toho nelituju :-)

První dojmy - „Ty vole, já z toho nedosáhnu!“ vyhrklo ze mě, když jsem si na Tigera poprvé sedla a to jsem si myslela, že při mých 171 cm nejsem žádný prcek :-) Balancování na špičkách mi nevyhovovalo, takže po vymýšlení různých variant jsem se nakonec (i pro svůj vnitřní klid) rozhodla aspoň pro snížené sedlo.

Motorku bych doporučil pro - Začátečníka i zkušeného jezdce. Pro toho, kdo nechce jít s davem a rád cestuje jak po silnici, tak i mimo ní :-)

Doplňky na motorce - Mimo výbavy XCx – laďák, zvýšení plexi, mřížka světel, nosiče Bartus + hliníkové kufry Rambler.

Teprve od včera je doma takže recenzi napíšu časem ... až trochu něco pojezdím a zžijeme se spolu

___

9. 6. 2017
Manipulace na místě je pro mě zatím problém takže musím přemýšlet, kde a jak zastavím .. holt to není lehoučkej supersport, na který jsem byla doteď zvyklá. Každopádně to není chyba motorky, ale jezdce takže nic, co by Snížkovi ubíralo na dokonalosti.

Co se týče jízdních vlastností - pecka! Tigřík jde úžasně za plynem a parádně se vodí. Jakmile se dá do pohybu, tak je hned pryč ten těžký hrošík, se kterým zatím tak bojuju a stává se z něj hbitá šelma, se kterou je radost si hrát

Zatím jezdím jen po silnici takže v nejbližších dnech budu měnit pneu. Myslela jsem, že mi ty špunty nebudou nijak výrazně vadit a tuhle sezonu na nich odjezdím, ale opak je pravdou. Ze začátku to skákalo jen při vyšších rychlostech, teď mám pocit, že to skáče furt

No a zatím poslední věc - mám enduro přilbu takže při vyšších rychlostech (120 - 130 km/h) už mi to pěkně tahá za kšilt i se zvýšeným plexi, což není moc příjemné, ale opět nic, co by se nedalo řešit.

20. 7. 2017
Přezuto na Metzeler Tourance Next. Hurá! - nic nehopsá, neuskakuje a v zatáčkách konečně sedí zadní kolo tam, kde má Vyzkoušené i na mokru a sedí jak přibitý

Už jsme se dostali i na dosti rozbité cesty, které Snížek přejel naprosto s přehledem, žehlení nerovností je na jedničku. Hřálo mě u srdce když jsem viděla v zrcátku vzdalující se chlapce na supersportech, jak se trápí a já si jedu jak princezna

Enduroškolu už řeším, hlavně kvůli té manipulaci na místě, ale zatím to nevyšlo, buď kvůli počasí nebo kvůli času.

31. 8. 2017
Moji dva mechanici mi snížili Snížka o cca 2 cm. Konečně dosáhnu v pohodě, jsem si mnohem jistější a super je, že to jde kdykoliv vrátit zpět - práce na necelých 15 min.

15. 11. 2017
Ježíšek chodí i před Vánocema a přinesl držáky od Bartuse a kufry Rambler

29. 1. 2018
Opět přezuto - tentokrát na Shinko Adventure Trail Recenzi napíšu časem.

mekky32
mekky32 napsal 09.11.18 v 21:52 10b.

dvě kočky ... nebo šelmy ?
super

Butch-mt
Butch-mt napsal 28.02.18 v 12:14 10b.

Povedený Tiger. 10 bodíků.

rosinytw
rosinytw napsal 10.02.18 v 11:05

Je to krasavice!
Také jsem uvažoval o novějším ročníků, ale nakonec jsem se v rámci rozpočtu rozhodl pro 2011 s výbavou (padáky, kufry atd.)
Jinak motorku lze snížit i tak, že posuneš přední vidle nahorů v uchycení "brýle". Když jsem kupoval mojeho Tygra, tak to tak původní majeitel měl - byl nižšího vzrůstu. Získáš tím pár cm a vrátit to do původní polohy jde za 10 min.

Jinak když se dívám na tvoje fotky, tak to tam máte úplný "Tygří slet" !

Hodně štastných kilometrů
Rosiny

Racing.angel
Racing.angel napsal 31.01.18 v 07:12

findejs1310> Já si deníček nepíšu Jinak díky

findejs1310
findejs1310 napsal 29.01.18 v 17:49

Tohle patří do deníku
Ale je to krasavec to se musí nechat