KTM RC 390 (2016)

Vlastník gabri88
Vloženo 3.5.2017
Aktualizováno 13.10.2019

Roztomilé odrážedlo s malým výkonem a skvělou ovladatelností

Motorka koupena od Motoyama Ravensburg

První dojmy - Než jsem sedla na vlastní RC tak jsem se svezla na Duke 390 a první dojem byl, že je to lehoučký, ač se to nezdá, tak to jede tak akorát, a jako jednobuch je to dost příjemný, předtím jsem jela jen na čtyřválci a jednou na dvouválci

Odrážedlo je ještě oficiálně model 2016 (plasty), ale motorově už Euro4, takže 2017. Což znamená taky výfuk na straně, trapné odrazky na přední vidlici a snad teda i antihopping
Chtěla jsem jí na přesuny do CH k příteli, aby mě na hranicích švýcaři furt nestavěli, jako s autem. a taky jakože menší spotřeba než můj bus. No a jelikož momentálně na silnici nechci žádnou moto s větším výkonem, tak jsem schválně chtěla malorážku, se kterou se dá předjíždět jen s řádným uvážením, že teda snad jako mě to nebude tolik lákat a stejně se od té doby, co jezdím na okruhu v provozu téměř bojím
Zatím jen zajeto, takže 1003 km. Samý okresky a téměř jen rovně v zatáčkách mám pocit, že je to nestabilní a že je to tak lehký, že se to převrhne nějak mi nesedí ty gumy... vpředu 110, vzadu 150, jak kdyby to k sobě nepasovalo... no jo jsem jinak zvyklá jezdit na 180, tak to asi bude tim, ale ta 150 mi přijde taková nějak zbytečně kulatá. Moto jsem koupila v takový speciální cenový akci, takže soudruzi šetřili na čem mohli a jsou na tom pirellky dot14, ale to si nemyslím, že bych byla schopná poznat spíš to bude tou 150...
Brzda je divná. taková nijaká. Nevím jestli je to tím ABS, jedním kotoučem, nebo mojí pravou rukou. Ale už se těšim až si zase zabrzdím na r6
Co se mi na moto líbí? Ten zobáček, co všichni haní a pak hlavně teda ten oranžový rám a kola! Zvuk ujde, za jiný výfuk nejsem ochotna vydat peníze, takže zůstane jaký je. Viiibrace se mi jako holce samozřejmě líbí moc, ale mohlo by jich být míň v řidítkách to bude asi důvod, proč ty špunty na konci řidítek váží, kolik váží..

pokud mi ještě tenhle týden odrážedlo vrátěj z garančky, tak bych ho vzala s sebou na Anneau du Rhin, otestovat na malém okruhu

jinak koupě u soudruhů v Ravensburgu fakt katastrofa. Nejen že na otázku, kde je rozdíl mezi 2016 a 2017 pan prodejce nevěděl. když jsem se zeptala jestli má antihopping, tak neví. jestli se dá vypnout abs, prý nedá, v návodu stojí, že dá... moto lze vyzvednout už v pondělí? ano. přijedu v pondělí. kde jsou papíry?? měl by je přivézt kurýr. Kurýr nikde. Telefonát, aha papíry teprve odešly z banky, budou až druhý den... wtf??? Co stojí krátký držák spz? 120 Euro.. aha, ne děkuji. co stojí první garančka? cca 300 Euro. aha, ok jeden ks prosím. jak dlouho dopředu nutno domluvit termín? 3 týdny. jasně chápu, už začla sezona. hned návštěva vedle v garáži, že domluvíme termín a budu mít necelé 3 týdny na zajetí. počasí v tu chvíli bylo super kdo by počítal s tím že ještě bude sněžit. nakonec jsem musela zajíždět na 3x. jednou něco přes 200km, pak 100 a nakonec jsem musela během neděle dát 570km abych jí měla zajetou na můj termín garančky. a další maličkosti, jako řeči jakými se prodejce prezentoval radši nebudu zveřejňovat, prostě trapnost největší. po první garančce už tam nepáchnu..

už se těším až budu moct dát plnej

7.5. Anneau du Rhin
malý okruh na otestování, jestli ta hračka k něčemu bude bude, bude! musim se naučit jezdit! příjde mi to strašně vratký v zatáčce a když už se pokusim to tam zlomit, tak zachrastí bota nebo řadička, oops. chtělo by to výš stupačky. občas je potřeba řadit v náklonu a asi mi pak zůstane trošku čouhat špička boty nebo co na mokru to teda s pirelli rosso II byla katastrofa. do provozu s nima teda asi ani nebudu vyjíždět. člověk má nula cit a v minimálním náklonu jen nepatrně hnout s plynem a už se vlní zadek. nenene!
co mě bavilo? že na ní lidi v padocku koukaj. no není krásná, ale je vyjímečná a ten oranžový rám a kola prostě táhnou oko

Červenec
Malý výjezd po Švajcu. Test ve dvou :-D řídil přítel. Občas jsem měla smrt v očích! Obzvláště před zatáčkou z kopce

Ozzy_
Ozzy_ napsal 16.01.22 v 09:09 10b.

Ozzy_
Ozzy_ napsal 16.01.22 v 09:07

Cmelda je super

Figi25
Figi25 napsal 10.08.17 v 15:41 10b.

Tohle bych chtěl zkusit taky Jinak je krásná.Mě se taky líbí

gabri88
gabri88 napsal 08.05.17 v 19:46

na silnici určitě

Springi
Springi napsal 08.05.17 v 19:18 10b.

Super volba. Podle mě to má výkonu tak akorát