KTM RC 390 (2015)

Vlastník jozko2828
Vloženo 2.7.2016
Aktualizováno 29.1.2017

Vyborna malorazka so skvelym dizajnom. Od prvej chvile klame telom a vytrca z davu japonskych motoriek :)

První dojmy - Velmi ľahko ovladatelna s velmi pruznym a ostrejsim nastupom vykonu. Vcelku pohodlna aj napriek tomu, ze je to supersportova malorazka.

Motorku bych doporučil pro - Pre vsetkych, ktory si vedia uzit lahku motorku s primeranym vykonom, zaciatocnikom na naucenie ale aj pokrocilim na hladanie hranic svojich schopnosti a urcite pre zeny vzhladom na hmotnost a ergonomiu.

Doplňky na motorce - Akrapovic, ktm powerparts takmer vsetky dostupne diely ku ktm rc 390, karbonova kapotaz

Motorku KTM som si vybral ako svoju prvu motorku, pretoze aj napriek tomu ze som si robil vodicak na motorku dodatocne az v 34 rokoch vzdy sa mi pacili supersporty. Tato KTM ma zaujala svojim dizajnom, zvukom hlavne po pridani kompletneho vyfuku od Akrapovic a tym, ze KTM ma trocha odlisny pristup od japan konkurencie.

S motorkou sa prave chystam na prvy servis po 1000 km a zatial mozem skonstatovat par postrehov. Napriek tomu ze je to jednovalec tak nie je absolutne leniva ale prave naopak do cca 150 km/h dokaze zrychlovat velmi pruzne. Zaroven vsak dokaze aj nakopat v pripade zle zaradeneho stupna. Hlavna nevyhoda tejto motorky je vcelku makke nastavenie od vyroby (je urcena skor pre mladsie rocniky a tomu je prispôsobené aj nastavenie) Meriam 185 a vazim 85 kg avsak podvozok by si pytal aby som mal tak o 10 kg menej :(
Motorku som kupil v KTM Bratislava a uz pri kupe som si ju daval riesit na mieru (stale v tom pokracujem). Pribudli teda akrapovic vyfuk, makke sedlo ktm (odporucam ak Vas bolia zadky :)), nastavitelne paky brzdy a spojky, ochrana brzdovej paky a spojky, zamok prednej brzdy, nastavitelne stupacky, vacsie plexisklo, ochrana nadrze a par dizajnovych doplnkov v oranzovej farbe.
Dodatocne som riesil este karbonove kapotaze - predny a zadny blatnik, ochrana retaze, kryt nadrze a zadne sedlo a spodna kapota, vdaka ktorym motorka schudla asi o 5 kg. V ramci prveho servisu budem riesit kompletnu zmenu podvozku za Ohlins - cartrige do prednej vydlice a zadny tlmic, ktory uz bude nastaveny priamo na moju hmotnost, zadnu rozetu o dve zuby vacsiu kvoli zrychleniu a tahu, lepsiu retaz, pneumatiky pirrelli diablo a ochrane prvky.
Na motorke jazdim predovsetkym po Zahori na Slovensku kde je velmi vela zakrut preto som sa rozhodol robit tieto upravy a celkovy ciel je priblizit sa hmotnostou motorky na uroven ADAC CUP motorkam. :) Zatial sa na okruhove jazdenie nechystam ale v buducnosti ho urcite nevylucujem.
V podstate uz teraz je tato motorka individual a tym padom som hladal aj inspiraciu pre individualny dizajn. Preto som dal dole seriove nalepky a dal som si cez svojho znameho vyrobit nalepky davnejsieho sponzora KTM a to Jagermeister, ktore som doplnil o bezne dostupné loga od KTM.
Tato motorka je moj milacik a teda si ju tak trochu hyckam aj ked je pravda ze mozno do buducna by som prijal aj nieco na cestovanie aby sa mohla povozit raz aj priatelka ak mi bude viac verit ako motorkarovi.
Aj ked tato sezona este neskoncila ja pevne verim ze si tohto maleho sarkana dosyta uzijem :)

jozko2828
jozko2828 napsal 13.12.16 v 00:56

Dakujem... Ved cakam na jar a na spolocny vyjazd...

Qubo
Qubo napsal 06.12.16 v 20:50

Krásny stroj , super doplnky , veľa zábavy prajem a hlavne v zdraví .

Qubo
Qubo napsal 06.12.16 v 20:49

Krásny stroj , super doplnky , veľa zábavy prajem a hlavne v zdraví .

jozko2828
jozko2828 napsal 26.11.16 v 15:26

Je to podla mna uplne skvela motorka na zaciatok... Ma dost vykonu pre zaciatocnika a je fakt lahunka na blbnutie pre pokrocileho... cize ocenila by ju velka skupina motorkarov...

Figi25
Figi25 napsal 22.11.16 v 16:23 10b.

Tuhle motorku bych bral, protože si myslím že na ni musí byt hrozná sranda a hlavně naučí správnému zacházení. Ta lehkost to musí byt něco