Triumph Tiger 800 XR (2015)

Vlastník salem
Vloženo 2.9.2016
Aktualizováno 23.12.2019

Skvelá motorka na dlhé cesty ale aj do mesta.

První dojmy - Výborná ovládateľnosť, vysoký výkon - aspoň po prechode z Hondy Transalp mám pocit, že lietam :)

Doplňky na motorce - zvýšenie riadidiel - sw motech
zadný blatník - givi
držiak gps - sw motech
"zobák" ako má XC - triumph
padáky - sw motech - tu musím dať poznámku, že sú robené tak, že nekryjú smerovky, čo je veľká škoda - ak moto spadne bez padákov tak je šanca, že sa ohne a nič sa jej nestane, ale s padákmi to má zrátané...
výfuk - MIVV SpeedEdge
rozšírenie pätky bočného stojana - rockway
toolbox S250 - givi
kufre - givi outback trekker
kovový kryt reťaze - sw-motech

Tigra som si vybral preto, lebo spĺňal všetky moje požiadavky. Nie je vysoký (mám výšku 170cm), nie je ťažký, má dostačujúci výkon, dobré jazdné vlastnosti a hlavne sa mi veľmi páči vzhľadovo :) Pokukoval som po ňom už pár rokov a tento rok som sa rozhodol pre jeho cestnú verziu vo výbave XRT.

Kvôli lepšiemu posedu som dokúpil zvýšenie riadidiel (asi mám krátke ruky). Aj napriek nastaviteľnému plexi mi fúka rovno na prilbu pri jeho najvyššej polohe. Chystám sa dokúpiť deflektor.
V základe by mohol byť aj zadný blatník (dokúpený od Givi), pretože pri daždi to od kolesa lieta všade.
Vytkol by som aj nie úplne vhodne umiestnené tlačidlo výstražných smeroviek. Je to od ruky a teda totálne nevyužiteľné v situáciách pri prudkom brzdení a podobne.

Motor ma krásny hladký chod a krásny plynulý záťah v celom rozsahu otáčok, bez hluchých miest. ľahkú ovládateľnosť som už spomínal. Jazdné vlastnosti sú výborné. Tlmiče pekne žehlia aj náš nekvalitný asfalt. Ukrajinské cesty nezvládol iba dokupovaný zadný blatník, ktorý kvôli nie úplne najšťastnejšiemu uchyteniu na jednej strane (1 šrubka) praskol.
Čo mi trochu vadí je mierne pískavý zvuk motora, na tom by chlapci od triumphu mohli trošku popracovať. Z Transalpa som na to nebol zvyknutý, ale už to aj mierne prestávam vnímať...
DIN 12V zásuvky sú fajn len tie USB adaptéry sú otrava, myslím, že by sa už mohli na motorky bežne montovať rovno aj USB zásuvky, keďže drvivá väčšina vecí sa nabíja cez to - to sa ale týka všetkých značiek.

Takže ak to mám zhrnúť, tak je to super motorka na cesty aj necesty. Som spokojný a verím, že to tak aj dlho zostane. Tých pár "chýb" sa nájde na každej motorke. Je to aj subjektívny pohľad čo kto očakáva a je pre neho dôležité.
---
12/2016
Na jeseň dokúpený deflektor. Vzduch teraz ide nad prilbu, čo výrazne znížilo hluk v prilbe. Od júna do konca roka najazdených 9500km. Bez porúch a s plnou spokojnosťou. Ďalší rok je v pláne kúpa koncovky MIVV a rozšírenie bočného stojana. O skúsenosti a dojmy sa podelím :)
---
12/2017
Tento rok sa mi podarilo najazdiť 11 000 km a s motorkou zatiaľ stále absolútna spokojnosť. Dokúpil som koncovku výfuku MIVV SpeedEdge kvôli lepšiu zvuku a potlačeniu charakteristického pískania. Jazdím s dbkillerom, lebo po jeho vybratí a dlhej jazde mi už trošku brnelo v hlave :) Rozšíril som tiež pätku bočného stojana. Pribudol aj toolbox od givi na nosiče a bočné kufre outback trekker. Tu by som len upozornil na to, že ak máte origo triumph nosiče tak givi kufre na to nepasujú, ale po zbrúsení jedného plastového výstupku na kufroch sa dajú už v pohode založiť. Oproti triumph kufrom (robí ich pre nich givi a vyzerajú rovnako) je to veľká cenová úspora.
12/2018
Nájazd: 14 000km
Doplnky:Kovový kryt reťaze (plastový som zlomil) - SW-Motech
Výmena pneumatik:
Ešte z výroby nahodené Metzeler Tourance Next (najazdených 27 400km a čo to by ešte zvládli), som nahradil s Mitas Terra Force-R. Neskôr som zistil, že predná nespĺňa tlak predpísaný Triumph-om (Mitas 2,2 bar a Triumph odporúča 2,5 bar). Fúkam klasicky na 2,5 a zatiaľ problém nebol, ale s prednou nie som úplne spokojný. Cítiť jemné vibrácie v riadidlách zrejme od vzorky na čo som pri Metzeleroch nebol zvyknutý. Naopak na zadnú nemôžem povedať nič zle. Ide hladko a drží za sucha aj za mokra (nájazd zatiaľ 6000 km).
12/2019
Nájazd: 13 000km
Výmena: predné a zadné brzdové doštičky, zadná pneumatika - menil som viacmenej núdzovo vo Fínsku u Santu v Rovaniemi cestou z Nordkappu, tie fínske rovinky celkom rýchlo brúsili stred gumy, najazdených mala 15 tisíc km (Mitas Terra Force-R) - výmena za Mezteler Tourance (inú v mojom rozmere skladom nemali)

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 11.07.17 v 00:27 10b.

pxrao
pxrao napsal 06.02.17 v 13:43 10b.

krásna a super moto

2lizard
2lizard napsal 24.12.16 v 08:49

Super výběr, ať slouží kolama dolů

elvis78
elvis78 napsal 24.12.16 v 07:23 10b.

je to kočka

peter332
peter332 napsal 24.12.16 v 05:11

Super voľba - krásny tiger prajem veľa zábavy na anglanovi