renocar_unor

Triumph Tiger 800 XR (2011)

Vlastník kaspaji
Vloženo 21.5.2021
Aktualizováno 16.1.2022

Prostě Tiger, jak má být, tříhrnek, krásný a můj. Parťák na výlety kolem komína i kolem světa.

Motorka koupena od Moto-Barn (Medlešice) - Při prodeji celkem OK. Komunikaci bych čekal u prodejce lepší, ale ještě se to vešlo do tolerovatelných mezí. Bohužel když jsem doma po pár set km zjistil tekoucí vidle, byl jsem odbyt s tím, že jde o provozní věc a nevztahuje se na to záruka. A že teda když jinak nedám, ta že si mám přijet a přetěsní mi to - za peníze... O tom, že by opravili zdarma nebo alespoň přispěli na opravu v "mém" servisu ani řeč...

Suzuki DL 650 V-Strom: Zkoušel jsem je bezprostředně po sobě. Tiger mi po všech stránkách líp sednul, Strom mi proti němu přišel \"rozhrkaný\".

První dojmy - Jednoznačně pozitivní. Proti mým předchozím motorkám výrazně vyšší a vzpřímenější posez. Pohodlné sedlo, velké sedlo i pro baťůžek. Motor tahá odspodu a když se chytí pod krkem, tak parádně ječí. A ta barva!

Motorku bych doporučil pro - Přece pro mně a pro 007...

Doplňky na motorce - Vyhřívané rukojeti, padáky Kappa, 3 kufry Triumph, kryt motoru

Rozhodnutí koupit si novou (i když starší) motorku ve mně uzrálo hodně rychle, ale ani nevím proč. Prostě jsem ji jednou uviděl a bylo jasno. Zatím jsem po ujetí cca 4 tis. km zcela spokojený a po přezutí na nové gumy úplně maximálně. Na kochačku i na dlouhé výlety výborná. Nerovnosti na cestě nevadí, žehlí dobře. Do zatáček jde skvěle.
Zkusil jsem i nějaké polní cesty, nevidím v tom problém, přestože tato verze je více na silnici. Spíše se to musím naučit já.
Jak píšou i ostatní, motor dost topí, ale není to nic strašného, ani v létě jsem se neuvařil.
Spotřeba 5 - 5,5 l. ve městě stoupá, mimo město jde dolů, i když za to více tahám (teda úplně kudlu nejezdím).

Aktualizace 12/2021
Vidím, že jsem sem motorku vložil až v r. 2021, ale koupil jsem ji v 07/2020. Za tu sezónu a půl jsem na Tygrovi najel cca 12 tis. km. Projeli jsme kus Česka a Slovenska a udělali týdenní výlet do Rumunska. Tam došlo i na šotoliny.
Provozní zkušenosti za tu dobu:
- Dlouhodobá spotřeba 5,3 l/100 km
- Nové pneu na jaře 2021 - obrovský rozdíl v jízdě. Zpětně jsem si uvědomil, jak ty staré po původním majiteli srážely jinak výborné jízdní vlastnosti, i když vzorek ještě byl v zákonných mezích. Čili doporučení - pokud mám pocit, že motorka se chová při jízdě divně, jako jednu z prvních věcí zkontrolovat / vyměnit pneu. Teď mám Michelin Anakee Adventure a 100% spokojenost.
- Jízda po asfaltu nejrůznější kvality - super, bez připomínek, proti předchozím strojům se nemusím bát každé nerovnosti.
- Jízda po šotolině - bez kufrů OK, s kuframa mám pocit, že ty boční utřepu. Mám origo nosiče i kufry a to uchycení je prostě nedomyšlené. Kdo má, ví, o čem mluvím. Topcase je v pohodě. Na druhou stranu, jednou jsem si na kluzkém povrchu v obci v cca 30 km/h lehnul a kufr jen vyskočil z držáku a nic se mu nestalo. Jsou sice plastové, ale robustně stavěné.
- Jízda po dálnici - docela dobrý, plexi chrácí docela dobře, ale nutno dělat přestávky, po cca hodině jízdy mě pěkně brněly ruce, což asi za 5 minut přešlo. Určitě si příště dám špunty do uší, nejde o hluk motorky, ale rachot od větru.
- Technika šlape na 100%, měnil jsem jen olej a filtr. Olej nežere. Řetězovka zatím OK. Možná po této sezoně vyměním všechny kapaliny, vzducháč, prostě větší servis, čistě pro dobrý pocit.
- Udělal jsem si reflexní polepy na zadní hrany kufrů, které jsou jinak černé. Sice to není úplně ideální estetika, ale ve zhoršené viditelnosti jsem lépe vidět - viz foto.

Jofré
Jofré napsal 28.05.21 v 14:15 10b.

No to víš, deset let stará motorka, nevím kolik najeto, takovéto drobnosti se musí předpokládat. Naštěstí jednoduchá a levná záležitost. Ať to jezdí.

hansdorf
hansdorf napsal 28.05.21 v 05:52 10b.

Pohodově a sympaticky vyhlížející motorka (i s jezdcem) , tak ať tygřík a pán společně dělají dobrou partii na cestách

Jinak Moto-Barn jsou buzeranti , když tečou vidle tak to není žádná "provozní věc" - nasrat do huby, to se nedělá.

jardamp
jardamp napsal 23.05.21 v 12:14 10b.

Jiřik paráda,gratulace. Ať Ti to jezdí a hlavně kolama dolů.

marin35
marin35 napsal 21.05.21 v 19:52 10b.

Ty jo, zajímavá barva, no jo tří hrnek...co dodat. Kupoval jsem deserta a taky mě říkali, že moc topí, ale crossruner mi topil více, pohoda. Tak ať slouží

Juraj22
Juraj22 napsal 21.05.21 v 16:52 10b.

Super stroj a pěkná barva
Tak ať to jezdí a hlavně kolama dolů