Honda CB 500 (2002)

Vlastník piney
Vloženo 19.8.2016
Aktualizováno 7.7.2021

Plánovala jsem řidičák...a že mi to trvalo. A najednou mám i motorku. Je nízká, žlutá a moje :)

Suzuki GS 500E: Nebyla k mání a jsem za to ráda.
Kawasaki ER 5: Něčím mi nevyhovoval posez. Ve výběru ke koupi byla hlavně proto, že je to také motorka pro začínající jezdce a jezdila jsem na ní v autoškole.

První dojmy - Krásná Honda, která toho má za sebou už asi dost. Mi stačí. Hlavně ať je spolehlivá a hodná. Společně jsme zatím okusily jen testovací jízdu. Cebéčko se mi přijde příjemnější než Kawa ER 5, se kterou jsem se potkala v autoškole.

Doplňky na motorce - padací rámy, centrální stojan, nosič zadního kufru, kufr, plexi

Jako úplný zelenáč za řídítky, jsem dala na rady a recenze. S výbeřem Cébéčka jsem udělala dobře.
Do ruky mi padlo příjemně, dosáhnu nohama na zem, má padáky, vzadu poctivé železné madlo a velké sedadlo pro oba jezdce. A to kulaté světlo je stylové.
Mám trochu problém najít neutrál. Chce to jen grif. Třeba přítel se s ním už sžil :)
Už teď je to moje hýčkaná srdcovka.

Zažila jsem konec léta a podzim v sedle téhle pětistovky a jsem nadšená.
Výlety, cestování, návštěvy blízkých, geocaching i nákupy… Honda mi dělala společnost téměř všude, kde jsem mohla vyrazit.

Je čas na sumarizaci a doplnění recenze….jaro 2017
Zvykla jsem si, že na ní fouká a hranice, kdy mám pocit, že ulítnu, se posunuly. Cítím nápor větru, ale už mi to nevadí. Vždyť je to naháč. :)
CBčko je nižší než bych si představovala, ale já vsadila na jistotu, než abych balancovala na špičkách. To jsem zažila v autoškole na jedné motorce a ubíralo mi to na jistotě.
Motor je kolem čtyř tisíc otáček naprostý pohodář. Mezi šesti a osmí tisíci chytí druhej dech, který jsem u téhle malé nenápadné pětistovky ani nečekala. Takže je na mě, jestli chci jet na kochačku nebo spěchat. CBčko umí obojí.
Díky nízko položenému těžišti mi přijde relativně lehká. Dálniční jízda trochu připomíná souboj s větrem. Na rozbitých cestách bych ji decentně označila za kostitřas, ale dle recenzí je to prý normální a odůvodněné její stavbou. Všechny ostatní cesty jsou zábavné a plynulé.
V porovnání s naší druhou motorkou, která je obutá na "špuntech", bych řekla, že Hondu do náklonu spíš přemlouvám - a poslouchá. Taky je hravá a ochotná.
Spotřeba je cca 5l.

Oblíbila jsem si její pohodové jízdní vlastnosti, lineární nástup plynu, její lehkost, široké sedlo a všechny ty klasické old-schoolové poctivé věci, které má.

Jaro 2018
Letos mám pocit, že na mě nefouká.
Svezení ve dvou není taková lahoda, jako se mi zdálo chvíli po koupi. Koně, na můj vkus, motorka pořád má, ale přijde mi pro dva najednou malá. Zvlášť, když si za sebe posadím dlouhána.
Pořád si stojím za tím, že mi petikilo stačí. Moje malá japonka mi poskytne zrychlení, které mi vyhovuje. Netajím se tím, že jsem kochač, takže mi rychlost daleko za hranicemi předpisů nic neříká a nedává to, co při jízdě hledám.

V letech 2018 a 2019 jsem jezdila minimálně. A po narození syna jsem se ráda vracela do sedla své motorky, kterou už znám.

Bude příjemné číst si recenzi s odstupem času. Vidět, jak rozdílné dojmy z jedné motorky, jsem měla během několika let.

2020, podzim - půjčena bráchovi a už si ji nechal. Časem doplním více informací.

Marty68
Marty68 napsal 21.01.21 v 11:07 10b.

Moc hezký popis i "žluťásek".

Čadil
Čadil napsal 07.08.20 v 08:47 10b.

super

piney
piney napsal 13.10.16 v 08:58

Jojo, nakonec se přání stalo skutečností :) Děkuji a tobě přeji totéž, Manne

Mann
Mann napsal 24.09.16 v 22:25 10b.

Koukám co nového u "Schneider group" a hle samé významné kroky vpřed Přeju hodně zdaru a radosti při toulkách v jedné stopě

piney
piney napsal 09.09.16 v 12:44

Děkuji A přeji spoustu ujetých kilometrů s úsměvěm od ucha k uchu