Honda CB 500 (1998)

Vlastník Rupin
Vloženo 28.9.2011
Aktualizováno 22.6.2012

Tak mašina prodaná... Místo v garáži je teď připravené na FZS 600 Fazer... už aby tam byla

Tak a je asi doježděno... Né že bych se někde vymlel,ale své CéBéčko posílám do světa dalšímu nadějnému motorkáři teda jestli ho veme a když né tak bude snad rychle další... Já se chystám osedlat vysněnou Yamahu FZS 600 Fazer!

Rok 2012. Tak tady máme před sebou celou novou sezónu a já se mám po pár loňských kilometrech na co těšit. Jen doufám že moje CBéčko bude šlapat bez problémů... Dnes jsem přece jen malý problém měl. I přes všechnu péči přes zimu,jsem možná z nedostatku zkušeností podcenil palivo... Jak jsem vyjel,tak se hned cukala a na křižovatce mi zdechla! Nastartovat šla,ale na volnoběh hechtěla držet otáčky. To mě trochu vyděsilo,že hned při první jízdě budu muset něco řešit. Ale spravila to plná nádrž "čerstvého" naturalu. Od té doby šlapala OK.
Jen ještě jeden postřeh... Ze začátku trochu slabší brzdy i když se všeobecně říká že CB je má slabší,mě to loni po koupi tak nepřišlo,viz popis níže v textu.Ale teď myslím,že to bylo možná špinavýma,nebo zaoxidovanýma kotoučema po zimě. Během jízdy se to trochu zlepšovalo,ale loni jsem měl z nich lepší pocit... No nic zkusím vyčistit kotouče,pojezdím ještě trochu a uvidíme.
Tak všm přeju co nevíce kiláků bez problémů a šťastným návratem domů.

Rok 2011 září- koupě mašiny.
Jak už jsem se zmínil,tak po dlouhé,ale fakt dlouhé době,jsem se konečně rozhodl a koupil si zase mašinu. Asi tak 18 let jsem vůbec na motorku nesedl a tak jsem se rozhodl pro něco na rozježdění a tak padla volba na CB 500.

Nemám ji ještě ani týden,ale už jsem najezdil kolem 300km a při těch krásných podzimních dnech,je to opravdu paráda. Měl jsem trochu obavy jestli po takové době absence v sedle nebudu nějak nervózní na cestách,ale tato pohodovka od Hondy je na začátek jak dělaná. Od začátku mi padla do ruky a po pár svezení se už nemůžu dočkat kdy na ni zase sednu.
Tak co se týče motorky samotné,ještě nechci nějak detailně hodnotit,to až najezdím více kiláků,ale nějaké první dojmy jsou...

Co se týče vzhledu,je to krásný naháč,skoro bych řekl,taková motocyklová klasika. I přesto,že už má něco najeto a sedlalo ji několik majitelů,tak je v dobrém stavu jen s několika fakt malými kosmetickými vadami. Zvuk je taky super. Mám tam namontovaný laďák,takže zvuk má opravdu krásný,hodný pořádný mašiny...

Teď něco málo o jízdě. Trochu mě překvapilo to,že posez není tak vzpřímený jak jsem čekal,ale po více jak po hodinové jízdě i když jsem na ni nebyl zvyklý,mě nic nebolelo,takže toto bude v pohodě.
Dvouválcová pětistovka dává poměrně dostatek výkonu,takže se dá jezdit pěkně svižně a i se mnou (přes sto kilo) zrychluje dostatečně. Na dálnici jsem ještě nebyl,takže největší rychlost co jsem zatím jel bylo něco málo přes 110 a v pohodě. Měl jsem to tam za chvilku a ještě by chtěla jet ale žádné vibrace nebo nějaký náznak nestability.Myslím že v rychlosti kolem dálničního limitu to nebude jiné.
Hodně jsem četl,že tam jsou dost slabé brzdy. To se mi zatím nepotvrdilo,ale asi záleží na tom v jakém jsou brzdy stavu. Není potřeba vyvíjet moc velkou sílu na páčku přední brzdy aby měla dobrý nástup. Pravda,zatím jsem jezdil solo,takže tu něco připíšu,když povozím nějaký "baťůžek".
Takže takové rychlé zhodnocení po pár dnech a pár desítkách kilometrů je:
Klady: dobře ovladatelná
na začátek dost výkonu
dobrý,pružný motor
příznivá spotřeba(zatím +/- 4L)"normální"jízda

Zápory zatím žádné nemám

bobik.cz
bobik.cz napsal 14.10.17 v 18:56 8b.

Udělal jsi dobře, vždyť to nejede

Propran
Propran napsal 19.10.13 v 23:10 10b.

hudson
hudson napsal 26.03.12 v 17:47

Pěkná recenze a super motorka. 10b.

Pája13
Pája13 napsal 20.11.11 v 19:02

Krasavice.Tak krátkou zimu a spousty zábavy na jaře.Za mne 10 b.

LUEL
LUEL napsal 10.10.11 v 22:01