Honda NC 750X (2016)

Vlastník ZzRider
Vloženo 23.4.2016
Aktualizováno 26.4.2016

Pohodová univerzální motorka.
Není dokonalá, ale je moje a funguje výborně.

První dojmy - Prvním dojem při zkušební jízdě byl skvělý. Motorka táhla krásně odspodu, manuální řazení se během chvilky vžilo, brzdy slušné, ale ne jedovaté (což zelenáč ocení). Pohodlný vzpřímený posez je samozřemostí u téhle kategorie. Váha 220kg jako by tam nebyla, těžiště je opravdu skvěle nízko.

Motorku bych doporučil pro - Pro dojíždění (mimo město). Pro vyznavače relaxační pohodové jízdy.

Doplňky na motorce - Padáky Givi

Průměrná spotřeba - 3.314 l/100km

Hledal jsem něco vhodného pro návrat k jedné stopě po mnoha letech.
Mám rád choppery a cestovní endura. A nějak jsem dospěl k téhle motorce.
NC-čko se zdálo jako vhodný pohodový stroj pro falešného začátečníka, co mu ale vydrží (doufám) déle než jednu sezonu.
První dojmy ze zkušební jízdy byli skvělé. Všude možně tvrdili, že pro začátečníky je to dobrá volba. To asi je, ale má to své limity.
Motor není špatný, ale je z něj hrozně cítit že je přednostně naladěn pro automatickou převodovku (já mám manuál, automat se mi moc nezdál).
Motor krásně táhne dole, křivka kroutáku je skoro plochá. Je ale třeba se připravit na to, že někde kolem 6000rpm to začne vadnout, ale hlavně na cca 6700rpm to tvrdě utne omezovač. V praxi to tedy vypadá tak, že Vás trojka pěkně pošle do předjetí, aby Vám to pak vedle auta v rychlosti lehce nad stovečku pěkně zamrzlo. Je třeba na to myslet a žádné divočárny od toho nečekat. A hlavně včas řadit (automatu by se to nestalo, že ...).
Kdo se těší na pohodovou jízdu, kdy pod zadkem cítíte pravidelné bušení je doma. Kdo se těší na hodně vytočené kvalty mezi mnoha zatáčkami, na to tenhle stroj opravdu není.
Motorka sice drží majitele relativně zkrátka (což jsem vlastně chtěl) a dá si i hodně líbit, ale všechny začátečnické chyby taky ne. Motor je dole až nepříjemně syrový, na mokru umí důrazně připomenout, že to není úplně maličký objem. Zrovna tak příliš horlivé řazení dolů umí pěkně vytrestat sklouznutím zadního kola.
Viditelnost displeje netřeba řešit, je vidět i na ostrém slunci, jen barvy nejsou moc k rozeznání. Ale blbosti jako je barevný otáčkoměr podle mě nikdo normální nepotřebuje. Motor má vibrace tak akorát, aby nebyli nepříjemé, ale současně vám dobře dává vědět jak na tom je. Tady hlavně dole v prvních 2/3 pásma. Když jej podtočíte, příjemně bušící kulomet se změní v dost nasraně kopající.
Vzpřímený posez je perfektní, tvrdost sedadla si netroufnu hodnotit, ještě jsem nejel v kuse více než 250 km. Širší řídítka mě rozhodně potěšila.
Plexi (údajně vyšší než u modelu 2015) už tak moc ne. Jsem relativně malý a přesto mi to jde přímo doprostřed helmy. Za ty peníze by se výrobce mohl obětovat a dát tam skutečně funkční plexi.
Ta často zmiňovaná spotřeba je za prvních 1100 km 3,32 l/100km, ale to je určitě způsobeno zajížděním, kdy jsem se dost coural. Poslední dvě tankování už zamířili k 3,5 l. Spotřeba mi vlastně moc netrápí, ale dojezd na nádrž ano. Hledat každou chvíli pumpu podle mne dost kazí pocit svobody. Nájezd 400 km na nádrž považuji za rozumné minimum.
Na ukládání helmy do integrovaného zavazadlového prostoru jsme musel zapomenout. Výklopka C3 se tam nevejde a i kdyby, je to trvale zabrané řetězem, lékárničkou, antipichem atd.
Trochu jsem se bál výšky (tu já sám moc nemám) a celkové váhy. Ukázalo se to jako zbytečné. Těžiště je opravdu nízko, s motorkou se dobře manipuluje, nicméně při couvání do kopce, či přes nerovnosti to člověk neokecá a musí pořádně zabrat.

Možná to tak nevyznívá, ale celkově jsem zatím nadšen . Uvidím, jak se to bude vyvíjet dál.

greydog
greydog napsal 03.06.16 v 18:58 10b.

pěkně jsi se rozepsal!Mám tu samou,jen v černé,ale tak jako ty popis nedám!

Pupi04
Pupi04 napsal 30.04.16 v 08:39 10b.

Zdravím tě a blahopřeji k dobré volbě. Hodně pohodových kilometrů

Dalers
Dalers napsal 28.04.16 v 09:48 10b.

Pěkná, známý už na ni taky čeká

Miňo-BB
Miňo-BB napsal 26.04.16 v 23:40 10b.

pekná mašina

krjo
krjo napsal 26.04.16 v 23:06 10b.