PROFIL MOTORKY

Yamaha MT-03 (2008)

Aktivní Profil uživatele

Vlastník nOndrej
Vloženo 28.2.2016
Aktualizováno 28.2.2016
Zobrazeno 3 580x
HODNOCENÍ PROFILU OD 13 UŽIVATELŮ
 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • 7
 • 8
 • 9
 • 10
 • 8.9

Popis motorky


Hravá, obratná, stylová s pěkně bušícím srdcem co umí pěkně zařvat. (Kdo někdy vyndal DB killer, ví o čem je řeč :)

Více fotografii

První dojmy - MT03 jsem si vybral protože, jsem skoro 10 let neseděl na motorce a MTčko mi bylo doporučeno, protože není žádnej dravec a umí tolerovat chyby. Skvělé na ní je pocit z jízdy. Je to velmi intenzivní a nemusíte jet rychle.

Motorku bych doporučil pro - Každému komu se líbí. Lidem, kteří se chtějí něco naučit jezdit na skvěle ovladatelné motorce a všem, kteří nepotřebují lámat rychlostní rekordy.

Doplňky na motorce - - Koncovky výfuků originál Akrapovic (dají se vyndat db killery což výrazně rozeřve motor a trochu zvedne výkon).
- Chránič motoru s kevlarovým krytem spodku
- Kožený potah nádrže s možností připnutí tankbagu (perfektní ochrana laku)
- Padáky - centrální na bloku motoru a na koncích řidítek

Recenze

Yamaha MT03 je moc hezká morka, která budí pozornost netradičním umístěním zadního tlumiče. I když je malá vyvolává v lidech emoce respektu a určitě si je zaslouží.

Jednoválec pěkně bublá, výfuky Akrapovič dodávají hluboký ton (video zde ) a vy si užíváte klidnou jízdu, nebo škádlíte sousedy (video zde ). Když máte chuť přidat odmění vás silným nástupem, ale nesnaží se vás shodit stačí se jen trochu zpevnit.

Co se týče rychlosti jízdy příjemné cestovní svezení je v rychlostech kolem 90 km vzhledem k otáčkám a absenci štítku. Můžete jet narovnaně a necítíte nepříjemný odpor vzduchu.

Ovšem pokud se trošku schoulíte a přidáte plyn, tak si na okreskách užijete spoustu adrenalinu v rychlosti kolem 120 km. Motorka se skvěle sklápí do zatáček, drží stopu, nevlní se a drží. V díky lehkosti ovládání a nižší váze můžete brzdit později než kámoši na silnějších a těžších strojích a tak dokážete držet krok i se silnějšíma hurovadlama jako je R1.

Tedy pokud nepřijde rovinka kde máte stop lehce za 160 km pak se ozve omezovač.
MT03 je skvělá motorka do města, a na vyjížďky po okreskách. Tam je doma a baví vás.

Motor - pro mě dostatek výkonu pro vyjížďky i svižnější jízdu.
Brzdy - přední nekoušou, silný nástup, dá se dobře dávkovat a i v panice neblokují přední kolo. Dá se brzdit hodně agresivně. Zadní nevím :)
Podvozek - na mých 80kg a ostřejší jízdu tlumení stačí. Klidně se nechá vést v klopených zatáčkách a zvládá české rozbité silnice.
Ovladatelnost - můžu srovnávat jen s lehkou silniční Aprilí Futura 125 a MTčko je o něco těžší, ale zase výkonější takže v zácpě pěkně prokličkujete, široká řidítka dobře vedou a dle mého je to 100%.
Spolujezdec - nevím
Úložný prostor - jen lékárnička+záklddní klíče+doklady. víc nic.
Spotřeba - podle stylu jízdy, dle mého v normě.
Servis - koupil jsem jí s naprosto strašným řetězem, starou přední pneu. Po výměně zlepšení o 30% + a moto se chová krásně. Plynule jede, necuká, skvěle reaguje na plyn a drží. Jinak servis základ kapaliny a nic víc.
Poruchy - nic (díky za to)

Kde se jí nelíbí - dálnice. Vzhledem k tomu, že na Českých dálnicích jezdí většina rychlostí nad 130 km/h a vy nemáte štítek, tak jízda po dálnici není příjemná.

Nejnovější komentáře

Vložení komentáře

Pokud chcete vložit komentář, tak se registrujte a přihlaste.
ŠámaMlk
ŠámaMlk napsal 03.04.19 v 21:50 8b.

Pecka mašina. Jen se chci zeptat, co je to za ten potah na nádrž?

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 14.07.17 v 22:33 10b.

context
context napsal 23.04.17 v 18:04 10b.

Pěkná mašina přeji hodně najetých km bez nehod a ať ti dělá jenom radost

Vydrik
Vydrik napsal 10.08.16 v 18:41 10b.

Super stroj se super motorem. 10b

Veruša
Veruša napsal 10.07.16 v 22:37 8b.

😈

Více komentářůTOPlist