Yamaha MT-03 (2007)

Vlastník Bug
Vloženo 1.8.2010
Aktualizováno 1.7.2011

Yamaha MT-03,čtyřtaktní vodou chlazený jednovájec 660ccm,36 kw,skvělý motard na ježdění okolo komína!

Jezdím na ní asi týden, takže zatím mám jen samá pozitiva. Než jsem si vybral motorku, kterou si kopím, tak to byl docela složitý proces. Přečetl jsem mnoho recenzí a prošel spoustu různých fór. Od začátku jsem věděl, že chci lehkého, dobře ovladatelného naháče. Maximálně do 750ccm. Něco na čem se vyblbnu po práci, lehce se protáhnu ucpaným městem, atd. Nemám ambice jezdit dlouhé štreky ani střelbu na supersportu a choppery se mi zdají neohrabané (nic proti, je to pouze můj soukromý ničím nepodložený názor). Takže, když jsem si ujasnil co chci, co od motky čekám a v neposlední řadě i s přihlédnutím k financím, volba MT-03 byla jasná.
Takže k věci. Yamaha MT-03 zatím ve všech směrech předčila mé očekávání. Skvělá ovladatelnost. Ve městě je jak lasička. Jednoválec mohutně táhne už od 3000 ot/min s takovou silou, že jsem párkrát nestihnul zařadit za dva a musel mi nafackovat omezovač, který sepne v 7.500 ot/min. Při nižších rychlostních stupních reaguje jednoválec na plyn velice spontálně. S rukojetí plynu je třeba pracovat velice citlivě. To je nepříjemné zejména při pomalejším průjezdu ostrými zatáčkami. Někde jsem četl, že jede maximálně 130 km/h. To je naprostá kravina. Dokáže jet bez zaváhání 165km/h. Není to sice nic příjemného - je to naháč - ale umí to. Úplně mně dostal zvuk a vybrace jednoválce. Jako třěšnička na dortu se mi jeví občasná střelba do výfuku při podřazení. Tato kombinace zvuků nenechá v klidu žádného jiného účastníka silničního provozu a značně to tak eliminuje nebezpečí, že by mně někdo přehlédl . Rychlosti zaskakují naprosto přesně s kovovým cvaknutím. O bezpečné zastavení se starají v předu dva a v zadu jeden kotouč. Brzdy jsou dobře dávkovatelné a dostatečně účinné. Ergonomie a posez? MT-03 bude asi více vyhovovat menším postavám, ale já i se svými 185 cm nemám žádný problém. Velice mi vyhovuje vzpřímený posez s lehkým předklonem. To člověku poskytuje vynikající přehled o dění na silnici kolem.

Edit: 19.08.2010
Dokoupena taška na navigaci na hrazdičku řidítek od firmy GIVI

Edit: 05.09.2010
Dokoupen a nainstalován ukazatel zařazené rychlosti GEARTRONIC 2 od firmy PZ Racing.

Edit: 10.10.2010
Dokoupen a nainstalován padací rám od firmy GIVI + slidery na zadní vidlici.

Edit 17.10.2010
Tak máme spolu za sebou první sezónu. Od srpna 2010 jsme ke dnešku spolu najeli cca 5.000 km, takže můžu hodnotit. Za celou dobu se nevyskytla žádná závada. Takže jen běžná údržba. Motorka splňuje přesně to, co jsem od ní očekával. Po okrskách a ve městě se s ní dá jezdit velice svižně a zábavně. Do zatáček se pokládá ochotně a snadno se překlápí ze strany na stranu. Přední brzda funguje velmi dobře. Zadní brzda brzdí dobře, ale špatně se dávkuje - rychle dochází k zablokování .zadního kola. To co pro mně bylo v autě noční můrou - ranní cesta do práce v Brně přes Starou osadu, je na MT-03 zábava a často jsem si to užíval. Není to žádný hltač velkých vzdáleností, cesta po D1 v okolí Brna je utrpením, ale 250 km za odpoledne není žádný problém. Průměrná spotřeba se pohybuje okolo 5 litrů na 100 km

Tak jsem na MT-03 právě absolvoval 6ti denní dovolenou v Alpách. Jelo nas6 motorek a musím konstatovat,že MT-03 obstála
v konkurenci 2*FZ1 Fazer 2*Suzuki 750 a Kawasaki 750 víc než dobře. Horské silnice jsou pro MT-03 hotovým rájem. Díky skvěle obratnost a silnému zátahu od spodních otáček získávala před ostatními náskok metrmetr po metru v každé vracecce.
Bylo to skvěle završení společného ježdění. Dnes jsem se se svým MT-03 rozloučil a nechal ho protiuctem nové koupené Yamahy FZ8 Fazer.

Marbu
Marbu napsal 19.09.19 v 22:18 8b.

Ahoj mám 194 Cm a chtěl bych MT 03. Nevíš, jak bych to měl s výškou?

context
context napsal 08.12.13 v 19:28 10b.

davam 10b nadherna a silná motorka

Aleš-ák
Aleš-ák napsal 02.04.11 v 09:31

Moc pěkná,strašně se my líbí ten centrál a ten výfuk máš to odeme za 10b a at slouží

sedlon
sedlon napsal 17.03.11 v 20:46