Ducati Hyperstrada 800 (2014)

Vlastník Bridy
Vloženo 16.11.2015
Aktualizováno 16.11.2015

Univerzálna ľahučká motorka na blbnutie aj na cestovanie, chce byť obdivovaná a jazdiť rýchlo, neprehliadnuteľná, návykovo počuteľná.

Motorka koupena od FIRMA:Kmoto, s.r.o. (Vlašim) - Spokojnosť je veľká preveľká

První dojmy - Jazdil som horneta 900, potom BMW F 800 St. Keď som ju preberal v obchode tak bola krajšia ako na obrázku ( rozhodol som sa podľa katalógu) naživo som ju videl keď bola moja, predavač sa až smial. Po 6 Km som sa už rehotal do prilby a vedel som že som zaľúbený. Po 300 km som zastavil doma a videla ju dcéra , povedala manželke : mamka si bez šance. Hneď prvý týždeň začiatkom marca som najazdil cez 1000 km , dnes je to už 22.000 km úplne bez závad a porúch.

Motorku bych doporučil pro - Je to prekvapivo univerzálna motorka pre tých, ktorí si nepotrpia na hory kapotáži a premotorované výkony. Je to individualita , je sebecky pekná a vyzývavá je predsa ducati. Turistika je u nej kompromis no jazdné vlastnosti sú jednoznačné, návykové a žiadané.

Doplňky na motorce - Doplnky: vyhrievané rúčky oxford so stupňom kúrenia a vypnutím po zastavení, horný kufor GIVI V47 spolu s LED brzdovým svetlom, padáky evotech ( silne doporučujem sú poctivé ) Motorke chýba ukazovateľ zaradenej rýchlosti, ja ho nepotrebujem , asi potrebujem 7,8,9...

Jednoducho ovládateľná , ľahká motorka ktorá má gény v mottarde, je prekvapivo pohodlná na moju výšku 173 cm aj keď na ňu leziem ako na enduro. Predný štítok úplne stačí.
Veľkým prekvapením je sériový výfuk je výrazne hlučný, asi taliani majú tie správne normy na hluk. Brzdy silné a poctivé. Sú to tri motorky v jednej a palivové mapy majú zmysel keď si to človek zrovná v hlave. Proste keď sa mi nechce isť touring prepnem na šport a opačne, rozdiely vo výkone sú reálne poznateľné nie iba deklarované, urban mode má v meste zmysel, ak si na šport režime nechceš zabezpečiť červenú semaforovú vlnu. Ovládanie menu je jednoduché a motorka pamätá predošlé nastavenie. Zlé sú zrkadlá vidieť v nich málo.
Jazdné vlastnosti sú také, že poserprúžok na zadnej gume zanikol, Pirelli scorpiontrail zanikli po 7500 km a sú to perfektné gumy, teraz DUNLOP roadsmart II už skoro zanikli. Problém je hlavný stojan, lebo pri náklonoch hlavne spolu s ľadvinkou dcérou efektne iskrí, doporučujem iskriť za súmraku, vyvoláva to v okolí závisť. Myslím si že tuhosť prednej vidly je OK, zadná sa da jednoducho nastaviť podľa záťaže a je to OK. Prekvapila ma jazda po šotoline, keď sa dáš do stúpačiek vie byť rýchla a predvídateľná.
Motor je živý, srdnatý, rad sa točí a človek sa čuduje, či do tých kartrov dali aj nejaké súčiastky, ľahúčko ide do otáčok a ťahá...
Brzdy sú fakt brzdy a poriešili mi aj idiota v protismere keď som panicky brzdil na šotoline , istota. Brzdy a trakčnú kontrolu si vieš jednoducho v menu prispôsobovať, vypínať, prepínať, skúšať pátrať a podobne... S hlavným kufrom sa nedá ísť cez 200 km,max je 197 km/h potom aerodymika silne ale silne rozvibruje riadítka , ale s rozumom sa dá cestovať rýchlo. Milo ma potešilo to malé svetlo vpredu , keďže mám aj PCX skúter je oproti nemu fakt maličké ale svieti dobre, dá sa cestovať svižne aj v noci a treba trúbiť na divé zvery a to podľa značiek pri ceste, no klaksón je slabučký, taký prd, ale zastupuje ho výfuk ten je silný čiže asi v poriadku. Blatník len na okrasu
Cestovanie: napr 900 km za jeden deň a v poriadku. Jazda v daždi je pomaly apatická len zadné koleso strieka také gejzíry vody, že musíte byť v kolóne posledný. Radosťou je jazdiť zátačky, horizonty, rôzne pokrútené cesty, tiahle rýchle ale aj utiahnuté. V meste pod 2500 ot/min cuká, ale tak to navrhli a tak to má byť nech vidia na okolí tu nejakú neskrotnosť, všetko rieši veľmi citlivá spojka.
Neutrál niekedy hľadám no stále ho nájdem je zelený.
Je pekná , obdivovaná keď stojí aj keď jazdí, voňavo a chrumkavo spracovaná a to tak , že niekedy sa idem len tak na ňu pozrieť a rozmýšľať nad tými Talianami.

BRIDY67
BRIDY67 napsal 17.05.23 v 16:28 10b.

STALE JU MÁM MÁ 52.000,-KM
Pokazilo sa nejaké malé čidlo na výfuku nejaká sonda , vymené. Blbol elektronický plyn , vymené. Klapka na výfuku znečistená opravené.
V 2019 som sa rozbil na Taxiku ktorému nefungovali brzdové svetlá, on bol na vine. Škoda 5000,-€ opravené, prasknuté rebro zahojené. Podľa mňa super.

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 21.07.17 v 00:37 10b.

fanty
fanty napsal 23.11.15 v 01:33

Popsano velmi čtivě, stroj krasny, tak at slouží

JA-NE
JA-NE napsal 20.11.15 v 13:30 9b.

pagliaorba
pagliaorba napsal 19.11.15 v 20:36 10b.

Ducati je prostě jen jedna ...

A Monstrreno už to napsal za mě ...