Ducati Hyperstrada 800 (2013)

Vlastník weczerniczek
Vloženo 27.4.2014
Aktualizováno 27.4.2014

Ducati Hyperstrada 2013, 110koni v dvouvalci od Ducati, mix mezi cestovnim a motard posezem, dobra do mesta i na delsi cesty (vyssi stitek nutnosti)

První dojmy - Super, presne mi sedla do ruky a pod zadek, krasny a plynuly tah dvouvalce v celem spektru, ten motor se proce neutaha, predjizdeni je jedna radost a ten Termignoni zvuk druha :) posezem mi sedi skvele, hodi se do mesta na propletani se dopravou i na delsi cesty.

Motorku bych doporučil pro - kdokoliv kdo ma rad dvouvalce se srdcem, jezdi casto po meste a kolem nej na vylety a to i se spolujezdcem.

Doplňky na motorce - Ducati orig. vyhrivane gripy, vyssi stitek Ducati, zadni topbox GIvi V46, Termignoni slip-on vyfuk, Datatag, Rizoma packy, Scottoiler e-system, Garmin zumo 390lm,

Protoze odjakziva tihnu k dvouvalcum (moje prvni "velka" motorka byla Suzuki SV650S, pote jednovalcove KTM 690 Supermoto - proste mam rad ten zvuk a tah "vodcpoda") tak jsem nedavno poridil Ducati Hyperstradu pote co jsem si ji osedel a otestoval i jednoho dealera v Londyne.

Zkusenosti po cca mesici a pul jezdeni po Londyne a okoli:

- do mesta bomba, i kdyz to vypada ze ma siroka riditka a nevejdete se do mezery, ten typek na BMW 1200GS pred vami vas presvedci o opaku ("kdyz se tam vleze on, tak ja taky"), lehka a ovladatelna, motor mi prijde lepsi do mesta v rezimu URBAN kdy ma mensi odezvu na plyn, motor dava pouze 70koni, trakcni kontrola a ABS je naplno. Motorka pritahuje pozornost nejenom chodcu a lidi okoli ale i dalsich motorkaru ("hej, nechces prohodit masiny?" - slycham docela casto), proste Ducati se design moc vyvedl. Nastartovana s typicky zvukem Ducati dvouvalce a Termignoni vyfuku je to jeste lepsi :) neni to zadna urvana "rejža" ale klakson taky nemusim pouzivat, staci protocit lehce plyn a to jak pro chodce kteri posledni dobou skacou pod predni kolo odevsad, tak i ridici v autech (kdyz si delate misto k prujezdu dopravou). Spotreba ve meste 5-6l/100km.

- az se dostanete na klidnejsi silnice, rezim TOURING je to prave orechove (plnych 110koni, snizena reakce TC), i to wheelie se da nakopnout ale TC zareaguje docela brzo. Na okreskach je motorka hrava a krasne se klopi. Gumy Pirelii Scorpio odvadi dobrou praci. Spotreba cca 4-5l/100km

- rezim SPORT kdy je nejostrejsi odezva na plyn, ABS a TC jsou na nejnizsim stupni je docela rezba. Wheelie, stopie, proste motorka se zmeni z beranka na poradneho spanelskeho byka a jde za cervenou plachtou jak diva. Jeste jsem nezkousel na okruhu ale pokud bude prilezitost, tak urcite do toho pujdu.

Ulozny prostor: motorka jde v serii s dvema soft-shell bocnimi kufry ktere krasne doplnuji design, delaji motorku sirsi (presahuji riditka) a maji celkem 50l objemu. Nejsou vsak vode odolne, takze kazdy kufr ma uvnitr nepromokavou vlozku do kterych date svoje veci.
Top box Givi V46 pouzivam denne, bocni kufry jenom na cestovani. Zadny velky vylet jsem jeste neabsolvoval, ale plany se rodi takze snad to letos klapne.

Brzdy - ve srovnani s predchozi KTM 690 Supermoto mi prijde ze nebrzdi az tak dobre na to ze ma dve Brembo monobloc (KTM mela jeden disk). Vahove je tezsi o cca 30-40kg coz mi neprijde o moc, kazdopadne zde je moznost na zlepseni.

Udrzba - dlouhe servisni intervaly pro ventily a rozvody jsou vyhodou, kazdy rok jen olej a filtr a gumy

Sedlo - mam dve, jedno nizsi (-2cm) a druhe standard, obe dost pohodlna i na delsi cesty a to i pro spolujezdce.

Je toho daleko vice co bych mohl popsat a bude jeste vice az toho nacestuji vic. KLidne mi napiste, rad pokecam =)

pavelhkk
pavelhkk napsal 09.06.19 v 17:15

Ahoj, mám v plánu pořídit v blízké době Hyperstradu.
Chtěl bych tě požádat jestli by jsi mi nenapsal jaké jsou předepsané intervaly - co si při koupi pohlídat, jestli bylo děláno, kdy mělo. Našel jsem si info např. zde https://www.motorobert.cz/ , ale pro jistotu ;) čím víc informací tím budu raději. Případně stačí poslat foto z knihy na pavelhkk@seznam.cz. DÍKY MOC :) Pavel.

RLV
RLV napsal 16.01.19 v 11:24 10b.

Petta
Petta napsal 13.05.14 v 02:51

Zdar kolego. Rad bych poopravil Sefa. Jsou to monoblocky.. Jak jsi spokojenej s podvozkem? Ja vybiram nove stelovatelne cartridge.

janpp
janpp napsal 02.05.14 v 13:35