Ducati Hyperstrada 800 (2014)

Vlastník jarasant
Vloženo 4.8.2016
Aktualizováno 4.8.2016

Lehká, ovladatelná. Když na ni poprvé na výstavě nebo v prodejně sednete, víte, že je to ono. Okamžitě padne do ruky a tento pocit už Vás neopustí.

Motorka koupena od FIRMA:DMOTO (Popůvky)

První dojmy - Oproti CBR1000 F, co jsem měl předtím - úplně něco jinýho. Honda byla odplastovaná, odlehčená co to šlo, ale přesto těžkopádná. Toto je oproti tomu jako kolo, který fakt jede. A to jak vypadá - v tomto jsou Italové nepřekonatelní. Ale to jen můj (možná) subjektivní názor.

Motorku bych doporučil pro - Díky třem plně nastavitelným mapám je vhodná i pro skorozačátečníky, první mapa omezí výkon i reakci na plyn a pokud ji dáte naplno ABS a kontrolu trakce, tak je z toho hodnej bike. Naopak sport s vypnutým ABS i trakcí je hodně zábavnej.

Motorku jsem hledal nějakou úzkou, nechtěl jsem už čtyřvál a oplastovanou silnici už vůbec ne, prostě nějakýho naháče nebo motarda a pokud možno z Evropy. Po vyzkoušení spousty různých typů jsem se pak rozhodoval mezi Dorsodurem a Hyprošem (nějak pohodlněji se na tom sedělo oproti standardním naháčům). Když mi pak nabídli Hyperstradu, už jsem neváhal. Zvýšený řídítka, kufry na cestování v základu, hlavní stojan taky - to rozhodlo. Nelituju.
To, že Ducati jede a brzdí je asi zbytečný psát. Ovladatelnost je neuvěřitelná, se spolujezdcem je to trochu horší, ale kdo by sebou něco zbytečně vozil, ne? Ale dá se. Spotřeba při normální jízdě kolem 4l, pokud jedete svižněji 5,5l. Najeto (červenec 2016) asi 13.000km bez jakékoliv závady, jen převodovka je, jak to říct, italská. Rychlosti při razantnějším řazení padají jak mají, pokud jste ale zvyklí na jemné řazení z kteréhokoliv japonce, budete mít spoustu falešných neutrálů. Ale zvyknete si, hrubější zacházení neublíží. Taky občas najít hlavní neutrál je trochu o cviku.
Ideální jsou zatáčkovité silnice, tam na vás nemá nikdo, překvapivě slušně jdou ale i dálnice s třema kuframa a spolujezdcem, ale je to nuda. Město velmi dobře, jste vysoko, vidíte, ale je to dvouvál, občas to chce si pomoct spojkou aby necukala.

Tomas_
Tomas_ napsal 05.08.16 v 19:45 10b.

Pěkná DUCATI ať slouží .

fsmoula
fsmoula napsal 04.08.16 v 14:32 10b.

Dobrá volba Vítej v Italske rodině.

danny3716
danny3716 napsal 04.08.16 v 12:25 10b.

mooc krásná Ducna , výtej mezi postiženými