Honda XL 1000V Varadero (2003)

Vlastník milank
Vloženo 27.5.2015
Aktualizováno 27.5.2015

Po řádce let jsem si ji konečně dopřál.

Motorka koupena od FIRMA:JHMoto (Horní Žďár)

První dojmy - První dojem moc dobrý. Varadero je velká motorka, ale bezproblémově ovladatelná, s příjemným posezem. Motor skvělý, spojené brzdy mi zatím nevadí. U ojeté motorky je potřeba vždy udělat úvodní servis, tak po počátečním svezení se věnuji tomu.

Motorku bych doporučil pro - Varadero je stvořené pro pohodové cestování pro motorkáře vyšší postavy - prcek nedosáhne na zem. Kdo chce cestovní enduro s příjemným posezem a hezky omotorované za přijatelnou cenu - tak Varana!

Doplňky na motorce - kufry Givi, padací rámy Kappa, taštičky marselus, MRA plexi,

Varadero jsem si vybral na základě mnoha přečtených recenzí a také s ohledem k mé postavě...185 cm, 110 kg. Na čemkoliv menším bych vypadal jak vosa na bonbónu. Od prvního svezení jsem věděl, že to je přesně co chci. Na co jsem si musel zvykat a co mi vadilo, bylo a je cvakání při řazení a zařazení šestky při nižší rychlosti. Stejně tak se musí člověk naučit orientovat co tam má za kalup. Naučil jsem se poměry otáček a rychlosti a je to v pohodě. Řazení - cvakání se nechá hodně vychytat vhodným okamžikem ve vztahu k otáčkám. Motor, jeho průběh a zvuk je pro mne skvělý a nemám co vytknout. Nejsem šťoura, v Hondě asi věděli jak to mají udělat. Ovladatelnost z mého pohledu dobrá, bezproblémová. Jen když ji mám zatlačit do garáže přes rantl vrat, tak mi kolikrát klouznou boty...Jízda se spolujezdcem - spolujezdkyní - žena má 53 kilo, tak je to úplně v klidu, není ani znát, že tam je.
Na motce mám tři kufry GiVI, takže úložný prostor vyřešen, do padáků jsem teď ještě pořídil taštičky MARSELUS na drobnosti - cigára, klíče, telefon apod.
Co se týče servisování, jsem nyní v úrovni úvodní údržby. Něco se nechá načíst, něco se zjistí při práci samotné. Začal jsem výměnou oleje a samozřejmě filtru. Klíč na malý filtr chyběl, tak tyto situace řeším tak, že do něj bodnu šroubovák a povolím. Nový filtr stačí pevně utáhnout rukou. Na nalití oleje jsem ženě sebral malý trychtýř z kuchyně. O tom ještě neví...Svíčky jsem vyměnil, možná to nebylo třeba, ale připadá mi dobré mít nějaký výchozí stav. Ikdyž jedna svíce za cca 700, není nic příjemného. Se vzduchovým filtrem jsem se lopotil. Objednal jsem si na doporučení ostatních majitelů originál, který ne a ne přijít a nevydržel jsem a koupil si neoriginální filtr. Prodejce v dobré víře sdělil, že nikdy nikdo neměl problém. U mne se dostavil při pokusu jej nasadit. Do té chvíle vypadal naprosto stejně. Boční rozšíření přední části filtru je asi o 3 mm užší a nejde nasadit jak by jít mělo. Tak jsem to mírně znásilnil a nacpal to tam. Za dva dny přišel originál...bude napříště.

Musím poděkovat Charymu, který mi radil co dělat, protože mám i já problémek, že motka už třikrát zničehonic pošla při jízdě. Při ubrání plynu a dojíždění někam. No když jsem viděl vzduchový flitr, nedivil jsem se. Nikomu by se asi nelíbilo běhat s ručníkem v hubě. No a Chary se při probírání tohoto problému zmínil abych nejdříve vyloučil běžné věci, které už jsem popsal. No a nad jednou jsem při telefonátu kroutil hlavou do chvíle, než jsem vzal do ruky šroubovák. Rada zněla"utáhni třmeny držící vstřikování - mohou být volné". Skutečně tomu tak bylo a kroutil jsem několikrát šroubovákem - úplně volné na obou válcích. Tak třeba to bude stačit. Nechal jsem přelakovat odřené boční plasty, montovat je budu zpět v těchto dnech. Pořídil jsem padací rámy Kappa - prý je to Givi, jen z jiných vrat výroby. Dostat jejich držák pod světlo byl zážitek pro čtyři ruce. Nakoupil jsem pár drobností pro lepší pocit - sadu na opravu kol, dofukovací sprej a podobné ptákoviny a teď jen už jezdit a jezdit. Moc se těším.

Petr_TA
Petr_TA napsal 03.06.15 v 09:31 10b.

Dobrá volba
Taky jsem neodolal
Přesně jak píšeš-taky jsem si musel zvyknout na délší odstupňování převodovky
10b

Nafťáček
Nafťáček napsal 01.06.15 v 11:24 9b.

vítej mezi námi varedérníky!

Tommino
Tommino napsal 01.06.15 v 08:20 10b.

Jasně dobra volba Mám identickou - tak ať to jezdí bez nehod.

Neo
Neo napsal 31.05.15 v 21:51 10b.

Vítej do klubu majitelů macatých ještěrů

66lukynek
66lukynek napsal 31.05.15 v 12:51 10b.

Dobrá volba ať slouží