Triumph Tiger 1200 (2012)

Vlastník JKLM
Vloženo 21.8.2012
Aktualizováno 13.4.2022

Komentáře a hodnocení profilu
Nalezeno 54 záznamů

stribrnyvojak1
stribrnyvojak1 napsal 30.10.20 v 21:18 10b.

miroslav44
miroslav44 napsal 30.11.16 v 10:08

Ahoj všichni.
Právě řeším koupi nového stroje a XRt 2016 je zatím v popředí před GéeSem, případně eRTéčkem.
Ptám se má-li koho, čtu, sháním recenze, rady, jít-li do něj, či ne, ale asi to dopadne si myslím.
Jediné, co mne zatím brzdí v rozhodnutí je váha a vyšší těžiště než mé bývalé vzduchové GéeSo.
Pěkně a snad objektivně napsáno!
Mirek

wsbk
wsbk napsal 30.12.15 v 18:31 10b.

Lucasbiker
Lucasbiker napsal 14.06.14 v 22:58

Ahoj, moc pěkná recenze a ještě lepší mašina, tak ať i nadále dělá jen radost. Líbí se mi napakované mašiny, a k triumphu to přímo ladí. 10b.

Zajda.Brno
Zajda.Brno napsal 07.06.14 v 18:54 10b.

Velice pěkné hodnocení za 2x 10 B

Zároveň bych tě rád pozval na nově vznikající Club Triumph Explorer http://tiger-explorer.forumczech.com/

Martyp
Martyp napsal 26.09.13 v 10:10

* chtěl jsem říct, na fotkách z Norska, boty omotaný lepenkou.. :D

Martyp
Martyp napsal 23.09.13 v 10:42 10b.

Takhle to má vypadat, pořádně napakovat a cestovat! Od toho se jmenuje Explorer.. :)
Koukám na fotkách z Norska, jak jsi vyprávěl v sobotu..
Ať vás baví dál a užíváte si ho ta, jako do teď!

ZRX
ZRX napsal 25.08.13 v 13:29 10b.

Nádhera dávám 10.b

Devil007
Devil007 napsal 28.04.13 v 09:21 10b.

Moc pěkný, taky bych raději volil před BMW

JKLM napsal 04.09.12 v 19:24

Tohle jsem psal původně do soukromé korespondence, může to ale leckoho zajímat nebo pomoci při výběru:

Já bych se na to odumírání ikony BMW tolik netešil, za měsíc v Kolíně n. R. vyjedou s novým, vodou chlazeným motorem a ten bude zase určitě dál, hlavně výkonem. Ale mé důvody pro Triumph jsou jasné a trvají. Podrobněji jsem je popsal v samotné recenzi.

Ta Honda určitě nebude jezdit špatně a její velké plus je servis na každém rohu. Měl jsem už dvě Hondy v minulosti (viz moje registrace moto) a nikdy žádný problém, podobně jako ostatní Japonci. I z nich je ale v tomhle Honda určitě nejdál. Měl jsem i Kawu a Yamahu, tak můžu srovnávat. Mám také už druhé auto Honda, to je zase mezi auty totéž. Časem je to už ale trochu pořád stejné a trochu nuda (vím, tohle vypadá jako rouhání).

Konkrétně proti Crosstoureru bych měl tyto námitky: Vzhled je tuctový, příliš mnoho velkoplošných plastových dílů (bez padáků vypadá trochu jako skůtr - srovnej s trubkovým "vojensky a nezničitelně" vypadajícím Triumphem Tiger nebo i s GSem), nemá výškově stavitelné ani dělené sedlo, ABS a kontrola trakce nejde úplně vypnout (to si teď nejsem úplně jistý) a váhově je to naprostý mastodont. Nic z toho ale asi nebude vadit při čistě silničním používání, takže nepoužitelná motorka to určitě nebude.

Triumph má zatím málo zastoupení v ČR, ale jestli s ní budu do servisu jezdit jednou za rok, jako dosud s každou moderní motorkou za posledních dvacet let, tak je mi celkem jedno, jestli to bude za roh nebo s pěkným výletem třeba do Prahy. A na druhém protipólu téhle drobné "vady" je jistá výjimečnost, netuctovost a dnes tak trochu "módní" nejaponský původ. To poslední ale zrovna můj důvod nebyl, mám i Japonce hodně rád. U mě rozhodl vzhled, výkon a charakter motoru, zvuk, technické parametry, výbava vzhledem k ceně a taky trochu to, že jsem rozhodně nikdy nechtěl německou motorku (ani auto)

JKLM napsal 04.09.12 v 08:53

Tak už ani ty drátěný kola, který leckoho trápily (mě ne), nejsou problém

Blueskye
Blueskye napsal 01.09.12 v 11:31

prostě jsem příznivcem Triumphu a tenhle je
10 bodíků

zdravotník
zdravotník napsal 01.09.12 v 11:25

super stroj,gratulace a 10b je jasné!!!At dlouho slouží a pohodové km

kosumba
kosumba napsal 27.08.12 v 23:27

krásná ,díky za první dojmy v pátek si pro ní jedu do Olomouce!!!Hned jak jí zajedu napíšu ,už naní čekám měsíc!!!jinak jasná desítka... (mám stejnou barvu)hodne km bez nehody !!!

jiri.nikl
jiri.nikl napsal 27.08.12 v 22:29

na Desítku jsem nezapomněl :)

jiri.nikl
jiri.nikl napsal 27.08.12 v 22:27

Pecka

Lukyyyy
Lukyyyy napsal 27.08.12 v 14:58

Krásná mašinka ať slouží svému účelu

seikos
seikos napsal 26.08.12 v 17:06

Tak jste se tu rozepsali, napíšu taky svůj názor.
Je fajn že se Triumph rozhodl jít svým směrem a postavil svébytnou motorku bez ohledu na hlas pochybovačů.
A můj názor? Není tak omezený jako Richiův, který si odvažuje vedle Explorera vzít do úst takovou rozpočtovou jebku jako je F800GS.
Explorer má oproti konkurenci o horší podvozek, ovšem na obdobné úrovni jako Supertenere 1200 a lepší než třeba Crosstourer. BMW R1200GS, MTS i Stelvio jsou podvozkově úplně jinde. Motorově mu není co vytknout, s přivřenýma očima se dá srovnávat snad jen s MTS, což je motorově bomba.
Výbava Explorera je samozřejmě skvělá. Ovšem Explorer je pouze a výhradně určený na silnici. Bohužel kvůli litým kolům. Už jsem viděl i Explorera na vleku, kvůli ohnutému ráfku přes obrubník
Jinak je to zcela průměrně těžká motorka, zcela porovnatelná s Supertenere, Crosstourerem, Stelviem. BMW je lehčí a KTM samozřejmě ještě více. Stelvio je těžší, ale vpodstatě jen proto, že má v nádrži o 13 litrů benzínu více (beru v potaz mokré hmotnosti). Pokud do Stelvia natankuješ 19 litrů jako mají konkurenti, je hned lehčí než Yamaha, Honda i Triumph.
Dle mých zkušeností, nejlépe ovladatelná je Ducati (zcela zřejmě kvůli nízké hmotnosti), pak Guzzi (díky předsunutému závleku předního kola, což má z velkých cendur jako jediná), BMW, KTM, Triumph, Crosstourer, Yamaha. Zejména tedy Yamaha, tu musíš do zatáčky pěkně nutit.

JKLM napsal 25.08.12 v 14:16

To JohnForest a ostatní:
To jsem právě já Ta západní Evropa, ve dvou a téměř výhradně po asfaltu. Takže souhlas, ale když se podíváš na moje minulé motorky, já nikdy ve skutečném terénu nebyl a nejspíš ani nebudu. A jezdím z padesáti procent se ženou, kterou cestování na motorce baví. Tím je vyřazeno jinak vynikající KTM. Zkoušel jsem ho a působí na rozdíl od konkurence vážně neuvěřitelně lehce, ovladatelně, štíhle a schopně. Jenže - sedlo je na mě moc (MOC!) vysoko, je úzké a tvrdé, pro spolujezdce je za trest. Motor má sílu, ale v nízkých točkách cuká a nefunguje. A servisní intervaly i servis vůbec jsou poplatné závodnímu původu komponentů - nic pro mě, který radši jezdí, než šteluje. Tiger Explorer na to říká: kardan a servis motoru po 16 000 km

Pokud jde o GSo, chválu na něj není třeba přidávat, jezdí jich spousta a Němci ho ladí už spoustu let. Je to ale svým způsobem masovka, motor jako vzducháč už výkonem trochu zaostává (to se asi letos s novým vodníkem změní), pochází z Německa (a tam žijí ti zlí), především ale jeho konstruktéři udělali chybu hned na začátku (stejně jako F. Porsche u 911). Ten motor má nevhodně umístěné a překážející válce a celý další vývoj se snaží tuto základní koncepční chybu jen marně zamaskovat. Před těmi cestovateli klobouk dolů, co s ním všechno v terénu dokáží, ale i oni by jistě uvítali, kdyby byl motor kompaktnější a v rámu schovanější, a la Super Tenere, KTM 990, Tiger nebo nakonec i stará dobrá předpotopní Jawa 350. V každém druhém cestopise i tady na webu se u GS řeší prasklá hlava nebo promáčklá vana a to i po relativně nevinných pádech v malé rychlosti. A ty originální nebo Touratech dodatečné plíšky taky nemohou všechno pochytat.

JKLM napsal 25.08.12 v 13:59

To MMirek7:
Trochu jsme zmokli cestou na Lipno i zpátky, ale pohybovali jsme se pořád na hraně mraků, tak to bylo spíš takové prima osvěžení v tom dusnu. Co se týče vzhledu, původně jsem byl pro modrou, ale musel bych na ni dlouho čekat a ta černá, navíc s trvale upevněnou podkladní základnou na tankvak na nádrži a s černými kufry vypadá skoro vojensky Dneska už se mi taky hodně líbí...

MMirek7
MMirek7 napsal 25.08.12 v 12:54

Krásná motorka! Včera jsem jí viděl na Lipně a chvíli jsem jí okukoval, na fotkách se mi moc nelíbí, ale realita je úplně jiná. Snad jsi po cestě domů moc nezmoknul

lukas626
lukas626 napsal 25.08.12 v 09:58

krasna motorka.urcite bude lepsi nez nemecke gs.ortodoxni nackari si to ale nepripusti hodne km bez nehody

elviss
elviss napsal 25.08.12 v 08:58

Tak tak mám ho taky a vím o čem tom je a souhlasím. Dlouho jsem vybíral a zvažoval, ale jsem rád, že jsem taky zvolil Explorera.

JohnForest
JohnForest napsal 25.08.12 v 00:24

Su velký příznivec Triumphu, ale na expedice s velkou dávkou cest mimo asfalt je dnes v této kategorii nejlepší Super Tenere (XT1200Z). A zapomeňte na váhový problém, ve srovnatelné výbavě je tenerka stejně těžká jako GS (+-kg, to ale platí, když dáte motorky na váhu, ne když si přečtete test )Pokud bych ale jezdil jen západní Evropu, tak beru tohohle Tigra!

tonybeny
tonybeny napsal 24.08.12 v 21:56

cesťák pro ty, co nechcou jít s davem(GS). Ať slouží

jetelíček
jetelíček napsal 24.08.12 v 21:40

moc pěknej stroj!!! máš tam 10b.

snake33
snake33 napsal 24.08.12 v 10:09

pristi rok to bude nastupce za Caponorda

Vlado
Vlado napsal 24.08.12 v 06:55

pěkná,at slouží-třeba jednou taky bude

crxjet
crxjet napsal 24.08.12 v 06:38

nádhera GS jezdí mraky, KTM je ohyzdná mrcha, tohle je super stroj

Richia
Richia napsal 24.08.12 v 00:14

Ahojky .) Nadherny popis, ale mylis se v jednom. GS je v teto chvilce prece jenom lepsi. Je to nejlepsi kompromis mezi cestou a terenem. Druhy extrem je KTM Adventurer, ktery je vice smerovan do terenu .) Osobne mam pocit, ze tato motorka je vice posunuta smerem k cestovani.
Prosim, neber to, ze dle meho je Tiger spatny!!! TO NENI VUBEC PRAVDA! Jen predkladam "me" uvahy na dane tema a budu strasne rad, kdyz mne nekdo opravi ci presvetci, ze se mylim

Mel jsem moznost je vyzkouset vsechny KTM Adventure, BMW GS, i Tiger Explorer. Jednoznacne KTM. Bohuzel ma jednu vadu na krase (tedy pro mne) a to, ze ma servisni interval jen 6.000 km a retez. Obrovskym plusem je cena a s porovnanim s GS ci Tiger se chova jako Tigr
BMW je opoznani mene "skotaciva" (citil jsem ten maly vahovy rozdil od KTM), perfektni prepinatelny podvozek a doladena az do nejmensich detailu. Navic mi k ni hraje i to, ze znam spoustu lidi, kteri na ni projeli cely svet Nevyhoda oproti KTM je vyssi cena asi o 1/3 a v terenu s ni neni takova "sranda" jako s KTM. Plus je spotreba, ktera je okolo 5.5l/100 km.
Tiger je zvlastni. Ja mel pujcenou verzi s vypletama, Expedition version? Pocitove byla lehci oproti BMW (subjektivni dojem,ktery se rozchazi s realitou), ale s BMW jsem mel pocit, ze sedim v korabu.
U Triumph jsem si nejsem jisty s kvalitou - presvetci mne to, ze ne jeden ci dva, ale vice lidi projede s touto motorkou cely svet.

V textu se zminujes o Crosstourer, Stelvio , Super Tenere. Nezlob se na mne, to neni konkurence na GS. Ani zdaleka. Miri opravdu nekam jinam, jinym smerem...
Crosstourer - tezka, spatne ovladatelna s porovnani s GS,
Stelvio nevhodna do terenu.
Super Tenere - neni spatna, ale v terenu Te zradi jeji hmotnost.
Myslel jsem si, ze je to perfektni, dokut jsem si
nesedl na GS. Po presednuti na KTM, jsem byl v
soku..

Multistrada??? Ta je zamerena uplne na cestu a sem tam na nespevnenou cestu.

Jak vidis, premyslim o techto motorkach V podstate jsem skoncil u tri/ctir motorek : KTM Adventure, BMW 1200GS,F800GS (po patricne uprave,volba vzhledem k vaze) a pokud bych prece jen se rozhodl pro rychlkost, pak, samozrejmne Ducati Multistrada ci 1199S

Proc jsem zacal uvazovat o tech to offroadech? Nuda a precpanost na na silnicich... A take bych se na stara kolna mrknul i mimo evropu, a to samozrejmne na motorce. Laka mne Afrika, Jizni Amerika, Kanada,Asie Mexico... No proste cely svet. Tam se na me aktualni motorce moc neda jet

Jinak Ti preji MOOC kilometru bez nehody a jakykoliv problemu s motorkou.

Jizde zdar

TonyR
TonyR napsal 23.08.12 v 22:57

Veliká gratulace

RScz
RScz napsal 23.08.12 v 19:05

Jojo,krasny stroj..Kamarad letos cestoval Norskem a vypravel,ze tamni cestovatele sedlaji prave tyto stroje..Asi to o necem svedci..Me zatim nejak korunky nezbyvaji,tak dal budu sedlat BMW R80GS z 91..take dobry a jednoduchy stroj.RS.cz.

Rosťa_XJR
Rosťa_XJR napsal 23.08.12 v 18:33

Nový Tiger je fakt povedený. Tiše závidím . Tak ať slouží.

matesko
matesko napsal 23.08.12 v 18:12

dannj
dannj napsal 23.08.12 v 16:54

pěkné, pěkné!!

Peter7
Peter7 napsal 23.08.12 v 16:11

Triumph ma neco do sebe a tenhle je toho dukazem

Mates31

Elia napsal 23.08.12 v 10:27

Krasavec!

Mann
Mann napsal 23.08.12 v 08:45

Taky mi připadne, že to anglání pojali jako souboj "Spitfire vs. Messerschmitt" - kdo z koho !! V mnohém jsou si s BMW podobné, ale v technice úplně rozdílné. Mně se ovšem líbí První - druhá ? Na výsledky testů se vyprdni - spokojenost je totiž hóódně subjektivní hodnocení. Nejpodstatnější je jak sedla tobě.
Pokud ano, tak je to v nejlepším pořádku a musím to ohodnotit 10 b

HonzaCBX
HonzaCBX napsal 22.08.12 v 21:46

Zajímavá alternativa, tak hlavně ať dává radost

pidi
pidi napsal 22.08.12 v 21:42

Fakt parádní ještě,že mám to břicho a potřebují něco "usedlejšího" ,jinák bych ti zaviděl jasně 10

j.r.ewuing
j.r.ewuing napsal 22.08.12 v 19:49

super 10b

istonbike
istonbike napsal 22.08.12 v 16:33

Jo tenhle "Plivač ohně" je určitě lepší než "Mezek" dávám 10b s přáním super kilometrů v sedle i stupačkách

monsterking
monsterking napsal 21.08.12 v 23:00

gratulace, určitě dobrá volba, u Triumpha se nejde splést

marvy
marvy napsal 21.08.12 v 22:09

Dobrá volba, tak ať slouží. Za 10b.

Milan1963
Milan1963 napsal 21.08.12 v 20:41

Pěkně napsáno, hezká motorka, takže 10 bodů a užívej si jízd!

BobRF
BobRF napsal 21.08.12 v 19:00

Tahle mašina se Anglánům opravdu povedla 10b Triumphy jsou výborné

pepé.xjr
pepé.xjr napsal 21.08.12 v 17:51

Moc pěkný Triumph, ty kufry mu fakt sluší. Přeju jen samé hezké zážitky na cestách necestách.

TRA
TRA napsal 21.08.12 v 17:49

Já jsem taky pro Spitfire , tak ať to lítá, je to moc pěkná mašina

Medvědtigr

dastr
dastr napsal 21.08.12 v 11:18

krásný kousek

JKLM napsal 21.08.12 v 10:44

Jasně, to byl on. Taky jsem na té hromadné fotce z odjezdu, v modrém triku Triumph. Petr je kámoš

koupi
koupi napsal 21.08.12 v 10:41

Gratuluji, další triumph v čb.

Nebyl vidět na fotkách při odjezdu pana Hošťálka Na Stalingrad?