Yamaha XT 660 R (2009)

Vlastník DajaV
Vloženo 12.12.2020
Aktualizováno 25.8.2023

Svižná, hravá koza, co se nenechá k blbostem moc přemlouvat. Po 3 letech můžu napsat - dobrá mašina. Jede a chová se výborně (po nějakých úpravách, viz deník). Vyměnil jsem a pošteloval k lepšímu vše, co se dalo. Je to pohodlnej univerzál

Motorka koupena od FIRMA:Motocentrum Tass (Chrudim I) - tak napřed plusy - moto mi zabukoval po záloze, vše proběhlo hladce, poslal mi i druhou převozku poštou
a to ostatní - řekněme, že slibem nezarmoutíš ..

Honda XL 600V Transalp: chtěl jsem pouze pěknou, málo jetou, nejlíp rok 95
Suzuki DL 650 V-Strom: finance
Kawasaki Versys 650: přední 17" a taky finance
Kawasaki KLE 500: suprová mi utekla, byl jsem nerozhodnej ...

První dojmy - Po krátkém intermezzu na bavoráku jsem se na kozu moc těšil. Motor po nastartování dělal pěkně buch-buch-buch, nohy hezky natáhnout. Zrcátka jsem lovil při jízdě kolem řídítek (ono je dobrý je mít dotažený). Pak to trochu plavalo. Ze slibovaných, dohustěných pneu se vyklubalo 1,2 a 1,6 (dofuk při tankování). Ale bylo to ONO. Prďák jednohrncový, pocitově "do ruky." Blinkry klasicky vlevo hodnotím +++ ! (po zkušenosti s BMW)

Motorku bych doporučil pro - kdo má rád endura, jednoválce, neprohloupí ..

Doplňky na motorce - Za zmínku stojí výfukový systém Dominátor. Četl jsem negativní recenzi na Dominátor. Moje zkušenost je na 1 ! Výrobce myslel na vše ohledně svodů po celé délce - i na padací rám, i na odklon kádinky na brzdovku. Zpracování krásné.

Sedlo šité https://www.faceboo.../photos?locale=cs_CZ
Perfektní práce, skvělěj člověk

Schránka - válec na nářadí ze spiro-potrubí na klimatizaci. To mě napadlo při prohlížení googlu

Odstranění AIS systému - v deníku

TROCHA HISTORIE - Lucas ji prodával již v září 2018 s nájezdem 7.064 Km.

Livigno je pěkně vysoko, tak se snadno podzim zhoupnul do zimy a nabídka pokračovala v roce 2019. Asi je léto v podhůří Alp opravdu jepičí záležitostí. Rychle přichází zima, rok se zlomí do dalšího s letopočtem 2020. Zde je koza objevena, bo ji nikdo nechce, všichni jezdí přece na lyžích .., a odvezena do ČeskoMoravskoSlezska. (povídačka hezká, leč pravda je taková s odstupem času, že koza měla vadné čidlo vzduchu, proto nejela. Mám na to štěstí, heč. Do dnes je mi záhadou, že prvních 400 km bylo super. Potom se projev motorky začal horšit - škubání, vynechávání motoru.

5.11. 2020 - 7.066 Km - koupě v Tass Rabštejnská Lhota
baterie Varta, oil 10W40 +filtry, nemrzka, vyčistěný řetěz ! Přitáhnutá zadní svítilna, aby neblomcala, dotažení šroubů, stříknuté konektory, lanka-bowdeny. Technická do 12/2024

11/12 2020 - 7.250 Km
zubaté stupačky, širší, vyšší řídítka, oranžové hefty a blástry, (zkoušel jsem iridiovou svíčku a KN filtr, nepoznal jsem rozdíl)

posraný covid vše společensky zpomalil, tak mi tu chybí záznamy. (Ani se mi nechtělo). Dělalo se sedlo, řešil jsem čidlo vzduchu, olej jsem měnil ..

červen 2023 - 10.500 Km oil 10W40 + filtry samozřejmostí. Brzdové desky, gumové dorazy rozety, přichycení - dotažení gumy vodící řetěz. Obutí Pirelli - drží super, úplně jiná mašina .. Koza udělaná viz foto.

Koza číslo 3. Nejlíp mi sedí posez, tak proto endurko. Takže jsem chtěl kozu a vpředu 21". Jsem na to zvyklej. Motku jsem přivezl po vlastní ose 5.11. a na technické jsme byli taky, botičkama po asfaltu, 8.12. Vše se zdrželo na italské straně. I tak mi Bohové byli nakloněni, oba dny svítilo slunce.
A není, prý, na motorku zima, je jen špatně oblečený motorkář. Domů jsem jel 170 km se zasviněným řetězem, olejem, jak bota, filtr připomínal topinku .. (prostě, top stav, jak bylo v inzerátu). Ale nadšení bylo VELIKÉ a hned po příjezdu jsem dal koze popapat čerstvého pasení.
Hned jsem si všimnul, že to nebrzdí. Ve srovnání s BMW - vůbec. Pročistíme, dáme ty lepší hadice a desky a uvidíme. (S novýma deskama brzdí dobře). Řídítka jsou úzká a nízká (srovnávám s DR). Dáme širší a vyšší. Někdo si stěžoval, že v zrcátkách vidí jen ramena - to je ono. Řídítka origo mají 77 cm. To je málo. Motka pěkně drží, nevlní se. ÓÓÓ jak moc jsem rád, že je ovládání blinkrů vlevooo !!! Oproti DéeRu je, pocitově, o dost lehčí. Tak se vede trochu jinak. Jde o zvyk. Přijde mi kratší, obratnější. Mám rád nohy natažený a držet balanc na špičkách. Když dám u nižších mašin nohu na celé chodidlo, není to ono.
Kdosi psal, myslím u freewinda, že když nejde přes rámec a určení motorky a přijme ji takovou, jaká je, potom je to fajn mašina. To mě oslovilo. O tom to je. Potom neřešíme, kde máme šestku, proč to nemá o patnáct kobyl víc. Hned víme lépe, než výrobce, jaký jiný olej použít a proč ... tak sem bych se nerad dostal.
Chci tím říct, že pokud je to cestovní enduro, jednoválec o obsahu 660 a beru to tak, nebudu psát, že potřebuju, aby mělo 130 kilo, nebo že to nejede 200. Ono, zase, když fouká, a že 8.12. fučelo, tak je lepší, když má ta motka tu svoji váhu ! Naknédluješ to do točky, vyjíždíš z lesa, zafučí a ty ležíš na zemi. Takže to zvedneš, zase to naknédluješ do točky, vyjíždíš z lesa a čekáš vítr. Ale vítr nikde a ty zase ležíš na zemi ... a 200 se stejně jezdit co ? No nesmííí ..

Mezi klady bych hodnotil :
- jednoduchost jednoválce, netočí moc a výkon není přemrštěný, takže motor
vydrží. Ale jede, lenoch to není. Běžnou údržbu zvládneš
- baterka a vzducháč pod sedlem je super, rychlý přístup - i ke svíčce
- pod sedlem je trochu místa
- odpružení a výška na naše silnice.
- pohodlný posez.

Mínusy :
- chybí mi otáčkoměr, rád jsem na něj čučel, manipulace s kilometrovníkem na pytel
- zvyknul jsem si na zubaté stupačky (chodidla drží pevněji, bude výměna)
- výměna oleje je (poprvé) trochu psycho (i potřetí, nějak to neumím elegantně. Pokaždé prase !)
- brzdy (to se vychytá)
- no a ta střecha, hifi a osmiválcovej pětilitr ( .. se asi nevychytá ..)

elvis78
elvis78 napsal 13.08.23 v 10:50 10b.

pěkně napsaný, jedno modrý XTčko mi jezdí kolem domu, líbí se mi takový jaký je už od výroby Ale s Dominátorem to musí bejt nirvána

Viburn
Viburn napsal 09.12.21 v 08:57

To už teď bude jezdit úúúplně samo. Bude to žrát benzín nebo trávu?

DajaV
DajaV napsal 12.02.21 v 19:43

Až se oteplí, vyrazíme na pivo ...?

Viburn
Viburn napsal 11.02.21 v 15:21 10b.

Panáčku, ty ses nám tu trochu rozpovídal (tps). Cóóó?
Tak kam si vyrazíme až se oteplí?

findejs1310
findejs1310 napsal 07.02.21 v 17:22 10b.

Jako nová
Výbornej stroj