Honda NC 700X (2013)

Vlastník purefreedom
Vloženo 23.4.2019
Aktualizováno 23.4.2019

Prvá veľká motorka. Po 13 rokoch od predaja Simsona Enduro sa vraciam ku dvom kolesám kúpou tejto kontroverznej krásky. Pôvodne som bol zameraný na duo Kawasaki Versys 650 alebo Honda CB 500 X. Rozhodla náhoda, alebo staré známe byť v správny čas na správ

Kawasaki Versys 650: důvod neuveden
Honda CB 500X: důvod neuveden

První dojmy - Pôvodne som sa obával vyššej váhy (cca 230 kg) a kultivovanosti automatickej prevodovky. Už po prvej zákrute ma príjemne prekvapila manévrovatelnosť a ľahkosť ovládania spôsobeného nízkym ťažiskom. Prevodovka radila hladko a udržiavala motor v nízkych otáčkach, čoho som sa najprv obával, vzápätí ma ale presvedčila, že kruťák je už pekne nízko a nebude teda potrebné manuálne do radenia zasahovať.

Motorku bych doporučil pro - Pre každého, kto má rád pohodovú jazdu bez naháňania sa a holduje dlhým hodinám za riadidlami a moto turistike.

Doplňky na motorce - Padací rám, vyššie plexi s deflektorom, kryty rukovätí, prešité pohodlnejšie sedlo, držiak na top case aj bočné kufre, top case Givi, vyhrievané rukoväte, vyhrievané sedlo, 12V zásuvka v úložnom priestore.

Průměrná spotřeba - 3.32643 l/100km

Za sebou prvých cca 1000 km a tri tankovania.
Spotreba:
1. tankovanie = 3,5 l
2. tankovanie = 3.0 l
3. tankovanie = 3.3 l

Sám sa tomu čudujem, ale tá motorka jazdí takmer zadarmo. (Prvé tankovanie obsahovalo cca 80 dialničných km).

Ovladatelnosť motorky dáva pocit istoty a umožňuje veľmi dobre sa s motorkou zžiť už po pár km.

Na úložný priestor namiesto nádrže si človek zvykne takmer okamžite a nerozumiem, prečo sa to nepoužíva masovejšie.

Čo treba motorke trochu vytknúť sú slabšie brzdy. Zatiaľ mi nevyrobili žiadny prúser, len je treba si zvyknúť, že ku intenzívnemu brzdeniu treba viac zabrať za páčku.

Ukazateľ stavu paliva by chcel tiež trochu odladiť - ukazuje poslednú paličku keď je v nádrži ešte viac ako 5 litrov benzínu, čo bohate stačí na viac ako 130 km.

Hunyady
Hunyady napsal 25.04.19 v 18:10 10b.

Moc hezká. Ale proč kontroverzní? Je to motorka jako každá jiná, zaměřená na svůj segment trhu. A že se kvůli ní někdo rozčiluje, to je jeho problém.
Ať Ti jezdí ke spokojenosti a dělá radost .

DavidŠlechta
DavidŠlechta napsal 25.04.19 v 01:11 10b.

Pupi04
Pupi04 napsal 23.04.19 v 20:01 10b.

Skvělý stroj , blahopřeji k volbě a Hondě . Spousta pohodových kilometrů kolama dolu a vždy šťastný návrat..