Honda CB 500F (2013)

Vlastník Shinji
Vloženo 11.1.2016
Aktualizováno 16.8.2019

Krásná Honda, i přes své stáří 2,5 roku vypadá jako by včera sjela z výrobní linky.

Motorka koupena od Jiry92 (Chomutov) - Perfektní jednání, rychlá domluva. Sám zařídil přepis, tudíž jsem ušetřen cestování přes čtvrt republiky na inspektorát. Díky, opravdu moc mi to pomohlo.

První dojmy - Dojmy z jízdy zatím žádné (už ať je sníh pryč a suché silnice!!!), avšak vzhledem k nízkému počtu najetých km (sotva zajetá moto) a k bezchybnému vzhledu kde jsem nenašel jedinej škrábanec, nemám strach že by bylo něco v nepořádku.

Motorku bych doporučil pro - Moto je vhodná pro lidi menší postavy, Díky nízkému těžišti nebude problém ani pro slabší holky.

Doplňky na motorce - Lámací páčky po předchozím majiteli.
Padáky Rutan
Ukazatel zařazené rychlosti
Výfuk Ixil Hyperlow
Oxford vyhřívané gripy

Průměrná spotřeba - 3.50143 l/100km

Honda CB500F byla jasná volba již od doby kdy jsem ji poprvé uviděl. Ač je těžší než moje stávající moto Yamaha YBR250 tak má těžiště posazené níže a i sedlo je cca o 3 cm nížší. Díky nízkému těžišti je pocitově lehčí než YBR. Při mých 170cm při nasednutí na CB500F konečně dosáhnu oběma nohama pohodlně na zem aniž bych balancoval na špičkách.

Takhle se Honda v sobotu 9.1.2016 vezla ke mě domů.

V neděli jsem rovnou objednal padací protektor od Rutana. (foto dodám až dorazí)

26.1.2016 jsem využil lepšího počasí a jelikož jsem stejně potřeboval zařídit evidenčku a odvoz Yamahy z garáže v práci ke mě domů, jsem konečně najel prvních 25km i na Hondě, kterou jsem zaparkoval v práci místo Yamahy. Lehce mě překvapilo tvrdší nastavení podvozku a chvilku potrvá než si zvyknu na digitální panel. Na Yamaze jsou analogové budíky a tam jsem hned věděl co mám zařazeno. Snad si brzo zvyknu abych nemusel utrácet za gipro.

29.1.2016 Konečně jsem se dostal k nainstalování padáků Rutan

6.2.2016 Nainstalován centrální stojan SW-Motech a blatníček Pyramid

9.3.2016 Konečně dorazil tailbag XS305 od Givi. Vypadá dobře 60l obsah snad na dovču stačí

17.5.2017 Namontován plexi štítek Givi. Nevypadá špatně a jízda je teď mnohem příjemnější.

3.6.2017 doplněn ukazatel zařazené rychlosti a držák na mobil s nabíječkou

15.8.2019 A je to... Hondička je pryč. Bylo to skvělých 39000km. Honda šla protiúčtem za novej Suzuki V-Strom 650.

Geodet
Geodet napsal 21.08.18 v 22:02 10b.

super

libac22
libac22 napsal 14.02.18 v 10:24 10b.

Pěkně vyšlechtěná

BARTPÁJA
BARTPÁJA napsal 28.12.17 v 13:00 10b.

AHOJ...prosimtě jak seš spokojenej s tím blatníkem na zadek? Jak se na motorku přidělává-jenom rychlopáskou? Neklepe se, nerachotí když jedeš po nerovnostech.?

Shinji
Shinji napsal 07.09.17 v 18:31

Jojo hodná spolehlivá motorka. Ještě 750km a budu s ní mít nalítáno 20000km.

Samíc
Samíc napsal 07.09.17 v 18:23 10b.

Moc pěkná Honda je Honda