Honda CB 500F (2023)

Vlastník MATTESS00
Vloženo 10.4.2023
Aktualizováno 7.12.2023

Moje první nová. Čekal jsem na ni půl roku a jak se blížilo jaro, byl jsem čím dál víc jak na trní. A když jsem věděl, že už je na cestě k prodejci, pak že se připravuje, bylo to k nevydržení (se mnou).

Motorka koupena od FIRMA:Honda Lety - Racing Team HJM (Dobř

Royal Enfield Interceptor: Dlouho jsem zvažoval, jakým směrem jít. Zda retro nebo \"moderna\". Nakonec jsem šel do \"moderny\". Když bych chtěl retro, tak skutečně \"starou\" se vším, co k tomu patří.

První dojmy - Hrozně jsem chtěl, aby na předání vyšlo počasí a mohl jsem z prodejny odjet po ose. To se podařilo. Prvních pár metrů jsem byl dost nervózní, ale pak to ze mě spadlo a jízdu domů jsem si užíval.

Motorku bych doporučil pro - Pro začátečníka nebo pro klidného jezdce

Doplňky na motorce - Hlavní stojan, padáky SW Motech

Po "cébéčku" jsem pokukoval dva a půl roku zpět. Tou dobu jsem měl malého Bavoráka a kamarád se mi svěřil, že až ho budu prodávat, měl by zájem. A zrovna bylo CB 500 v akci. To byla výzva. Jenže když došlo na domlouvání, doma to kamarádovi zatrhli a já jsem se nechtěl ukvapit s rychlou výměnou. S odstupem času jsem rád, že to neklaplo a počkal jsem si na vylepšený model. BMW jsem prodal v září 2022 a hned další týden jsem volal do prodejny. Bylo mi řečeno, že pokud chci jezdit na jaře, chce to řešit co nejdříve. Od objednání po předání uběhlo 6 měsíců a jeden den.

Zatím jsem moc nejezdil. Jen cesta domů a jedna projížďka po práci. Vše je syrové. Líbí se mi chod motoru. Oproti předchozímu jednoválci to je lahodná píseň. Dál se mi líbí příjemné bublání při ubrání plynu. Žluto-černá kombinace mě dostala.
Snad od příštího týdne bude lépe a začnu si naplno užívat.

Zkušenosti a pocity budu doplňovat
17/2023
Tak konečně se počasí zlepšilo a tak hned po práci ve čtvrtek a v pátek jsem projel alespoň trochu, co čas dovolil. A v sobotu bylo úplně parádně. Takže po obědě do sedla. Vydal jsem se na oblíbený úsek kolem Zvíkovce. Je to úplně jiná jízda oproti jednoválci. Zvukový projev lahodí uchu i se seriovým výfukem. Také dráha řadící páky je kratší a lépe se řadí. Výkonově to je pro mě akorát. S malou pauzou jsem si dal na jeden "zátah" něco přes 100 km. Ale po těch třech vyjížďkách jsem cítil zadek, jak není ještě zvyklý. Dálky jsem nikdy nejezdil a ani to neplánuju. Na předchozí jsem měl maximum za jedno odpoledne asi 170 km. Ta šestka mohla být o trošku dál od pětky. Kolikrát si říkám, jestli jsem vůbec přeřadit nahoru. Co se fakt nepovedlo je ten inverzní display Ta čitelnost i na maximální jas je na slunci špatná. Jen mám podezření, že není vyvážené přední kolo. Za jízdy cítím vibrace a na ráfku není žádné závaží

21/2023
Tisíc kilometrů se přiblížilo a nastal čas na garančku. Objednaný jsem byl 3 týdny předem. Po práci jsem vyrazil směr Hořovice, cíl Lety. Ještě před započetím úkonů proběhla zkušební jízda ohledně toho mého podezření na nevyvážené přední kolo. To se nakonec nepotvrdilo. Jak jsem jezdil více a více, začínal jsem nabývat dojmu, jestli to "chvění" nebude prostě charakteristické pro tento dvouválec. Jo, je to tak. Ale raději si nechat podezření prověřit Pak už klasika, výměna oleje, filtru, seřízení řetězu, mrtvého chodu plynu, celková kontrola... Ve stejnou chvíli byl na salonu také herec Pavel Liška A konečně jsem viděl na živo nový Transalp a sedl si na něj.

29/2023
Máme společných 2000 km. Jezdím a užívám si. Tahle pětistovka mě baví. Je to přesně, co jsem očekával. A ta spotřeba, to je takový bonus. Jedna fotka ze společné vyjížďky na přívozu.
Moto parkuju levou stranou u zdi na bočním stojanu. Ale na zimu bude stát na hlavním a tak jsem vyrobil plošinku, abych motorku mohl přisunout ke zdi.

Dorazila plachta na zimní spánek, přesně ušitá pro CB500F

První sezona za námi. To, co jsem od CB-čka očekával, to mi splnilo. Nejsem kdovíjaký motorkář a nejezdím na dlouhé výlety, dovolený atd. Víceméně se motám kolem "komína". Navíc mám další koníčky. Takže za první sezonu najeto 3200 km, což je jednou tolik než jsem jezdil na předchozím stroji. Každopádně to bude dlouhé čekání na jaro a bude mi chybět. Teď vyčištěná pod "peřinou" spí

MATTESS00
MATTESS00 napsal 18.01.24 v 07:08

Letošní čekání na hezké počasí je zdlouhavé. Minulou zimu, kdy jsem na ni čekal, bylo takové "klidnější". Denně chodím kolem ní.
Taky se těšíte až vyjedete?

MadMax1980
MadMax1980 napsal 18.07.23 v 06:03 10b.

Krásná Hondicka ta barevná kombinace nemá chybu.

MATTESS00
MATTESS00 napsal 28.05.23 v 21:11

Malý update, servis v 1000 km

Samíc
Samíc napsal 01.05.23 v 04:51 10b.

Pedl
Pedl napsal 13.04.23 v 16:55 10b.

Pěknější než nový Hornet