Logo Keeway Keeway

Informace o značce

Značka Keeway byla založena na úplném konci minulého tisíciletí (v roce 1999) a pro někoho překvapivě to bylo v Evropské unii. Za krátkou dobu svojí existence zaznamenala nebývalý úspěch na poli skútrů a malých motocyklů a doslova „dobyla“ některé trhy. Nyní patří do čínské skupiny Qianjiang Group, které zastřešuje také např. značku Benelli.

Historie značky

Keeway vznikl spojením německé kvality a italského designu a v Itálii, konkrétně v přímořském městě Pesaro (nedaleko San Marina), bylo zřízeno řídící centrum pro výzkum a vývoj. S použitím některých dílů z USA se Keeway stával opravdu kvalitním výrobcem a i díky kvalitě svých motocyklů začal postupně dobývat trhy ve střední a východní Evropě.
Za počátek velkého „boomu“ značky je považován rok 2004 a o tři roky později již Keeway úspěšně prodává své výrobky ve 37 evropských státech. K upevnění své pozice v Evropě Keeway zakládá několik dceřiných společností na strategických místech, jako je Polsko, Itálie, Francie, Finsko nebo Maďarsko.
Úspěch Keeway je tak veliký, že expanduje také na trhy v severní i jižní Americe, kde také zřizuje dceřiné společnosti, konkrétně v USA a ve Venezuele. Do konce roku 2007 stihla progresivní značka pokrýt většinu trhů na Americkém kontinentu.
Postupně se Keeway stával nadnárodní společností v globálním měřítku. Byla zřízena centrála v asijském centru obchodu Šanghaji a nebyl vynechán ani africký kontinent, kam jsou tyto stoje také importovány.
K velkému rozmachu značky jistě hodně přispělo převzetí čínským koncernem Qianjiang Group. Tímto krokem Keeway získal nejen nejmodernější výrobní prostory o rozloze menšího města, ale na výrobě a designu se začali podílet i návrháři z uznávané italské značky Benelli.
Po ustálení pozic na trzích začala roku 2009 další úspěšná expanze do dalších koutů světa. Keeway se stává multikulturní organizací, která se snaží využít toho nejlepšího ze všech částí světa a všechno to spojit ve svých motocyklech do jednoho celku, který se vyznačuje svojí spolehlivostí, kvalitou, atraktivních designem a přijatelnou cenou.
Výroba se soustředí především na maloobjemové čtyřtaktní stoje. V nabídce nalezneme skútry, motocykly i čtyřkolky. Ovšem na všechny modely jsou dostupné na všech trzích, kde Keeway působí, ale to je v motocyklovém průmyslu normálním jevem.
Svoje zastoupení má značka Keeway i v České republice. Výhradním dovozcem je společnost Nevima Group, která zajišťuje import i dalších značek, jako Benelli a SYM. Výrobky této úspěšné značky nejsou na našem trhu tak známé, protože jsou k mání teprve pár let a český zákazník možná nemá takovou důvěru v nové značky, vyráběné v Číně.
Ovšem Keeway si naši pozornost rozhodně zaslouží, protože svoji kvalitou rozhodně převyšuje většinu asijské konkurence. Možná se za pár let dočká Keeway úspěchu i na našem, pravda malém a jistě ne moc zajímavém, trhu. Potenciál pro to určitě má.

Prezentace značky na výstavě Eicma v Miláně v roce 2018

 
 
 

Pokud Vám v článku chybí některá data z historie, budeme rádi, když nám pošlete doplnění.


TOPlist