GP Indonésie – Sprint MotoGP™ vyhrál Martin, nový lídr šampionátu, Salač má první řadu v Moto2™

Moto2™ - 2.kvalifikace

Deset minut před koncem nastavil nejrychlejší kolo 1’34,174 sekundy český závodník Filip Salač (QJMOTOR Gresini Moto2). Na druhé pozici byl Pedro Acosta (Red Bull KTM Ajo), který ztrácel 0,024 sekundy, třetí byl Manuel Gonzalez (Correos Prepago Yamaha VR46 Team). Jake Dixon (Autosolar GASGAS Aspar Team) a Somkiat Chantra (IDEMITSU Honda Team Asia) uzavírali Top5.

Po první polovině kvalifikace byl s časem 1’34,155 sekundy první Aron Canet (Pons Wegow Los40), druhý Filip Salač ztrácel jen devatenáct tisícin. Havaroval Tony Arbolino (Elf Marc VDS Racing Team) jemuž patřil osmý čas. Ital spadl v šesté zatáčce a nebylo to nic příjemného.

Pole position na startu závodu Moto2™ v Indonésii získal časem 1’34,155 sekundy Aron Canet (Pons Wegow Los40). Z druhého místa odstartuje Manuel Gonzalez, který na pole position ztratil jen tři tisíciny! Na třetí pozici v první řadě na startu se kvalifikoval český závodník Filip Salač, který byl jen o devatenáct tisícin pomalejší než Canet. V desetině na prvního je také čtvrtý Pedro Acosta a pátý Fermín Aldeguer (Beta Tools SpeedUp). Hodně vyrovnaná sestava, závod bude rozhodně napínavou podívanou pro všechny.

Filip Salač po kvalifikaci uvedl: „Poté, co jsem se včera ocitl v dolní části výsledkové listiny, byl dnešní den pozitivní. Podařilo se nám zajet rychle ve třetím tréninku a získat přímý postup do druhé kvalifikace. V kvalifikaci jsem měl štěstí, protože jsem našel dobrý slipstream a podařilo se mi zajet konkurenceschopný čas. Naše závodní tempo však není superrychlé, takže s tím budeme zítra trošku válčit. Cílem bude první desítka a budeme rádi, když jí dosáhneme.“