GP Indonésie – Sprint MotoGP™ vyhrál Martin, nový lídr šampionátu, Salač má první řadu v Moto2™

Moto3™ - 1.kvalifikace

V první kvalifikaci jde jezdcům především o to, aby zajeli čtyři nejrychlejší časy, protože jen díky tomu můžou s ostatními pokračovat ve druhé kvalifikaci a usilovat o přední pozice na startu. Po první polovině kvalifikace byl na první pozici Collin Veijer (Liqui Moly Husqvarna Intact GP) s kolem za 1’39,746 sekundy. Na druhé pozici figuroval Taiyo Furusato (Honda Team Asia), třetí byl Mario Aji (Honda Team Asia) a čtvrtý Ryusei Yamanaka (Gaviota GASGAS Aspar M3).

Do druhé kvalifikace postoupil z první pozice Taiyo Furusato, který v posledním měřeném kole nastavil maximum v novém kvalifikačním rekordu 1’39,606 sekundy. Druhým postupujícím je Nizozemec Collin Veijer, třetí Adrian Fernandez (Leopard Racing) a čtvrté místo získal Joshua Whatley (VisionTrack Racing Team).